turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


DEVLETİN MALI DENİZ YEMEYEN DOMUZ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

26 AĞUSTOS 2019

Bizlerin işi gücü; yolsuzlukları, vurgunu, ülke varlıklarını yerli ve yabancı sermaye güçlerine peşkeş çekilmesini ve talanı konuşmak oldu. Hem nasıl olmasın ki yaşanan olayların birisi bitmeden bir diğeri patlak veriyor. Şimdi de Mardin Belediyesi’nden pek çok kişiye hediye bağlamında belediyenin paraları peşkeş çekilmiş.

Bütün bunlar konuşulurken isimleri anılanların hiçbiri çıkıpta bu iddialar yalan bile diyemiyorlar. Hem deseler ne olacak, belgeleri ortada. Bu belgeler açıklandı. Kim ne almış bir bir sayılıp dökülüyor. Bu Hediyeleri ise belediye başkanlığına kayyım olarak atanan Mardin Valisi vermiş. Seslerini çıkarmıyorlar diyoruz ya nasıl çıkaracaklar ki adamların ‘Fırat Silver’ isimli mağazadan hediye beğenirlerken çekilmiş resimleri var. Bu resimler üstelik mağazanın instegram sayfasında yer alıyor. Ederi binlerce lirayı bulan hediyelerin seçilişi sırasında çekilmiş üstelik de bu fotoğraflar.

BirGün Gazetesinde yer alan habere göre, mağazanın hesabında yer alan fotoğraflarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un mağazaya uğradığı görülüyor.

Görevinden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, geçen hafta yaptığı açıklamasında kayyumun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya her biri 40 bin ve 42 bin liradan iki hediye verdiğini açıklamıştı. Türk, ayrıca; AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da 136 bin liralık hediye verildiğini bildirmişti.

Yine Artı Gerçek'te yer alan belgelerden öğreniyoruz ki kayyum, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye 16 bin 55, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın’a 16 bin 252, Eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a 21 bin, Eski Meclis Başkanı İsmet Yılmaz’a 23 bin, Eski Tarım ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’na 74 bin, Eski Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a biri 43, diğeri 40 bin liralık hediyeler almış. Bütün hediyelerin toplam değeri 600 bin lirayı buluyor.

Bu bilgileri öğrenince ülkenin ekonomik batağa nasıl saplanmış olduğunu anlamamanın olanağı yok. Demek ki yaşamın her alanında AKP ve saray iktidarının tasarrufları bu şekilde yaşama geçiriliyor olmalı ki devletin kasası tamtakır kuru bakır kalmış vaziyette. Bu yüzdendir ki iktidar ne satacağının geceli gündüzlü hesabını yapıyor. Yetmiyor her gün bindirilen zamlarla yurttaşların beli bükülüyor. İktidarın en tepe noktasında yer alanlardan tutun da kime konuşma yetkisi verilmişse bunlar önlerine geleni tehdit ederek susturmaya çalışıyorlar.

Öyle ya Belediye’nin olanakları böylesine çarçur edilebiliyorsa; genellersek kim bilir diğer kurum ve kuruluşların olanaklarına nasıl el konulup birileri malı götürüyor, varın gerisini siz düşünün.

Bu yaşananlar sanki hiç olmamış da Van, Diyarbakır, Mardin Belediyelerine el konulup valiler bir kez daha kayyum atanmışlar. İlgililere bakarsanız nedeni bu belediyelerin terör örgütüne olanaklar sağlamaları. Ama ortaya çıkan belgelere baktığımız zaman kayyumlar belediyenin paralarını har vurup harman savurmuşlar.

Kim ki kayyum olayını eleştiriyorsa hemen ilgililerin yanıtı hazır. Siz terör örgütüne bu yolla yardım ediyorsunuz. Bu yüzden de hem hain hem de teröristsiniz. Ne güzel değil mi, deveyi hamuduyla yutacaksınız, sizi eleştirdikleri zaman da birilerinin seslerini kısmak için tehdit edeceksiniz. Gerçi AKP yetkililerinin bu bağlamda inandırıcılığı falan kalmadı kalmasına da iktidarı ellerinde bulundurmanın verdiği güçle herkesi susturmak için iktidar erkini sonuna kadar kullanıyorlar.

Demek ki kayyum atanmasının altında yatan şey; terör falan olmayıp yolsuzluklarının, hile ve hurdalarının ortaya çıkmasını önlemeye yönelik. Kayyum atarlarsa hem işlenmiş onca suçun üstü örtülmüş olacak hem de gözdağı sopası olarak bu yaptırım herkesin tepesinde Demokles’in kılıcı gibi sallanıp duracak.

Daha ne yazılabilir ki? Şu bilgiler karşısında insanın kanı donuyor kanı. Hediye altında verilen ziynet eşyalarının ederi 600 bin lirayı bulduğuna ve de 300 kişinin aylık maaşı demek olduğuna göre yazıklar olsun ki size ne yazık.

Bu haberleri okuyunca kendimi bir an sizlerin yerine koydum da iki dakika içinde yeminle söylüyorum tepemden kova kova su dökülmüş gibi terledim.

SEVSİNLER İSİN KAYYUM ATAMANIZI!

SEVSİNLER SİZİN ATADIĞINIZ KAYYUMLARI!

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA