turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


SEÇİMLER

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

02 ŞUBAT 2019

Bazıları için seçimler çantada keklik gibi düşünülür. Hep birlikte sistem partileri yarışırlar ama sanki öz itibariyle birbirlerinden çok farklıymış gibi davranmayı da elden bırakmazlar.

Niçin?

Yığınlar, birinden umudu kesti mi bir diğer sigorta işlevi görsün isterler. Bu yüzden de bir türlü gerçek kurtuluşu savunan sosyalistlerle yığınların buluşması mümkün olmaz. Evet, partileri vardır, hatta çok “çalışıp” yırtınırlarsa seçimlere de girebilirler ama bu sonucu değiştirmez. Alınacak oylar bakımından bir sıkıntı ortada kaya gibi durmaktadır. Seçim sonuçları açıklandığında görülür ki sosyalist bir partiye tavşanın suyunun suyu kalmıştır. Ancak sosyalistler kanaatkârdır bu kadar oyla bile yaptıkları işi çok ama çok önemseyip önemli olan oy almak değil, sosyalizmin kurtuluş olduğunu yığınlara anlatmaktır deyip züğürt tesellisinde olduğu gibi kendilerini rahatlatmanın bir yolunu muhakkak bulurlar. Bulamazlarsa da suçun yıkılacağı yerler bellidir. “Ya bu halk adam olmaz” derler. Ya da, “seçimlerle bir halt edilemeyeceğini söyleyip iç fırtınalarını da dindirmiş olurlar.

Tamam, olanlar tam da böyledir, ancak 31 Mart 2019 günü 58 milyona yakın seçmen sandığa giderken bizler ne yapacağız? Başka havalardan çalıp kendimizi mi kandıracağız yoksa yığınlara bir sözümüz olacak mı?

Bence olmalıdır. Daha önce sol ve sosyalist sol ile pilot bölgeler seçip hep birlikte seçimlere girme önerim vardı ne ki kimse konuyu kavrayıp geri dönüş yapmadı. Bu yüzden de öyle görünüyor ki herkes başının çaresine bakacak.

Bu konuyu günlerdir düşünüyorum.

Örneğin Ş. Koçhisar’da İyi Parti’nin gösterdiği aday desteklenecekmiş. Bunun gibi daha pek çok yer var. Hem Ş. Koçhisar’da İyi Parti yöneticiyi bile zor bulurken nasıl olacak da seçim kazanılacakmış hiç hesap kitap edildiği yok.

Bu yüzden de Ş. Koçhisarlı ilerici, demokrat, devrimci, sosyalist herkese çağrı yapıyoruz. Ş. Koçhisar’da ve Türkiye’nin her yerinde parti olarak bağımsız bir aday çıkarma düşüncesindeyiz. Bizim bu düşüncemizi destekleyen bütün Ş. Koçhisarlıları bizimle ilişki kurmaya çağırıyorum. Çünkü bir zamanlar solun kalesi olan Ş. Koçhisar’ı öyle kimseye yem etmeye niyetimiz yok. Ayrıca daha başka yerlerde de aday gösterme yollarını araştıracağız. Buna kesin kararı gelen bilgiler ışığında ve birkaç gün içinde toplanacak olan partimizin MYK-GYK ortak toplantısında vereceğiz.

Seçimler için Ş. Koçhisar’ı pilot bölge olarak düşündüğümüz için aday belirlemeyi de, belediye meclis üyelerini de çağrıya olumlu yanıt verecek olan Ş. Koçhisarlılarla birlikte vermeyi en doğru yol olarak görüyorum.

Partimiz gelişen yeni duruma uygun olarak böyle bir kararı tartışmaya karar vermiştir. Biliyoruz, toparlanıp pat diye seçimlere girmek kolay olmayacak. Ancak bizlerin bir özelliği var. Bir kez karar verdik mi dağları düz eder, zamanı ortadan kaldırıp geceyi gündüze katar ve sonuç almak için de çalışırız. Bu yüzden benim bu çağrımı değerlendirip olumlu bakanlar hemen aşağıda vereceğim telefonlarla bize ulaşırlarsa çok sevineceğiz. Daha geniş bir kitleye ulaşmamız için de başka yollar denecektir. Ancak sizler bu yazıyı da sayfalarınızda paylaşırsanız seviniriz.

Şimdiye kadar Ş. Koçhisar her türlü sağı denedi. Ne olup olmadıklarını da bütün yönleriyle gördü. Durum ortadayken bir kez daha, bir kez daha aynı kirli suda yıkanmanın gereği yoktur. Biz Türkiye Sosyalist İşçi Partisi olarak eğer belediye kazanılırsa sosyalistler nasıl belediyecilik yaparmış görülsün istiyoruz. Görülsün ki bir zamanlar Terzi Fikri kardeşimin Fatsa’da kaldırdığı bayrağı bizler de yeniden Ş. Koçhisar’da kaldıralım.

Tunceli’de küçücük bir ilçe olan Ovacık Belediye Başkanı Maçoğlu kendisinden haklı olarak çok söz ettirdi. Bizler de Ankara’nın bir ilçesinden başlayarak kendimizden söz ettirir isek çapımızın ne kadar büyüyeceğini anlatmama bile gerek yoktur.

Şimdi iş bize ses verecek olan Ş. Koçhisarlılara kalmıştır. En kısa zamanda bizimle ilişkiye geçilmesi çok ama çok yerinde olacaktır.

İrtibat:

Turgut Koçak (TSİP Genel Başkanı)

0312 419 60 53 TSİP Genel Merkezi

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA