turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


SİZ KİMİ AHMAK YERİNE KOYUYORSUNUZ?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

23 OCAK 2019

Kurt kuzuyu yemeyi kafasına koymuş bir kez. Suyu bulandırsa da kuzuyu yiyecek bulandırmasa da.

İşte o hesap, AKP ve saray iktidarı olarak işbaşında olan iktidar da ne edip edip seçimleri kazanması gerekiyor ya hilesini, hurdasını yapacak ve seçimleri de kazanmak için elinden gelen ne varsa yapacak. Bu yüzden de AKP işbaşına geldiği günden beri ne hileler yaşandı, seçimlerle ilgili ne tevatürler konuşuldu, doğrusu akıl alacak gibi değil.

Adam Foça’ya gelen kursiyer erleri bile sandığa yazdırmış. Evler, ahırlar, olmayan adresler, yıkık dökük evler seçmenlerle doldurulmuş. Hem öyle bir iki kişi de değil, onlarca seçmen aynı adreslere kayıt yapılmış. Yüz yaşın üstünde 6000 üzerinde seçmen söz konusu. Çoğu ölü ama Nüfus İdaresi bunları diriltip seçmen yapmış ve oy kullanacak yurttaş haline getirmiş.

Bu konuları ele alıp itiraz edilen kayıtlara ilçe seçim kurulu kayıtsız bile kalmıyor, genellikle önüne gelen itirazları reddedip geçiyor. Konu öyle çok tartışılır oldu ki süresi uzatılan YSK Başkanı Sadi Güven bir açıklama yapmak gereği duydu. Yaptığı açıklamaya bakıyorsunuz hiç de eleştirilere yanıt anlamında değil. Ne diyor Sadi Güven? “Mükerrer seçmen olmadığı gibi sahte seçmen de yok, hayali seçmen de yok. Mevcut seçmen sayısı 57 milyon 93 bin 985.”

Doğrusu bu açıklama ile birlikte içimiz soğudu. Ülkemizde seçimlere hile karıştırılamayacağına inandık. YSK ki 16 Nisan Anayasa Değişikliği oylamasında sandıkların açılmasına az bir zaman kala oturmuş yasanın çok açık olmasına karşın, mühürsüz zarf ve oy pusulalarıyla kullanılan oyları bile geçerli ilan etmişken demek bizler bu açıklamaya inanacağız öyle mi?

Bilmem kaç bin Suriyeli Türk Vatandaşı yapılmış. Bunlar da seçimlerde oy kullanacaklarmış. Resmi açıklamalara bakılırsa gelen Suriyelilerin yanında bu sayı devede kulak sayılır da acaba doğru mudur? Doğru olduğu düşünülse bile bu sayının onda biri bir seçmen sayısı Hatay’da yapılacak seçimlerin yönünü değiştirirse az bir şey midir? Hem söyler misiniz AKP ve saray iktidarı niçin bu tür katakullilere başvurmak gereği duymaktadır? Ülkede seçmen yaşına gelmiş olan yurttaşları Nüfus idaresi kayıtlarına bakarak kim nerede seçmendir ya da ne bileyim seçmen midir belirsizdir de AKP’nin iktidar gücüne dayanarak hazırladığı seçmen listeleri mi inandırıcıdır?

Aslında bizler kendimizi bu tartışmanın dışına çıkarmak istiyoruz fakat devlet eliyle bunca hile yapılıyorsa yurttaş bu durumda nasıl olacaktır da hakkını hukukunu arayabilecektir? Yurttaş ülkeyi bu hale getirenlerin karşısında nasıl iş bulup çalışacak ve aşını ekmeğini kazanacak söyler misiniz? Hemen her alanda torpillerin yapıldığı, devletin her kademesine kayrılan kimselerin rahatlıkla alındığı bir ülkede iş son kertede varıp nereye dayanır hiç düşünen var mıdır?

Bahçeli yeni bir sloganın yaratıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Neymiş slogan? “Beka için milli karar, cumhur için istikrar.”

Eğer beka diye bir sorun varsa yaratanların kimler olduğu da apaçık ortadadır. Bu yüzden de cumhur ittifakını oluşturanlar beka sorununu yaratanlar olduğu halde nasıl olacak da ülkenin bekası bunları eseri olacak söyler misiniz? Neymiş, neymiş cumhur için istikrarmış. Sloganın şimdi bu kısmını nasıl okumalıyız acaba? Cumhur demek millet demek olduğu için bu sloganda millet için istikrar aranıyor desek olacak gibi değil. Malum AKP ve saray iktidarının MHP’nin de desteğinde yurttaşlara nelere mal olduğu çok açık. Millette huzurda kalmadı, yarınına güven de. İş böyle olunca nasıl olacak da halkın bozulmuş dengesi yerine gelecek. Özetle bu sloganla MHP şunu demek istiyor. Siz bize oy verin görün göreceğinizi. Yani millete Hanya’yı Konya’yı göstermek için milletten bir yalanın arkasına sığınılıp oy isteniyor.

Şarkışlalı Serdari'nin dediği gibi:

Nesini söyleyim canım efendim
Gayri düzen tutmaz telimiz bizim
Arzuhal eylesem deftere sığmaz
Omuzdan kesilmiş kolumuz bizim

İşte böyle, sizler milletin başını omuzundan kesmişsiniz, kalkmış bir de “Beka için milli karar, cumhur için istikrar” diyorsunuz öyle mi? Hadi be ordan…hadi be ordan!!

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA