turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


VAKIF MAKIF

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

25 ŞUBAT 2019

Kardeşim ilginç bir ülkeyiz vesselam.

Adam vakıf kuruyor bir ayrı götürüyor, şirket dersen yandaş şirketler almışlar başlarını gitmişler. İhaleler onlara veriliyor. Belediyeler onlara çalışıp bilmem kaç yıllığına devletin mallarını peşkeş çekiyor. Hoş zaten ne zaman vakıf adını duysam aklıma küflü bir gericilik gelir. Hepsinin yaptıkları işi derlesen, toplasan fındık kabuğunu doldurmazlar ama götürmeye gelince kendilerine diyecek yoktur. Bunların kimisi iktidara yaslanmış, gücü de arkalarına aldıkları için Allah kendilerine “yürü ya kulum demiştir” o kadar.

Neymiş efendim bir Ensar Vakfı varmış, bu vakfı ülkenin yediden yetmişe bilmeyeni yoktur. Adı olmadık şeylerle anılan bir vakıftır, üstelik de kamu yararına vakıflar arasında adı geçmektedir.

Sonra TÜRGEV. Bu vakıfta Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın vakfıdır. Tabi bu vakıfta kamu yararına vakıflar arasında yer almaktadır.

İşte bu iki vakıf birlikte TÜRKEN Vakfı’nı oluşturmuşlar.

Bu vakıf ne yapıyormuş merak mı ediyorsunuz?

Amerika’daki Müslüman öğrencilere burs ve yurt olanağı sağlamak amacıyla kurulan vakıf; Boston, Virgina, Chicago, Manhattan, Queens ve Washington’da 11 adet yurtla barınma hizmeti sunuyormuş.

Turken Vakfı’nın Genel Sekreteri Haluk Gani, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan gibi Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun. Vakfın yöneticileri arasında Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak var. Türken’in kurucularından TÜRGEV’in Genel Başkanı Fatmanur Altun, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi. Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak TÜRGEV’de de yönetim kurulu üyesi, TÜRGEV’in yöneticileri arasında Kadir Topbaş’ın istifasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Mevlüt Uysal da bulunuyor. Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ise vakfın genel kurul üyeleri listesinde yer alıyormuş.

Bir zamanlar Al Capone’nun olan çiftliği, ünlü boksör Muhammet Ali Clay almış. Cumhuriyet’ten Sinan Tartanoğlu’nun haberine göre, Muhammed Ali’nin eşi Lonnie Ali, ABD’nin Michigan eyaletindeki Berren Springs’teki 328 dönüm arazi ile birlikte çiftliği Haziran 2018’de satışa çıkarmış ve çiftlik ve arazi için 2 milyon 895 bin 37 dolar fiyat biçilmiş. Muhammed Ali arazi ve çiftliği 1975 yılında 400 bin dolara satın almış, 2006 yılına kadar da orada yaşamış.

Şimdi ise çiftlik 2,5 milyon dolar gibi bir fiatla Türken Vakfı’na satılmış.

Bu haberi okuduktan sonra doğrusu içim bir kez daha karardı. Öyle ya bu ülkede insanlar açlık ve yoksullukla boğuşurken kendi azınlığını yaratan AKP ve saray iktidarı gördüğünüz gibi nelerle uğraşıyor nelerle. Bizim için bu tür alışverişler petrol milyarderleri Arap şeyhlerinin yaptıkları şeylerdi ama şimdilerde iş değişti. Artık onları Türkiye’de İslam referanslı kimseler de izliyor ve gani gani elin ta Amerikalarında mal ve mülk ediniyorlar.

Üstelik bunları yaparken bizlerin uğraştığı şeylere bakın bir. Neymiş efendim iktidar sebze ve manav işlerine el atmış, tanzim satışları yoluyla dar gelirliye, yoksula ucuz sebze yedirecekmiş. İnsanlar kuyruğa alışmışlar ya bir kez bu kez de yoksulların ömrü tanzim satış çadırlarının önünde geçiyormuş.

Sözü uzatmayalım. Bir iktidar düşünün ki hâli hâl değil, ülkeyi içinden çıkılmaz bir cenderenin içine sokmuş ve herkesi vatan haini ilan ettikten sonra da seçim meydanlarında yalancı pehlivan gibi perdah geçip durmakta ve seçimlerde kendisine oy istemektedir bir tarafta da yaşananlar gözlerimizin önünde cereyan etmektedir.

Bütün bu gerçeklere karşın yine de 'Cumhur İttifakı'na oy verilir ve onların kazanması sağlanırsa, oylarını alıp Karun kesilenlere de maşallah, oy verip her şeye muhtaç hale gelenlere de maşallah der bir daha ki seçimlere kadar da:

“ELLERİM KIRILSAYDI DA BUNLARA OY VERMESEYDİM” diye söylenip duranlara bizler de “vah size ki ne vah çeker dururuz..

Nasıl iyi mi, bu ittifaka mı vereceksiniz oylarınızı?

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA