turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


KİME DESTEK KİME KÖSTEK

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

07 OCAK 2019

Çiftçilerimiz sütlerini sokağa döksün, ürettiği ürünlerini kasa kasa yollara saçsın, hayvanlarını satacak yer bulamasın, AKP ve saray iktidarı ise salt birilerine köşe dönsünler diye dışalımı kolaylaştırdıkça kolaylaştırsın ki ülkemiz diğer alanlarda olduğu gibi gıda alanlarına da dışarıya bağımlı hale gelsin. Sonra da kalksın yetkililer ülkede niye ekonomik kriz yaşanıyor diye konu ile ilgisi olmayan yerlere kafa yorup ekonomik krizden çıkış için de bütün zorluklar yurttaşların sırtına yıkılsın.

Daha bu iktidar işbaşına gelinceye kadar bu denli eş, dost ve yakınların kayırılması bu denli yaşanmış değildi. Kimsenin liyakate falan baktığı yok. Ellerine geçirmişken saltanatı ne kaparsak kâr diye düşünülüyor olmalılar ki bu denli arlanmaz, utanmaz bir çark işletiliyor. Her yere doldurdukları yakınlarını bir süre sonra üst kademelere atayarak tantanalı bir yaşam sürüyorlar. Atanamayan onca öğretmen ve diğer mesleklerden kimselerse ne yaparlarsa yapsınlar dertleri bile değil..

Baksanız ya RTÜK denilen sansür merkezinde neler dönüyor. Aile şirketi gibi kullanılan RTÜK’te Başkanın yeğeni Ömer Yerli kaya Mali İşler Daire Başkanı yapılmış, Koruması Metin Erkmen Yayın Araştırmaları Daire Başkan Yardımcılığına getirilmiş, Danışmanı Yasin Keskin ise İzmir Temsilciliğine atanmış. Yani sizin anlayacağınız AKP ve saray iktidarı döneminde birilerine karşı destek, birilerine karşı da köstek bütün hızıyla uygulanmaya devam ediliyor. Hem zaten bunları bir arada tutun şey de pastanın bu şekilde hukuk mukuk gözetilmeden paylaşılmasıdır. İş böyle olunca bu hukuksuzluğa imza atan kim varsa birbirleriyle öyle kenetlenmişler ki bunlara bende ülkenin yurttaşıyım, benim de insan gibi yaşamak hakkım deseniz bile adama bunlar zırnık koklatmazlar zırnık.

Ülkemizde Ziraat Bankası’nın niye kurulmuş olduğunu bilen var mı? Bizler bilirdik ki Ziraat Bankası ülkemizde çiftçilerimizi desteklemek amacıyla kurulmuştur. Kuruluş amacına baksanız hâlâ da öyledir ama bugün Ziraat Bankası’nın çiftçilerimizle en küçük bir bağı da bağlantısı da kalmış değildir. Sağcı iktidarlar elinde bu banka amacının tam tersi alanlara gerekli desteği çıkmak için görev yapmaktadır. Daha da önemlisi şimdi Ziraat Bankası Varlık Fonu’na devredilmiş bulunuyor ya, amacı da futbol kulüplerini kurtarmak şekline dönüşmüş. Hem söyleyeyim mi; bu kulüplerin kurtulması girişiminin de altında bir çapanoğlu kesinlikle vardır. Madem kulüplerin kurtarmak adı altında borçlarını üstlenmiştir bu banka sonra ne olur? Bu kulüplere bir güzel kayyum atanır. Kayyum atandıktan sonra da olağan yollardan ele geçirilemeyen kulüpler hop kayyum ve arkasından gelecek başka yöntemlerle ele geçirilmiş olur. Böylece de AKP ve saray iktidarının taraftarı olmayan ama elinde bir sürü adı sanı bilinen futbol kulüpleri olur ki bu da yine iktidarın hesaplarına göre AKP’ye az puan getirmez hani. Hem düşünürseniz Ziraat Bankası doğrudan Varlık Fonu aracılığı ile kime bağlıdır? Recep Tayyip Erdoğan ve damadı Berat Albayrak’a. Bugüne kadar Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe gibi kulüplerin ele geçirilmesi için bunca uğraş veren bir iktidar da bu kulüpleri tereyağından kıl çeker gibi ele geçirir ki böylece de kulüplerin ele geçirilmesiyle birlikte işlerin son demine gelinmiş olur.

İşte böyle bu ülkenin güzel yurttaşları. İyiye giden bir şey varsa buyurun söyleyin. Bu yöntemler Türkiye’yi nereye götürür varın gerisini de siz düşünün. Ha unutmadan yazayım Cumhurbaşkanı yardımcısına sormuşlar. Türkiye’de Gezi Gösterileri benzeri bir şey olur mu diye? O da yanıt vermiş. “Olmaz! Çünkü gereken tedbirleri aldık” demiş. Öyle ya ülkede küçük bir basın açıklamasına bile izin yok, durum bu merkezdeyken kimseye de demokratik haklarını kullandırtmazlarken Gezi Gösterileri benzeri bir gösterinin patlak vereceğini bunların aklı alır mı? Almaz, çıkarsa da düşündükleri ortada. Mehter marşıyla kırar geçiririz diye düşünüyor olmalılar ki bu denli kesin konuşuyorlar. Oysa olağan bir sistemi olan ülkelerde gösteri de olur, mitingde yapılır, basın açıklaması da.

Yukarıda söylediklerimin hiçbirisi yapılamıyorsa bu rejimin adı da zaten bellidir.

F A Ş İ Z M !

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA