turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


KAZIĞIN SİVRİ UCU KAZIKLAYANLARA DÖNÜYOR

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

03 ŞUBAT 2019

Kapitalizmi yani sömürü düzenini savunanların sürekli olarak halkı kazıkladıklarına tanık ola ola bir hâl olduk. Onca zamandır bu halkın sırtına binile binile halk hâlden kılıktan düşürüldü. Hepsi değil ama bazı televizyonlar semt pazarlarından ve çarşılardan haber verip halkın tepkilerini dile getiriyorlar. Halkın neredeyse şikâyet edecek durumu bile kalmamış. Kimisi poşetini gösteriyor, kimisi de alamadığı sebze ve meyveleri. Evlerine poşetleri boş götüreceğinin mahcubiyeti ile boyun eğip seslerini çıkarmayanlar da var. Bazıları ise korkuyu çoktan yıkıp atmış. Arka arkaya iktidarın yapıp ettiklerini sıralıyor. Kısacası halk için çarşı/Pazar ateş olmuş cayır cayır yanıyor.

Sırça köşklerine çekilenler ise bambaşka havadalar. Onlara göre ejder meyvesinin yendiği ya da suyunun içildiği bir ülkede niye halk bu kadar şikâyetçi bir türlü anladıkları yok. Öyle burunları havada öyle havada ki halka din iman, sahte millet, devlet, bayrak ve palavra pazarlamanın dışında akıllarının ucundan geçen tek güzel şey yok. Tutturmuşlar bir “beka sorunu var” diye ha bire işleyip duruyorlar. Eğer böyle bir durum varsa bile aklı başında bir iktidar bunu dünya aleme duyurup bayrak haline getirmez. Sessiz sedasız tedbirlerini alır ve bunu da oya çevirmeye yeltenmez.

Her neyse görüldüğü gibi halka karşı iktidarın kulakları tıkalı, gözlerine ise mil çekilmiş. Yani ellerinden geldiğince hiçbir şey yokmuş gibi davranıyorlar da halkın sesini de dünyada sağır sultan duydu. Bunlar mı duymayacak. Tabi bunlar da duydular ama halkın şikayetlenmesinden öyle rahatsızlar öyle rahatsızlar ki ellerinden gelse tüm sesini çıkartanları ve şikayetlenenleri bir kaşık suda boğacaklar.

Çünkü Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli bu sesleri duymuş olmalı ki yanıt vermek gereği duydu. Ne diyor Pakdemirli? Gerçi bu sözleri daha önce Recep Tayyip Erdoğan da söyledi söylemesine ya o da Erdoğan’ın sözlerini yinelemeyi daha garanti bulduğundan et tüketiminin eskiye oranla çok arttığı için pahalandığını söyledi. Yani Türkiye halkı olarak bayağı et tüketiyormuşuz. Bu yüzden de iktidar bir türlü et fiyatlarını düşüremiyormuş.

Allah’tan korkun desek ne kadar inancınız sağlam onu da bilmediğimiz için bu sözü es geçiyoruz. Ancak bugün halkımızın sofrasında değil et sebze ve tahıl türü yemekler bile zor pişirilip ortaya getiriliyor desek, biliyoruz aklınız almayacak ama ne yazık ki durum böyle. Hem siz ne sanıyorsunuz, halkımız her gün et yemeği yapıp ya da köfte pişirip yanına da pilav mı koyuyor diye geçiriyorsunuz aklınızdan? Her gün patlıcan oturtma yapıp imambayıldı yediğini mi düşünüyorsunuz? Yok, yok sizler halkımızın melemen yediğini sanıyorsunuz kesin. Belki de insan hiç bunları yemeden yaşar mı diye aklınızdan geçiriyorsunuz kim bilir?

Ama kazın ayağı öyle değil işte. Halk artık sadece sızlanmıyor. Kendisine her fırsatta atılan kazığın ayırdında olduğu için kuzuların sessizliği ortamından yavaş yavaş çıkmaya başladı. Hem bunu sizler de fark etmiyor olamazsınız. Korku içindesiniz ve kazığın sivri ucunun size döndüğünü hayal mayal da olsa görüyor gibisiniz.

Yine Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye dönelim. Adam ya uzaydan gelmiş, ya da halka o kadar yüksekten bakıyor o kadar yüksekten bakıyor olmalı ki ettikleri laflar ne ipe geliyor ne de sapa. Adam oturmuş; fiyatların bu denli artmasını mevsimlik olarak üretilen yiyeceklerin mevsiminde tüketilmediğine bağlıyor. Bir de dönüp halka diyor ki siz de tüketeceğiniz şeyleri mevsiminde tüketseniz bu kadar pahalılıktan şikâyet etmeyeceksiniz.

Yahu Bekir Pakdemirli, bakan kardeşim sendeki bu hâl nasıl bir hâldir? Sen hiç mi çarşıya pazara çıkıp fiyatları görmezsin? Söyler misin üstüne etiketleri konmuş hangi sebze ve meyve mevsimin hesabı yapılırsa daha ucuz ki de sen kalkmış abuk subuk konuşup duruyorsun? Pırasa kaç lira, ıspanak, karnabahar, kışın tüketilen tüm yeşilliklerin üstünü kazık gibi yerleştirilmiş olan etiketleri haydi gidip göreceğin yerde göremiyorsun haberde mi izlemiyorsun be mübarek adam?

Sonuç olarak piliniz bitmiş. Ekonomiyi sanmışsınız ki vurgun vurmak ve rant elde etmekten ibaret. Bu yüzden de olup bitenlere aklınız ermiyor. Bu yüzden de Trump kalkıp “sizi ekonomik olarak mahvederim” dediğinde biraz ayılır gibi oluyorsunuz ama her şey nafile.

Binmişsiniz bir alamete gidiyorsunuz kıyamete ama orada da sivriltilmiş kazıktan başka bir şey bulamayacağınız, göremeyeceğiniz kesin.

Korkun, gerçekten korkun!

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA