turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


HAMURUNUZ BU!

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

06 HAZİRAN 2019

Gaziantep'te bir camide kaydedilen görüntülerde bayram namazı için camiye gelen cemaate seslenen imam, Kurtuluş Savaşı'nı kastederek, "Keşke o savaşı kaybetseydik, sonra kazanıp Osmanlı'yı yeniden kurardık" diyor ya elbette bu sözleri söyleyen kişinin tıyneti de belli niyeti de.

Ancak bu sözü dinleyip de çıtını çıkarmadan arkasında namaz kılan cami cemaatinin de işin aslını sorarsanız camı imamından çokta bir farkı yok. Niye yok derseniz bu sözleri duyup da böyle bir müfterinin arkasında kuzu kuzu namazı sürdüren kişiler de çok şeye layık aslında. Şöyle bir düşünün bu sözleri duyan cemaat eğer sessiz bir şekilde camiyi terk edip hocayı orada yapayalnız bıraksaydı ne kadar anlamlı bir yanıt vermiş olmaz mıydı? İşte böyledir, yığınların gözünü yıllardır din adı altında kör edenler bir bakın neler söyler hale geldiler.

Aslına bakarsanız emperyalist işgale karşı Kurtuluş Savaşı verilirken de tıpkı bu hoca gibi insanlar çıktılar ve düşman saflarında yer aldılar. Bu yüzden de bu ülkenin halkı bunları tanımıyor değil, asıl üzücü olan şeyse Cami cemaatinin tepkisizliğidir, bunu da bir yana not etmek gerekir.

AKP’nin yürüttüğü seçim çalışmalarının da bu hocanın tutum ve davranışından farkı yok. Farkı yok, çünkü Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun İmamoğlu’na karşı söylediği sözler daha unutulmamışken arka arkaya yenileri söylendi.

Bu gibi aşağılık davranışlardan kim neyi umar ne kazanacağını düşünür bilemem ama bizim bildiğimiz hem değerli insanları gözden düşürmek için yapılır bu hem de başka etnik kökenden yurttaşlarımız ya da değil, onları aşağılamak için ırkçı bir propaganda yürütmek sincise yapılır durur.

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu sözünü söyledi geçti. Tepkiler artınca da kem küm gedip bir yana çekildi çekilmesine de ne yazık ki sahneye yenileri çıktı. İçişleri Bakanı Süleyman Solu’nun Yardımcısı Eski Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy bakın ne sözler yumurtlamış; ‘Bir Yunan’ın İstanbul’a Başkan olmasıyla ekonomi düzelmez.’ TOBB Başkan Yardımcısı Ali Kopuz ve kendisini AKP’li yönetici diye tanıtan Şevki Mert Aktan ise İmamoğlu’nun mitingine giden Karadenizlileri ise “Pontus” olarak nitelemiş. Aslında bir şey söylemek de gerekmez, niye derseniz zaten Ekrem İmamoğlu Trabzon Meydanından bunlara yanıtını verdi. ALLAH BUNLARA AKIL FİKİR VERSİN.

Bu konuşmalar tabiî ki de AKP’ye oy falan kazandırmıyor, aksine yurttaşların ezici bir çoğunluğu bu tür kışkırtmalara gülüp geçiyor ve eğer AKP’liyse bile saf değiştirip İmamoğlu’nun ve CHP’nin yanında yer alıyor bunları görüyoruz da AKP’liler niye ısrarla bu davranışlarını devam ettiriyorlar aslolan bunu anlamak.

Kışkırtıcı bu sözler sanırız insanları birbirleriyle karşı karşıya getirmek için söyleniyor besbelli. Nasıl olsa AKP kendisi de görüyor i olağan koşullarda İstanbul’u almasının olanağı kalmamış. Bu yüzden kışkırtıcılıktan bir sonuç alacağını düşünüyor olmalı ki kimse bu sözlere son verilmesi doğrultusunda bir adım bile atmıyor. Kışkırtıcılık bile AKP’ye İstanbul’u kazandırmaz kazandırmasına da sanırız kışkırtıcılık daha üst düzeye çıkarılırsa seçimler yaptırılmayabilir. Yaptırılmayınca da AKP’li bir kayyum oturur tepesine belediyenin dolayısıyla da İstanbul Belediyesi bir kez daha AKP ve sarayın arpalığı haline getirilmiş olur. Sanırız istenen budur. Bunun dışında AKP’nin yaptığı zorlamaların AKP’ye getireceği bir kazançta söz konusu değildir.

Şimdi yazımızı kısa bir sonuç değerlendirmesi ile bitirelim. Hepimizin sevip saydığı değerli pek çok Rum, Ermeni ya da ne bileyim başka kökenden yurttaşlarımız vardır. Eğer birileri çıkıp etnik köken üzerinden bu yurttaşlarımıza karşı aşağılama içeren bir dil kullanıyorlarsa bilinmelidir ki o kişiler insanlık düşmanıdır, ülke düşmanıdır. Bizdekinin benzerlerinin aynısının da Yunanistan’da bulunması da şaşırtıcı değildir kesin. Onlarda Selanik'te Türk kökenliler için aynı dili kullanmakta hatta buradan göç edip Yunanistan’a yerleşen Rumlar bile faşist Yunanlılarca aynı bizdeki gibi aşağılanmaktadır.

Bir şey daha var. Biliyorsunuz Londra Belediye Başkanı Pakistanlı bir Müslüman ailenin çocuğu. Bu kişi milletvekili olmuş sonra da Londra Belediye Başkanı seçilmiş. İşte bu kişiye ABD Başkanı Trump söyle diyor; “Tam bir ezik.”

Buna karşı Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, kendisine "tam bir ezik" diyen Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın küçük bir çocuk gibi davrandığını söylüyor o kadar. Şimdi anladınız mı faşist kafalıların başkalarını hep niye küçük görme eğiliminde olduklarını…

Bence anlayın ve AKP’lilerin başka etnik kökenden olan yurttaşlarımızı kirli amaçları için dillerine doladıklarına da bir yanıtınız olsun…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA