turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


NERENİZ DOĞRU?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

10 HAZİRAN 2019

Deveye demişler ki “neren eğri? Deve de yanıt vermiş; “nerem doğru ki” diye. AKP ve saray iktidarının ki de o hesap deve gibi hiçbir yerleri doğru değil.

Biliyorsunuz, Trabzonlu bir yurttaş memleketlisi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yapıp ettiklerini de dikkate alarak; “akıllı ol” demişti. Bunun üzerine yurttaşa; “artistlik yapma” tehdidi çekenler daha ortada bir şey yokken yurttaş hakkında araştırma yapılacağını söylemişler, bunun üzerine de o bildiğimiz yandaş ve pelepüsür televizyonlar ve gazeteler o yurttaşın illegal sol bir örgüte üye olduğunu yazıp çizerek sözüm ona yurttaşın sözlerini, bak adam terör örgütü üyesiymiş diyerek etkisizleştirmek istemişler ve hakkında soruşturma başlatıldığını yazıp çizmişlerdi. Peki, ne oldu? Yurttaş susup pusmadı ve “hayatım boyunca biç bir örgüte yakınlık duymadım, üye de olmadım dedi. Ama olsun, bunlarda bu yalan ve iftira olduktan sonra bu işin biliyoruz ki peşini bırakmazlar. Bırakmazlar çünkü bunların beyni yanmış, yüreği kin ve nefretle kararmış.

Neyi konuşursak konuşalım, AKP ve saray iktidarının yeni bir foyası açığa çıkıyor. Bayramiç’te biliyorsunuz seçimi CHP adayı kazanmıştı. Başkan araştırdı gördü ki AKP Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Özel bir gün bile işe gitmemiş ama bankamatikten maaşını almış. Sorarsanız AKP’lilere büro elamanıymış. Daha bunun gibi say say bitmeyecek kadar çok bilinen AKP’li bankamatikçinin var olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu yüzden belediye el değiştirince belediyeye gelmek zorunda kalan fakat ne yapacağı işi ne de oturacağı yeri bilmediğinden ayakta bekleşen personeller var.

Yine gelmişiyle geçmişiyle iyi bildiğimiz Fetöcü bir Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir’li var ya işte o kişi onca incilerinin yanında bakanlığına keyfi eleman almayı da sürdürüyor maşallah! Bir gün bile görev yapmamış, hakkında yolsuzluk davası olan Ecmel Ercan’ı daire başkanı yapmış. Daha önce de bu kişi ile ilgili birçok konuda düşüncelerimizi belirten yazılar yazdık. Ancak ülkeyi AKP ve saray iktidarı babalarının çiftliği haline getirdikleri için ne değişen bir şey oldu ne de değişecek gibi bir durum var. Ülkemizde tarım ve hayvancılığı bitiren bir iktidar var işbaşında. Bu yüzden yukardan gelen talimatla bakanlığını yöneten Pakdemirli neler yapmıyor neler.

Ege Ordu Komutanlığı’nda sekiz yıldır Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı “sivil memur” olarak görev yapan Fatma Sinem Sadioğlu’nu, orman köylüleri için proje üreten, orman köylüsüne hibe ve kredi desteği veren, bakanlığın önemli kurumlarından biri olan, yüksek bütçeli Orman ve Köy İşleri Dairesi’nin (Orköy) başkanlığına atıyor. Bu kişinin ne bir deneyimi var ne de bu işi yürütecek kapasitesi. Bu kadın sadece ve sadece Tarım ve Orman Bakanı Danışmanı Uğur Sadioğlu’nun kız kardeşi.

İşin burasına girince tüm diğer bakanlık ve kuruluşların içinden çıkmak zor. Bugünkü yazımızı bu iktidarın ülkeyi nasıl talan ettiğine değinen kısa bir özetle bitirmekte yarar var. Öteden beri hep söyledik. Artık AKP ve saray iktidarı ihale yasası diye ne bir şey tanıyor ne de bu işleri sürdürürken alışılagelmiş bir yöntem uyguluyor. İhale kim istenirse ona verilip ona da “yürü ya kulum” denilerek milyonlar kazandırılıyor. Bu yüzden de ülkemizde bu iktidarın yaptığı ihaleler nedeniyle ülkeyi soktuğu zarar yetkili kuruluş olan Sayıştay’ca doğru dürüst bir incelense inanıyorum ki AKP’lilerin imi timi kalmaz. Çünkü hukuk karşısında tuzla buz olurlar. Hele AKP’lilerin ellerinde bulundurdukları belediyeler çiftlik haline getirilmiş. İhalelere biraz yakından baktığınızda nasıl adrese havale ihaleler yapıldığını tüm çıplaklığı ile görüyorsunuz. Bu yolla ülkeyi uğrattıkları zararın hatti hesabı yok. Rant vurgunu derseniz akıllara durgunluk verecek cinsten. Belediyeler şu kıçı kırık Bilal Erdoğan’ın Okçuluk Vakfı’na bile ne paralar aktarmış ne paralar. Yetmemiş, bilmem kaç yıllığına belediye Beykoz’un mesire yerlerini bile peşkeş çekilmiş. Sonra diğer vakıfları; onlarda nasiplerini fazlasıyla almışlar.

İhaleler adrese teslim dedik ya, başka iş çevreleri bu ihalelerden bir şekilde haberdar olsalar bile ihaleye katılmaları olanaksız. Yani sizin anlayacağınız bunlar ülkeyi babalarının çiftliği haline getirmişler.

Sadece bu mu? Geçmişte Fetöcüler devletin çeşitli katlarını ele geçirmek için soruları çalar, bir yolunu bulur en stratejik yerlere yerleşirlerdi. Bu iş bizzat AKP iktidarı zamanında hem de dibine kadar örgütlü olarak yapıldığı halde AKP kendisini şimdilik bu işten sıyırmış görünse de hiçbir suçun üstü sonsuza kadar örtülemeyeceğinden diken üstündeler. Bu yüzden de İstanbul Belediye Başkanlığını yitirmemek için başvurmadıkları yol kalmadı.

Eee peki, AKP artık memur ve personel alımını da adrese havale aldığına göre ve bunu da din için amaç uğruna her yol mubahtır diye yaptığına göre mumu ne zamana kadar yanacak dersiniz?

Söyleyelim;

Kara göründü. Yakında her halleri topluma ayan beyan olacak.

 

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA