turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


YEME İÇME PANAYIRI

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

05 MAYIS 2019

Geçmişte AKP’nin elinde bulunan belediyelerin hesapları, kitapları incelendiğinde görülecektir ki AKP belediyeleri babalarının çiftliği haline getirmiş.

Bu işe el atılsa ve hakkıyla bir inceleme yapılsa tıpkı Antalya’nın Demre İlçesi’nde olduğu gibi belediyelerden sayısız insan hiç işe gelmeden bankamatikten maaş aldığı açıkça görülecektir.

Ne diyor, Demre Belediyesi AKP’nin elindeyken bankamatikten maaş alan kişiler?

Nerede çalışıyorsun?

Ben mi… Bilmiyorum!

Hiç işe gelmiyorsun?

Beni kimse aramadı ki.

Maaşını alıyorsun ama.

Evet, maaşımı alıyorum.

Tam bu şekilde maaş alan 100 kişi varmış.

Şu sorulan sorulara verdikleri yanıtlara bakar mısınız, adamların ne yüzleri kızarıyor ne de utanıp sıkıldıkları var.

Eğer AKP’nin elinde tuttuğu belediyelerde tam anlamıyla bir inceleme yapılsa bu şekilde maaş alan on binlerce insana rastlayacaksınız kesin. Bunlar, belediyelerde bir iş yapmadıkları halde ne iş yaparlar hiç kendi kendinize sordunuz mu? Aslında sormaya da gerek yok. AKP’nin hiç işe gitmeden maaş ödediği AKP’ye çalışan profesyonel yüz binlerce insan olduğu iyi biliniyor. Bize göre ipin ucunun en çok kaçırıldığı yer ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve AKP’nin İstanbul’da elinde tuttuğu diğer ilçe belediyeleri. Aynı durum başka yerlerde de kuşkusuz yok değil, örneğin Adana’da ve Ankara’da da aynı şekilde binlerce bankamatik çalışanı var. Bu suç mudur? Evet, suçtur. Bu nedenle de savcılar harekete geçip bu işi niye soruşturmazlar acaba? Ya da diğer pek çok kentte seçim sonuçlarına razı olan AKP neden İstanbul’da İstanbul diye dayatıp durmaktadır? Çünkü İstanbul’daki durum çok daha vahimdir de onun için. On binlerce bankamatik çalışanı olduğu bir gerçektir, gerçek olmasına da havadan tarikatlara, cemaatlere, dinci vakıf ve derneklere verilen paraların da kolay kolay hesabı verilemeyecek boyutlardadır.

Daha başka önemli nokta ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde ihalelerde yapılan yolsuzluklardır.

Bu konuda Sayıştay denetimini bile AKP ve saray iktidarının devre dışına çıkarmış olması boşuna değildir. Bu yüzden de abuk subuk itiraz yolları ve yalan kanıtlarla YSK adeta AKP ve saray iktidarı tarafından kuşatılmış bulunmaktadır. Bu yüzden de iki arada bir derede kalan YSK, Tarzan örneği zor durumdadır. Bilindiği gibi YSK ülkenin rejimini değiştiren Anayasa referandumunda HAYIR oyları EVET oylarından çok daha fazla olmasına karşın, yasadışı müdahale ile EVET’i kazandırmış ve Recep Tayyip Erdoğan’ın “Atı alan Üsküdarı geçti” demesine de ortam hazırlamıştır. AKP İstanbul seçimlerini yitirmiştir. Yeniden İstanbul’un belediyesine el koymak için adeta iktidar eliyle kanıt yaratma girişiminde bulunmuş ve ortaya dişe dokunur bir kanıt da çıkaramayınca devreye bizzat Erdoğan’ın kendisi girmiştir. Erdoğan, bir yandan CHP’li belediyelere iş yaptırtmayacağı yolunda gözdağı verirken bir yandan da İstanbul seçimlerinin iptali için “Bugüne kadar hep sustum ama artık yetti” diyerek tehdidini en yüksek düzey yetkilisi olarak savurmaktan kendini alamamıştır.

AKP ve saray iktidarı, onun eklentisi Bahçeli diyelim ki İstanbul seçimlerini iptal ettirdiler, acaba İstanbul’u seçimle geri alacaklarını mı sanmaktadırlar? Ya da ne bileyim almak için devletin bütün gücünü kullanıp kendi adayları dışındakileri meydanlara mı indirmeyecek ya da ne bileyim aday olmalarını mı engelleyecekler de seçimler yinelense bile sonuçları daha şimdiden belli olan İstanbul’u alacaklarını mı ummaktadırlar?

Bir kez daha buradan yazmayı gerekli görüyorum. Bundan böyle AKP’nin İstanbul’u kazanması olayı bitmiştir. Bu yüzden de eğer AKP seçimleri yineletirse İstanbul seçimlerinin olağan akışı içinde yapılacağını düşünmek biraz saflık olacaktır. Öyleyse İstanbul seçimlerini yineletmek isteyenlerin heybelerinde sakladıkları ne gibi silahları var bilinmesi gerekir. Bunlar hukuku falan hiçe saydıklarına göre sayısız kışkırtmalar yoluyla kargaşa yaratmak ve bu yöntemle seçimi kazanmak peşindedirler. Ancak karşılarında da bu oyunlara gelmeyecek kadar bilinçli ve kararlı bir %60 seçmen gücü oluştuğunu da biliyor olmaları gerekir.

Sonuç olarak İstanbul’da AKP olayı bitmiştir, gün hesap verme ve alma zamanıdır.

Tabi suç işlemiş olanlardan…

Ha bir de ülke yeme içme panayırı haline getirilmiştir ki bu curcuna da AKP ve saray iktidarının marifetidir.

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA