turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


TÜRKİYE’NİN GERÇEKTE NÜFUSU NE KADAR?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

11 OCAK 2019

İlginç sonuçlar yaşıyoruz. Bir bakıyorsunuz ki bir ilçede ya da köyde oturan nüfus kalmamış, neredeyse boşalmış bir de bakıyorsunuz ki o ilçenin tabelasında gösterilen nüfustan da çok seçmen kayıtlı var. Hele bu nüfus hareketleri yerel seçimlerde çok daha oynak hale geliyor. Çünkü kendilerine oy vereceği düşünülen akraba, eş ve dostlar, muhtarlar ve yerel yöneticiler tarafından oy almak amacıyla getirilip kayıtları yapılmış.

Bu konunun bu denli istismar edilecek hale getirilmesinin kapısını sizlerin de bildiği gibi Türkiye’yi bugünlere hazırlayan Turgut Özal olmuştur. O gün bugündür de bu yöndeki istismarlar alabildiğine sürüp gitmektedir. Bu seçmen taşıma işi ülke için ne gibi sonuçlar taşır elbette her anlamda tartışılması gerekir ama asıl üzerinde durulması gereken konu tabiki de bir seçmenin birkaç sandıkta daha kayıtlının yapılmasıdır ki bu konuda da AKP’lilerin eline doğrusu kimse su dökemez. Ayrıca belirtmen isteriz ki bu alavere dalaverenin kapısını da açan yine Turgut Özal’dır.

Bir düşünün; AKP bazı ilçelerde seçimi kazanacak durumda değildir ama kazananla arasındaki fark da 1000 civarında ise oraya 1500 seçmen kaydırdığında sonuç değişebilmektedir. İşte bu yüzden İstanbul/Adalar’da adresi belli olmayan yıkık virane yerlere bile seçmen kaydı yapılabilmektedir. Bu konuya daha geçenlerde CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kantarcıoğlu ortaya dökmüştür. Yine geçen seçimlerde İstanbul /Avcılar İlçesinde de benzer pek çok kaydın olduğu görülmüştür. Üsküdar/Bulgurlu’da AKP’li Belediye Meclis Üyesi Süleyman Gedikoğlu’nun evinde 40 seçmenin kayıtlı olduğu görülmüştür. Bize göre bu konu ciddiye alınmalı ve Gedikoğlu’nun evinde 40 seçmenin nasıl yazılı olduğu kendisine kesinlikle sorulmalıdır. Yanıtını veremediğinde de bu konu adliliktir o da herkes gibi yaptıklarının hesabını vermelidir.

Yine Niğde’nin Ulukışla İlçesinde 5900 seçmen olduğu açıklanmış olmasına karşın bu ilçenin nüfusu 5800’dür. Sizin anlayacağınız seçmen sayısı gerçek nüfusundan daha fazladır. Bu sonucu ortaya çıkaran ise CHP Niğde Milletvekili’dir. HDP ise geçen seçimlerde Uludere’nin 5201 olan seçmen sayısının bu seçimlerde 7163’e çıktığına dikkati çekmektedir.

Ülke çapında konuyu ele alırsak neler olduğu konusunda da bir düşünce sahibi olmamız olasıdır. Bu tür hilelerin hemen hepsinin de bizzat iktidar eliyle yapıldığı bir gerçektir. Eğer böyle olmasaydı YSK’dan başlayarak ilgili seçim kurulları konuyu saptar aynı adreste bu kadar çok seçmenin kayıtlı olması kuşkusunu araştırır ve gerekli kararı da verirdi. Öte yandan devlet mesken olarak kullanılmayan yıkık dökük viranelerin ve olmayan adreslerin varmış gibi gösterilmesi konusunda da gerçekleri ortaya çıkaracak konumda değilse işin içinde bir Çapanoğlu’nun olduğu bir gerçektir. Muhtardan başlayarak devletin ilgili birimleri hiç mi bir adreste 40 kişinin barınamayacağını bilemez de sonucu olağan karşılayıp kabullenir hiç aklınız alıyor mu?

Bu sonuçlardan da anlaşılıyor ki 31 Mart Yerel Seçimlerinde de devlet gücüne dayanarak AKP ve saray seçimleri kazanmak için her yola başvuracaktır. Bu tür tevatür açıklamalar gerçek bile olmasa ilgili birimlerin bu açıklamaları ihbar kabul etmesi ve adaleti sağlaması için gerekeni yapması gerekir. Bu konuda iktidarın bir şey yapacağını sanmıyoruz. Çünkü bu tür Alicengiz oyunları öteden beri iktidar tarafından zaten yapılmaktadır. Burada iş elbette başta CHP olmak üzere muhalefete düşmekte bu konuda gerekli çalışmalar yapılarak hilelerin önünün alınması gerekmektedir. Aksi halde yapılan seçimlere gerek bile yoktur. Hem başta CHP olmak üzere diğer muhalefet partileri bizim işimiz başımızdan aşkın bu konuyu araştıracak zamanımız yok da diyemezler. Çünkü bu hileler yurttaşın oyunun hile yoluyla tersine sonuç sağlamasını getirir ki bir gün gelir sandık başına götürememekten şikayet ettiğiniz yurttaşları bir daha sandığa götüremezsiniz.

Gördüğünüz gibi iktidarın aklımızla oynayan hareketleri söz konusudur. Bu verilere baktığımız zaman ya Türkiye’nin nüfusu 100 milyon civarındadır ya da seçmen sayısı mükerrer yazımlarla şişirilmiştir. Bu durumda da bizler haklı olarak Türkiye’nin nüfusunun gerçekten ne kadar olduğunu sorarız.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım kendisine sorulan “istifa edecek misiniz sorusuna verdiği yanıt oldukça gülünçtür. Ne demiş Yıldırım? “Seçimler siyasi bir faaliyet değildir.” Hoppala, seçimler siyasi faaliyet değilse siyasi faaliyet; nasıl çalıp çırpılacağı konusunda mastır yapmak mıdır acaba?

Sonuç ülkede tam anlamıyla demokrasi karşıtı bir terör estirilmekte, hemen herkes her an topun ağzında olduğu için nelerle karşılaşılacağı bilinmemektedir. Bugün HDP Milletvekilleri içerdedir. En son HDP’ye yönelik Ankara’da operasyon çekilmiş, Ankara İl binaları önünde basın açıklamasına bile izin verilmeyerek içinde milletvekillerinin de olduğu kimseler polisin şiddetiyle karşı karşıya kalmışlardır. İktidar terör sözcüğünü dilinden düşürmeyerek kendileri dışında hemen herkesi terörist ilan ederek karanlık bir ortama ülkeyi itmek istemektedir.

Unutmayalım bu son seçimlerde de yapılmak istenen aşağı yukarı bunlardır.

Bilelim de…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA