turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


GÖRÜNEN KÖY

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

26 NİSAN 2019

Bize kalırsa AKP’nin iyice pili bitti. Bundan sonra yapılacak hiçbir seçimi kazanma şansı da iktidarını koruma şansı da yok.

Bildiğiniz gibi AKP’nin pek çok yerde seçimleri yitirdiği anlaşılınca ilk tehdit Recep Tayyip Erdoğan’dan gelmiş ve şu anlama gelen sözler etmişti. İktidarda olan biziz, biz istersek çalışabilirler, istemezsek onları çalıştırmayız diyerek topal ördek benzetmesi yapmıştı.

Daha önce İBB Başkanlığı seçimlerini AKP’nin neden bu kadar önemsediğini sayısız kez dile getirdik. En çok da İstanbul Belediyesi’nde yapılan yolsuzluklara değinerek buranın nasıl AKP’nin çiftliği haline getirildiğini, kimlere ne büyük paralar ödendiğini yazdık, konuştuk.

Bu tür suçlamalara karşın halkın tepkisinin olmadığını söylemek gereksiz. Çünkü artık halk burada nasıl alengirli işler döndüğünün farkında. Bu yüzden de şişeden çıkan cini AKP’nin tekrar şişeye sokmasının olanağı yok. Bakın; bir zamanlar muhalefette yer almış sonra AKP saflarına transfer edilerek AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’ın en önemli savunucuları arasında yer alan Numan Kurtulmuş neler söylüyor:

“GEREKİRSE SİYASİ TÖVBE EDERİZ”

Kırgın seçmene seslenen Kurtulmuş, “Önce 23 Haziran’ı geçelim, sonra gerekirse ‘siyasi tövbe ederek yanlışlarımızdan kurtulup yola devam edeceğiz.”

Gördüğünüz gibi AKP içinde durum hiç de iç açıcı değildir. Bir zamanlar tıpkı Menderes gibi odunu aday göstersek kazanırız havasında olan AKP’ye bakın hele bir, Numan Kurtulmuş aracılığı ile neler söylüyor? Bir kez daha halkı kandırmak ve İstanbul seçimlerini kazanıp rahatlamak için şu girdiği boya var ya bitmişliğin resmidir aslında. Siyasi tövbe etmeye gelince; ne yani bugüne kadar halkın anasını ağlattığınız yaşanmışlıkları mı sileceksiniz? Yoksa gündüzlerinde çalışıp geceleri yatağına aç girenlerin çektikleri eza cefa mı unutulup gidecek? Kapının önüne konulan milyonlarca işçiye hesap verecek bir haliniz mi var? Ülkenin neyi var neyi yok sattınız, şimdi Varlık Fonu’na devrettiğiniz varlıklar bile her an kapanın elinde kalabilir. İhtiyat Akçesi’ne bile el atan siz oldunuz. Yurttaşların hak ve özgürlüklerini bir kalemde çiğneyip geçtiniz. Düzmece mahkemelerde düşüncelerini açıklayanlara cezalar kesip onları içeri yollamaktan bile çekinmediniz. Gazetecilere yapmadığınız kalmadı, olmadı evlerinin önünde üç beş zibidiye hedef gösterip dayak attırdınız. İnsanların yaşama hakkını elinden alacak kadar ileri gittiniz. Nedensiz suçlamalarla pek çok kimseyi KHK ile işten atıp açlığa mahkum ettiniz. Gençlere dünyayı dar ediyorsunuz. Sayısız genci polis marifeti ile fişleyerek onları yurtlardan attırdınız, kredilerini kestiniz. Yakınlarınıza devletin kapılarını açarak onları bal kaymak işlere yerleştirdiniz. Elinizde tuttuğunuz belediyelerde yapılan yolsuzlukların haddi hesabı yok. Yandaşlarınıza hiç işe gitmedikleri halde bankamatikten maaş ödeyen de sizlersiniz. Ülkenin parasını siz pul haline getirdiniz. Üretimi sıfırlayıp ne var ne yok dışardan getirmeyi marifet sayıp halkın soğanı, patatesi bile alamaz hale gelmesine neden oldunuz. Uzatmayalım, ülkede iyiye giden parmakla göstereceğiniz tek bir eseriniz bile yok.

Bu kadar değil elbette. İzlediğiniz dış politika ile ülkenin ne onurunu bıraktınız ne de haysiyetini. Emperyalist mihrakların çıkarına ortağı olduğunuz politikalar yüzünden çevremizde milyonlarca dost ülkenin halkının anası ağladı. Onların emperyalizm ve sözüm ona İslam kisvesi altında örgütler aracılığı ile kanlarının sel gibi akmasına neden oldunuz. Bölgede İsrail’e karşı gibi görünüp el altından işbirliği de yapan sizlersiniz. Vallaha ne diyeyim bir saymaya başlasak marifetlerinizi üç gün mü sürer beş gün mü bilemem.

Bütün bu yaptıklarınıza karşın çıkmış gerekirse siyasi tövbe etmekten söz ediyorsunuz. Hele bir geçerseymişsiniz 23 Haziran’ı yanlışlarınızdan kurtulup yolunuza devam edecekmişsiniz. Bay Kurtulmuş, kısaca işiniz Allah’a kalmış. Bu kez değil siyasi tövbe etmeniz, milletin önüne bile yatsanız kurtuluşunuz yok. Bir başka deyişle bu kez ne yaparsanız yapın bunca hırsızlığa imza atmış bir iktidara İstanbul’da halk geçit vermeyecek. Pılınızı pırtınızı yeri gelmişken Bahçeli’nin mitilini de alıp önce İstanbul’dan sonra iktidardan çekilip gideceksiniz.

Cümle alem YSK’nın İBB Başkanlığı seçimlerinin iptal gerekçesini okudu. Ne buldu orada? Söyleyelim; eveleme, geveleme karakuş kovalama…

İşte bu yüzden yalvarıp yakarmanız kâr etmeyecek. Bu kez küskünü, size karşı olan İstanbul halkı tarafından bir illet gibi işlediğiniz her yerden sökülüp atılacaksınız.

Çünkü 31 Mart seçimleri sırasında ne diyordunuz; ülkenin beka sorunu var. Buna bağlı olarak da kendi dışınızda kalan herkesi terörist ve hain ilan ediyordunuz söktü mü, sökmedi.

Bu yüzden yakarmanız da sökmeyecek ektiğinizi biçeceksiniz o kadar…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA