turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ÖYLE ANLAR OLUR Kİ…

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

19 ARALIK  2018

Özgür Özel’le Eski Genelkurmay Başkanı Yeni Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın tartışmalarına bütün ülke tanıklık etti. Tartışma sırasında öyle gerginleşti öyle gerginleşti ki Akar, sorulara ve eleştirilere yanıt verirken bir hayli zorlandı. Böyledir işte; öyle anlar olur ki kimse böylesi zor durumlara düşmesin denir. Hulusi Akar da böylesi zor anlardan birisini yaşadı.

Hulusi Akar gerçekte yanıt vermeye çalıştı ama dili bile dönmediği için ağzından sözcükler bile zor çıkıyordu. Hele Özgür Özel’e (tam da anlaşılamadı ama) “Keşke Atatürk’ümüzün partisinde sizin gibi grup başkan vekili olmasaydı” dedi. Eleştiriler karşısında iyice bunalan ve tüyleri diken diken olan Akar, bildiğiniz gibi 15 Temmuz Darbesi sonrasında Meclis Araştırma Komisyonu’na ifade vermek için gelmeyenlerdendi. Ne ki hayat böyledir işte. O zaman gelmeyen Akar meclisin karşısına bakan olarak geldi fakat bütün kimyası da altüst oldu. Zaman zaman asker kafasıyla emirle susturmayı denemesi de yarar getirmeyince eleştirilere yanıt verirken de diyebiliriz ki kendisini zor durumlara düşürdü.

Özgür Özel’in bir eleştirisi vardı. Ne diyordu Özel; “Siz Türk askerinin başına çuval geçiren Amerikan subayından madalya aldınız.”

Peki, Hulusi Akar’ın yanıtı ne oldu bu eleştiriye?

“Oraya gittiğimizde madalya verileceğinden bilgimiz yoktu. Herkes alıyordu, bende aldım.”

Aslına bakarsanız TSK’da bulunduğu mevkiinin hakkını verememek ve Amerikan bağlılığı böyle bir şeydir ki insanı şapa oturtur şapa. Böylece Hulusi Akar da şapa oturmuş oldu.

Ne ilginçtir saat 5 gibi Türkiye’de bir şeyler olduğundan sıradan sivillerin bile bilgisi vardı ama Hulusi Akar bu eleştiriye bile öyle bir yanıt verdi ki doğrusu küçük dilimizi yuttuk. Orduda silahlı bir darbe kalkışması oluyordu ama Genelkurmay Başkanı’nın haberi ancak saat akşam 20.30 civarlarında oluyordu. Daha da olmayacakmış ama kendisinin deyimiyle Hain Fetöcüler karargâhı basmış, odasına girmişler kafasına da silah dayayıp alıp Akıncı Üssü'ne götürmüşlerdi. Orada ise çevresi silahlı adamlarla sarılıydı. Önüne iki sayfalık bir metin koymuşlar ve imzalamasını ve harekâtın başına geçmesini söylemişlerdi. O ise başına silah dayandığı halde “Hayır” demiş, sözüm ona hain Fetöcülerin isteklerini geri çevirmişti. Dahası başına silah dayandığında kaç kişi bu isteğe hayır diyebilirdi. Yani sizin anlayacağınız canını ortaya koymuş bir kahraman söz konusuydu ama Özgür Özel gibi kendini bilmezin biri gelip kendisine en ağır eleştirileri yapıyordu işte.

Kendi silah arkadaşları alınıp alınıp içeri atılırken gıkını çıkarmadığını, hatta bu Ergenekon Örgütüyle ilgili bir rapor hazırlama görevini en yakınına vermiş, o da böyle bir örgütün varlığını belirten bir raporu yargının önüne koyuvermişti. O kişi ise şimdi Fetöcü olması nedeniyle firardaydı.

Tartışmalardan şunu da öğrenmiştik. Kendi silah arkadaşlarının Fetöcüler tarafından esir alınmasına göz yummuş hatta seyretmişti ama hakkını yememek gerek bazı subayların ziyaretine de gitmişti. Bu tür eleştirilere de Mehmet Ali Teğmen’i tanık göstermek istedi. Teğmen de “bir twit atarak “evet bazı ziyaretlerde bulundu ama önemli olan ziyaret değil silah arkadaşlarının esin alınmasını önlemektir” diye yanıtladı.

Bu arada Özgür Özel; “seçilmişlerin eleştirisine katlanacaksın” dediğinde ise Akar’ın yüzü bombozdu. Bu konudaki eleştirilere de AKP’li, türbanlı bir bayan milletvekili yanıt verdi. Bayan milletvekiline göre tamam milletvekilleri seçilmişti ama Hulusi Akar da bakandı bakan…

Uzatmayalım Hulusi Akar ifade vermek için TBMM’nin araştırma Komisyonu’nu takmamıştı ama işte çark dönmüş ve Hulusi Akar’ı bu kez TBMM kurulunun önünde konuşmak zorunda bırakmıştı. Bu konuşmaların hepsi de TBMM tutanaklarına geçmiş, tarihi bir belge niteliği kazanmıştı.

Bir söz vardır ne derler?

Adamı mezarından kaldırıp kemiğinden bile hesap sorarlar kemiğinden.

Denk durmayanlara, halkı hiçe sayanlara bu yaşanan olay kapak olmaya yetmiyorsa eğer; yetmeyeceğini biliyoruz son sözümü dikkate alsınlar derim, o kadar…
 

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA