turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


SEVİNMEMİZ Mİ GEREKİR?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

06 ARALIK  2018

Beyler, paşalar, emir buyurmuşlar 3. Havalimanı işçileri tutuklanıp içeri atılmışlar. Oysa tutuklanan sendikacı ve çalışan işçiler gerçekte niye tutuklanmışlardı biliyor musunuz? Çiğnenen, ayaklar altına alınan haklarını savundukları için. 60’ın üzerinde işçi kardeşleri yeterince iş güvenliği tedbirleri alınmadığından canlarından oldukları için.

Ücretlerinin zamanında ödenmeyip parça parça ödenerek ve vergi kaçakçılığı yaptıklarını söyledikleri için. Servis arabaları konusunda duyarlı davranılmadığı gibi yollarda sersefil olduklarını ileri sürdükleri için. Yemekleri çok kötü olduğu için. Yatakhanelerinde tahtakurusundan geçilmediği insanca bir yaşam istedikleri için. En önemlisi de işveren temsilcilerince ağır hakaretlere uğradıkları için. Şimdi ise onca zaman içerde kaldıktan sonra serbest bırakıldılar. Şimdi soruyoruz bizler bu olaya sevinmeli miyiz? Yargının böyle masumane bir olayda haksızları değil de haklıları içeri attıktan sonra tutukluluklarının devamına gerekçe uyduramadıkları için serbest bırakmak zorunda kalmaları hukuktur, adalettir, haktır da bu yüzden mi sevinçten zil takıp oynamalıyız, öyle mi?

Aradan 5 yıl geçtikten sonra Kavala ile ilgili tutukluluğa gerekçe bulamadıkları için başkalarını da işin içine katarak ve bir sürü goygoycu suçlama ile kamuoyunun aklını karıştırarak bilmem kimler için tutuklama kararı verilmesini de mi olağan işleyiş sayıp sineye çekip gıkımızı da çıkarmadan olur böyle şeyler mi diyeceğiz? Yine goygoycu takımı başladı. Yok, Can Dündar ajanmış da bilmem Alman makamları ile iş tutuyormuş da falan filan… Bir de Mehmet Ali Alabora var. Alabora da Mısır’da Mursi’nin devrilmesi için İvan Markoviç’le görüşmüş Mursi’nin devrilmesinde rol oynamışmış da gerekçe yok ama sallama gerekçeler uydurmanın bir yolu bulunuyor nasılsa. Bu arada şunu da belirtmek isteriz. Bir insanın haksızlığa uğraması karşısında onu savunmak için ille de onun gibi düşünmesi gerekmiyor. Can Dündar’la bizim gibi insanlar da kuşkusuz birçok konuda anlaşıp uzlaşamazlar ama iş bu tür hak ve özgürlüklerin çiğnenmesine gelince karşı çıkmak bizce insanlık görevidir.

Ya Mehmet Ali Alabora için aranma kararı verilmesine ne buyrulur? İktidarın tetikçileri yine köşe başlarını tutmuşlar yaylım ateşine devam ediyorlar. Hani iktidarın kontrol ettiği televizyonlarda sağdan saysanız 7-8 kişi, soldan saysanız 7-8 kişi öyle bir uzman olmuşlar ki herkese suç isnat edip hain ilan etmelerinde üstlerine yok. Gerçekte ise bu gibi kimselerin ciğerinin beş para etmediğini bizler zaten biliyoruz. Bu yüzden de doğal olarak iktidarın yapmak istediklerine demokratik haklarımızı kullanarak karşı çıkıyoruz.

Baksanız ya Bahçeli bile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağza alınmayacak yöntemlerle tehdit ederken sanki bizler bunların muradının ne olduğunu bilmiyoruz. Bugün iktidar ve yardakçıları istiyorlar ki ülkede demokrasinin kırıntısı bile olmasın. Herkes soluk alamayacak hale düşsün ki bunlarda istedikleri gibi ülkede at oynatsınlar. Hem bu dinci, imancı kesime ne oluyor da iki de bir de Mursi gibi çağdışı ve gerici bir zorbayı sahiplenip duruyorlar da onun öcünü almak istercesine her fırsatta kendilerini ortaya atıp Mursi savunucusu kesiliyorlar acaba işin içyüzünü anlayabildiniz mi?

İlginçtir Gezi gösterilerine milyonlarca insan katılmıştır. Katılanların hemen tamamı da kimse tarafından kullanılmayacak, çekip çevrilmeyecek kadar da onurlu ve bilgili insanlardır. Neymiş efendim; Kavala ve arkadaşlarının kurduğu bir dernek varmış mış da işte o dernek Gezi gösterilerini planlayıp uygulamaya konmuş. Bu yüzden de Kavala içerde ya onu da tutmanın fazla bir dayanağı olmadığından yeni yeni numaralara başvurulmaya başlanmış olmalı.

AKP ve saray iktidarının 16 yıllık iktidarı sırasında ülke soluk alamaz hale geldi. Elinizi neye atsanız elinizde kalıyor. Suçluluk psikolojisi yüzünden iktidar herkesin ümüğünü sıkmak istiyor. Ülkede işçisinden aydınına, köylüsünden, esnafına, öğrencisinden kadınlarına kısaca herkese karşı kurulan kumpaslardan geçilmezken Gezi gösterileri yapılmaz da ne olur acaba? Hem söyler misiniz 8 binin üstünde yaralının, 60kadar kişi uzuv kaybı da dahil ağır yaralının ve yaşamlarını yitiren onca yurttaşımızın sorumlusu Gezi gösterilerine katılanlar mıdır yoksa “talimatı güvenlik güçlerine ben verdim” diyen kişi midir?

İnsanları tutuklayıp içeri atıyorsunuz. Kiminiz içsavaş çığırtkanlığı yaparak önümüzdeki seçimleri Cumhur İttifakı kazanamazsa içsavaş çıkabileceğini söylüyor, kiminiz Ana muhalefet Partisi Genel Başkanı’nı kamyon farı önünde tavşana çevirmekten söz ediyor.

Sahi siz çatal yürekli misiniz?

Sahi siz neyin peşindesiniz ha neyin peşinde?

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA