turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


TSİP SEÇİMLERDE NE YAPACAK?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

04 ŞUBAT 2019

Ortalık toz duman. Cumhur ittifakı ülke halkının canına ot tıkamış ama kendisinin dışında herkes onlar için çok ama çok kötü. Hem eleştirilerinin dozu öylesine yüksek ki kendi dışında kalan millet ittifakına sürekli olara zillet ittifakı diye saldırıp duruyor.

Geçmişte olduğu gibi CHP ise yüzünü sağa dönmüş, sağa karşı sağ anlayışla mücadele etmeyi seçerek başarı kazanacağını umuyor. Doğal olarak yeni sistem ittifakları da beraberinde getirdiği için bu yönde atılan adımlar daha da belirgin hale geldi. Bunun yanında sol ve sosyalist sol ise kendi aralarında bir birliktelik sağlayamadan seçimlerde herkes nasıl düşünüyorsa kendisini öyle ifade edecek. Bu arada ÖDP’nin de millet ittifakı ile bir birliktelik gerçekleştirdiğini görüyoruz.

Türkiye Sosyalist İşçi Partisi olarak Türkiye Komünist Hareketi ile bir düşün ortaklığı geliştirmiş bulunuyoruz. Seçimlere bağımsız girdiğimiz yerlerde birlikte davranacağız.

Şu an bizim için öne çıkan yerlerden birisi Ş. Koçhisar’dır. Bugün Ş. Koçhisar’da solun S’sinin yansımadığı bir seçim mizanseni kurulmuş olduğundan Sol açısından Ş. Koçhisarlılar seçeneksiz bırakılmışlardır. Bu yüzden de Türkiye Sosyalist İşçi Partisi olarak konuyu değerlendirdik ve Ş. Koçhisar’da Belediye seçimlerine ilerici, devrimci, demokrat ve sosyalistlerin görüş ve düşüncelerine önem vererek bir aday gösterme kararı aldık. Bizim bu tutumuz, Ş. Koçhisarlıları sol seçenekten yoksun bırakmamak olduğu kadar sosyalizmin ilçe çapında da bir seçenek olarak yığınların görmesini sağlamak olacaktır.

Bu yüzden özellikle tanıdığım tanımadığım Ş. Koçhisarlı bütün arkadaşlara buradan çağrı yapıyorum. Bize omuz verin, birlikte Ş. Koçhisar belediye seçimlerini organize edelim ve toplumun karşısına seçilme seçeneği ile çıkmayı koyalım. Evet, zamanımız fazla yok bunu biliyorum. Ancak her zaman olduğu gibi bu seçimlerde birlikte davranırsak ilericiler, devrimciler, demokratlar ve sosyalistler olarak onca yoksunluklara karşın bütün burjuva partilerinden daha hızlı organize olup çalışmalara başlayacağımızda bilinen bir şeydir.

Değerli dostlar, arkadaşlarım; çeşitli bahaneler ileri sürerek ve kazanamayacağımız düşüncesiyle enerjimizi düşürmeyelim. Bilelim ki halkımızın sorunlarını bizlerden daha iyi anlayan ve ortaya koyup çözüm yolları üretecek hiçbir aday da yoktur partide. Bu nedenle birbirimize omuz verelim, önümüzdeki bütün engelleri tek tek yok ederek amacımız doğrultusunda öyle bir yürüyüş başlatalım ki sistem savunucularının hiçbir zaman unutmadığı Fatsa deneyiminin ateşini bu kez de Ş. Koçhisar’da yakalım. Yakalım ki Fikri Sönmezlerin yarattığı olumluluğu unutturmayalım. Evet. Fikri Sönmez Fatsa’da Terzi Fikri olarak anılır. Onun adının geçtiği her yerde onun adını duymamış hemen hemen hiçbir devrimci yoktur.

Ş. Koçhisar’la Türkiye Sosyalist İşçi Partisi olarak elbette yakından ilgilendik, ilgilenmeye devam ediyoruz. Çünkü bazıları Ş. Koçhisar’da solun bittiğinin hesabını yapsa da gerçek hiçbir zaman böyle değildir. Kuşkusuz güç yitirmiştir, birçok çevrelerde daha az konuşulur hali geldiği de bir gerçektir. Ancak bizler biçildikçe filiz veren, hiçbir zaman yok edilemeyecek olan kökü derinlerde olanlarız.

Zaten seçim çalışmalarına başladığımız zaman diğerlerinin aksine ne kadar farklı olduğumuzu da kesinlikle göreceksiniz. Bu konuda halkımızın bizi anlayacağını zaten biliyorum. Ben daha çok Ş. Koçhisarlı devrimcileri harekete geçirmek gerektiği üzerinde duruyorum ki bunu da yapacağımıza büyük ölçüde inanıyorum.

Adayımızı açıklamadan çok geniş bir çevre ile görüşecek ve adayımızı da belediye meclis üyesi adaylarımızı da birlikte tespit edeceğiz. Bizler istiyoruz ki ortak irade neleri yapabilirmiş, ne zorlukların üstesinden gelirmiş ortaya koymak ve devrimcilerin yüksek moralini daha da yükseltmek için elimizi taşın altına koyuyoruz. Başaracaksak birlikte başaracağız. Başarırsak başarı hepimizin olacak. Sonrasında ise Belediyecilik nasıl yapılırmış, halkımıza kanıtlamak bizim işimiz olacak, Ş. Koçhisarlılar şimdiye kadar görmedikleri bir belediyecilik anlayışı ile tanışacaklardır.

İlişki kurma telefonları:

TSİP Genel Merkezi:

0312 419 60 53

Turgut Koçak

0535 240 14 79

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA