turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ERDOĞAN GAZ VERDİ BAHÇELİ SAPITTI

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

25 KASIM  2018

Dün hem MHP’nin Antalya’da, hem AKP’nin de İstanbul’da toplantısı vardı.

Bu toplantıdan önce hepiniz biliyorsunuz Erdoğan ve Bahçeli görüşmüşler, çeşitli konularda da anlaşmışlardı. Oysa kısa bir süre önce Bahçeli cumhur ittifakının bittiğinden söz ederken de çevresine ateş saçıyordu dersek abartmış olmayız. Görüştü yumuşadı. Yumuşadıktan sonra da Ankara, İstanbul ve İzmir’de aday göstermeyeceklerini söyleyerek yine beka mekayı diline doladı ve ne kadar güvenilmez bir kişi olduğunu da bir kez daha ortaya koydu.

Anlaşılıyor ki Erdoğan-Bahçeli görüşmesi sadece o ne olacak, bu ne olacak şeklinde geçmiş değil. Bu iki parti başkanı doz olarak birbirinden farklı olsa da aynı zamanda da birbirlerini bir güzel gazlamışlar. Tabi bu gazlamada Bahçeli’nin daha çok gazlandığı da bir gerçek. Çünkü Antalya konuşmasında Bahçeli aynı tas aynı hamam anlamına gelen sözlerini bir kez daha yineledi ve CHP’yi, İyi Partiyi, Saadet Partisi’ni, HDP’yi, diğer birlikte davranacaklarını düşündükleri partileri de diline dolayarak bir güzel hepsine “terör seviciler” diye seslendi. Bununla da kalmadı,3 ilin dışında hemen her yerde “Zillet İttifakı” diye adlandırdığı kesimle parti olarak mücadele edeceklerini söyledi.

Bahçeli’nin sözleri aynı anda İstanbul’da da yankısını buldu ve Recep Tayyip Erdoğan da Bahçeli’nin sözlerini tapanlayıp geçti.

Bu iki insana göre iki partiye oy vermeyenlerin hepsi terör seviciydi, hepsi terörist ve vatan haini. Bizler bu yaklaşımın elbette ayırdındayız. Geçmiş seçimlerde de toplumu alabildiğine geren ve taraflılaştırmanın da ötesine geçerek düşmanlaştıran bir politika izleyerek sonuç almışlardı, önümüzdeki yerel seçimlerde de aynı yöntemi kullanarak sonuç almanın peşine düştüler.

Ancak bu kez hem Erdoğan’ın hem de Bahçeli’nin taktiği bir işe yaramayacak. Yaramayacak, çünkü çarşıda ve pazarda giderek artan yangın yurttaşların sefaleti olarak faturaya dönüşmektedir. Ekonominin bu kadar kötü gittiği ve hemen hiç kimsenin yarınından umutlu olmadığı bu günlerde yerel seçimlerde başarı kazanmak sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. İşte bu yüzden iktidar partisi kimi ya da kimleri aday gösterirse göstersin muhalefetin önünü zor kesecek gibi görünüyor. Bu yüzden de bu iki parti son umut milletvekillerine ve bakanlara ve teröre sarılarak sonuç alacaklarını düşünmektedirler. Bu yüzden de ettikleri sözleri ne yazık ki kulakları duymayacak noktadadırlar ve de hiç de ülkenin hayrına olmayan bir ağız kullanmayı sürdürmek işlerine gelmektedir.

İstanbul’un Binali Yıldırım tarafından da alınacağı kuşkuludur. İşin daha da açıkçası olası gözükmemektedir. Bu durumda yerinden memnun olan Binali Yıldırım İstanbul adaylığı için çok da gönüllü değildir. Ancak Binali Yıldırım İstanbul’da seçilemezse itibar yitireceği kesindir. Onun yitirdiği itibarı tabiki de devlet katında gelişigüzel görev dağıtan Recep Tayyip Erdoğan da ne yaparsa yapsın telafi edemeyeceği için göründüğü kadarıyla Binali Yıldırım İstanbul adaylığı için mırın kırın halindedir.

Uzatmayalım tıpkı Bahçeli’nin dile getirdiği gibi önümüzdeki seçimlerde iktidar istediği başarıyı gösteremezse durumu sarsılacak olup bitenler doğrudan Recep Tayyip Erdoğan’ın konumunu da sarsacağından bu duruma düşmemek için her iki parti başkanı da politikalarını çok daha sertleştireceklerdir. Ancak kim ne yaparsa yapsın bağıra bağıra gelen sonucu da değiştiremeyecek, ekonominin kötü gidişinin palavrayı nasıl dize getirdiğini görecek ve yıkılmayacağını düşünen halk saltanatın nasıl sonuna gelindiğini görüp daha bir umutlanacaktır.

Bekleyip göreceğiz.

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA