turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


NE DE TAM DEMOKRASİ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

29 ARALIK  2018

Özetle ilginç bir ülkeyiz vesselam. Recep Tayyip Erdoğan hazretleri buyurmuşlar ki dünyada tam demokrasi uygulayan ülkelerin içindeymişiz. Gerçekten mi? Vallahi mi? Ne diyorsunuz yahu siz?

Haydi, öyle sayalım da peki, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’e muhteremin söylediği “sanatçı müsveddeleri” hakareti ne olacak? Bunu da geçelim, her iki sanatçının önce talimat üzerine polis eşliğinde İstanbul Anadolu Adliyesine götürülmesi, savcılığın adli kontrol isteği ile yargıya sevk etmesi, yargının da adli kontrol koşulu ile iki büyük sanatçıyı Metin Akpınar’ın deyimiyle azad etmesine ne buyrulur?

Eğer ülkemizde tam demokrasi uygulanıyorsa yönetim kademesinin neresinde olursa olsun bir kişi kalkıp da yargıya talimat niteliğinde sözler sarf eder “cezalarını çeksinler” der mi? Haydi dedi diyelim hukuktan zerrece anlayan savcılar ve yargıçlar bağımsız değil midirler de kalkıp da bu talimat daha söylenir söylenmez harekete geçip gereken yaptırıma kalkışırlar? Ortada hukuken bir şey yokken bu iki değerli sanatçı nasıl olur da her gün polise gidip imza vermek zorunda bırakılır?

Yok canım, tam demokrasi uygulanan ülkemizde iş bu kadarla kalsa iyi durmadan bir öncekini bir sonra olacaklar takip ediyor. Fatih Portakal FOX TV’de iktidarın istediği gibi haber vermediğinden dolayı o da aynı akıbete uğramadı mı? AKP’nin ve sarayın aktrolleri harekete geçip jurnal üstüne jurnal döşeyip Portakal’ın hakkında gerekli soruşturmayı açtırmadılar mı?

Sonra RTÜK’e ne demeli? İvedi olarak eksikli toplanarak hem FOX TV’ye haber yasağı getirildi hem de akıl almaz para cezası verildi. Halk TV’de yayınlanan Arena programına 3 kez yayınlanma yasağı ve Halk TV’yi zora sokmak için akıl dışı para cezası verilip geçilmedi mi? Başka konulara girmeye bile gerek yok. Güç kimin elindeyse sonuna kadar bu tür baskıları uygularsa ve herkesin susturulmasına yönelik her şey kolaylıkla yapılırsa bu mudur sizce tam demokrasi denilen illet?

Ya alavere dalaverelerle ele geçirilen ve yandaş gazete ve televizyonlara dönüştürülen kuruluşlara ne buyrulur? Burada toplanmış gazeteci olmanın dışında her sıfatı taşıyan kimseler neler söylüyor neler yazıyorlar hiç duyuyor musunuz? Hakaretler havada uçuşurken, ülkenin en saygın sanatçıları aşağılanır ve haklarında olmadık şeyler söylenirken ve de bu basın organları neredeyse kirli haber ve hakaret odağı haline gelmişken niye RTÜK’ten çıt çıkmaz, yargı harekete geçip “siz napıyorsunuz” demez? İş bir avuç hınk deyiciye gelince düşünce özgürlüğü oluyor, iş düşüncelerini nitelikli bir şekilde açıklayıp eleştiri yapanlara gelimce mi işin rengi değişiyor ve yaptırımlar havada uçuşuyor?

İşte karşınızda tam demokrasi. Öyle bir demokrasi ki yasalar karşısında kimse eşit değil. Öyle bir demokrasi ki diyelim ki haksızlığa uğradınız hakkınızı arayacak bir tane kurum ya da kuruluş bırakılmamış. İktidar gücünü ellerinde bulunduranlar da size her fırsatta ölümlerden ölüm beğenin diyerek Hanya’yı Konya’yı görmenizi kolaylaştırıyor iyi mi?

Duyun ve bilin, ülkemizde ekonomik kriz öyle üst boyutlarda ki işçilerin, emekçilerin, kısaca tüm halkımızın canı çıkarıldı canı. Bildiğiniz gibi işçilere asgari ücret olarak 2020 lirayı iktidar sahipleri ve sermaye güçleri günlerce tartıştıktan sonra ancak verdiler ama astronomik rakamlar Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanlarına saniyesinde veriliverdi. AKP Genel Başkanı olarak Emeklilikte Yaşa Takılanların emekliliği için Recep Tayyip Erdoğan değil miydi oh ne güzel çifte kavrulmuş maaş alacaklar diyen? Şimdi gördünüz mü çifte kavrulmuş demek ne demekmiş nasıl olurmuş? Hani EYT’liler gençmişte bu yüzden hem emekli maaşı alıp hem de çalışırlarsaymış çifte maaş alacaklarmış demedi mi Erdoğan? Acaba biri çıkıp da EYT’liler emekli olsalar kaç lira maaş bağlanır bunlara söyleyebilir mi? Ya da bir işte çalışsalar kaç lira verirler emeklilere hiç mi sorgulanmaz?

Gözümüzün içine bakıla bakıla insanların gıkını bile çıkarmaması için akıl almaz yaptırımlar uygulanıyor. Olmuyor ekonomik baskı altında canlarından bezdiriliyor sonra da çıkılıp en üst mevkideki kişi en yüksek perdeden laf saydırıyor.

Neymiş efendim dünyada tam demokrasi uygulanan ülkelerin başında geliyormuşuz.

He…he öyleyiz tam demokrasi uygulanan ülkelerin başında geliyoruz.

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA