turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


EN TEMİZ SEÇİM

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

07 ARALIK  2018

AKP ve MHP’liler önümüzdeki belediye seçimlerinin en temiz seçim olacağını dile getirmişler. Peki, neymiş en temiz seçim dedikleri şey? Seçimlerde hile hurda olmayacak mıymış? Kimse kimseye belden aşağı ateş etmeyi mi bırakacakmış? Geniş halk yığınlarına yalan üstüne yalan mı söylenmeyecekmiş? Tutulmayacak vaatler verilmeyip açıklık içinde mi davranılacakmış? Kimseye kumpas kurulmayıp hukuk tanımaz bir şekilde uygulamalardan mı, arka arkaya bindirilen zamlardan mı, kendileri dışında herkesi hain, ajan, terörist ilan etmekten mi vazgeçilecekmiş? Ya da ne bileyim bundan böyle vurgunu iş haline getirenlere fırsat mı verilmeyecekmiş? Özgürlüklere kapı aralanacak, insanlar düşüncelerini rahatça söyleyebilecekler miymiş?

Nasıl olacakmış da önümüzdeki seçim en temiz seçim olacakmış birisi çıkıp anlatabilir mi?

Ha ortalığı afişlerle, bayraklarla, pankartlarla kirletmeyecekler, böylece de önümüzdeki seçim en temiz seçim olacakmış. Buna da inanılmaz elbette. Göreceksiniz önümüzdeki seçimlerde de camiler dahil, bütün sokaklarımız, caddelerimiz ve hatta evlerimizin önü bile AKP bayraklarıyla kirletilecek ve bu konuda da yalan söylendiğini yaşayarak göreceksiniz. Haydi diyelim ki bizim dediğimiz gibi olmadı, iktidar, iktidar gücüne dayanarak her tarafı kendi bayraklarıyla donatmadı diyelim ya yukarıda saydığım arızalar nasıl temizlenecek de bu seçim en temiz seçim unvanını kazanacak?

Bakmayın siz bunlara. Şu anda asgari ücret pazarlıkları başladı ya bir kadın isteye isteye 2000 lira istemiş de herkesin dilinde; akın ne de güzel dile getirdi isteğini diye. Oysa ülke yangın yerine dönmüş, vurgun, hırsızlık, ihale yolsuzlukları, havadan para kazandırma, israf almış yürümüş ama kadın işçinin utana sıkıla istediği 2000 lira bile birilerinin gözüne çok görünüyor. Bu vicdanı kararmış emek düşmanları ülkede birilerinin elleri yağda ve baldayken birileri ağır geçim sıkıntısı çekiyormuş nelerine ki değil mi?

Şu asgari ücret belirleme komisyonuna da hep şaşmışımdır. Bir kez işçiler adına katılanların ücretin kaç lira olacağı konusunda ne bir etkileri var ne de sonuçları belirleme konusunda bir ağırlıkları. Toplanılıyor, konuşuluyor son sözü yine iktidar ve patronlar söylüyor olup bitiyor iş. Hani sözü buraya getirmişken göstermelik bir divan kurulmuş, bu divanın ağası da paşası da patronlar ve patronların iktidarları. Yani sizin anlayacağınız ciddiye alınması gereken bir durum yok ortada. Soygun ve vurgun düzeni bildiğini okumaya devam ediyor. 'Sözde' imiş gibi yapılan işlerle de milyonların gözleri boyanmak isteniyor.

Bu arada Selçuk Kozağaçlı ve arkadaşlarının tutukluluğu ise devam ediyor. Dünyanın hiçbir yerinde önce salıverilip de sonra yeniden tutuklanma yoktur sanırım. Ama Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi avukatlara bu muamele yapılıyor. Çektirilen onca eza cefa karşısında ise birçok Baro durumu protesto için eylem yürütüyor. Baro Başkanlarının yaptıkları açıklamalar ise sayısız kez söylenmiş sözlerin bir kez daha yinelenmesi oluyor ama olsun, hiç değil adaletsizliğe uğrayanlar böylece hep gündemde kalarak kamuoyu nezdinde unutturulmamış oluyor. Bu nedenle yeri gelmişken benim de avukatlığımı yapan Selçuk Kozağaçlı’ya buradan bir kez daha selam göndermek benim için bir görevdir. Selam diyorum Selçuk Kozağaçlı ve arkadaşlarına.

Tutuklamaların arkası kesilmiyor. Davası kesinleşen Eski HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de içeri girmiş bulunuyor. Selahattin Demirtaş zaten içerde onun davası da istinaf mahkemesinde onandı.

Uzatmayalım, şimdilerde yandaş basın Kılıçdaroğlu’na Almanlara ne dedin gibisinden kabaca saldırılarda bulunarak kumpaslarını devam ettiriyorlar. Bu sözleri de Recep Tayyip Erdoğan da söyledi. Şimdi biz onlara soruyoruz; Sayın Erdoğan siz Trump’la konuştunuz ne dediniz? Daha pek çok kimseyle de konuştunuz neler söylediniz, niçin söylediniz? Siz söyleyince ve konuşunca altında çapanoğlu yok da başkaları söyleyince mi çapanoğlu olduğu kanaatine varılıyor?

Demek en temiz seçim olacak ha?

Bunca şeyler olurken mi olacak bu dedikleriniz?

Sizler de inanmıyorsunuz ya neyse…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA