turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


TALAN İÇİN YALAN HABERE DEVAM

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

06 EYLÜL 2019

Dünya alem biliyor ki İBB, AKP ve saray iktidarının çiftliği haline getirilmiş. İktidarın AKP ve saray iktidarının elinde oluşu nedeniyle sayısız pek çok yolsuzluğun üzerine yeterince gidilemese de bizler zaten İBB’de nelerin döndüğünü hem de en ince noktalarına kadar biliyoruz.

Cemaat, tarikat, dinci dernek ve vakıflara peşkeş çekilen İBB’nin olanakları gündeme geldi, hop kirli havuz medyası ayağa kalktı. Yok, o öyle değil de, sözü edilen kuruluşlar halkın yararına o kadar çok şey yapıyorlar ki nasıl olur da yardımlar kesilir falan filan. Şurda şu yolsuzluk mu yapılmış deniyor; dinci, gerici ve faşist koro hazır, “vay sen PKK’yı destekliyorsun seni pejmürde ederiz” gibisinden ağır tehditler.

Zaten uzun süredir İBB’ye ait araç israfı konuşuluyor, bu araçlarla ilgili Ekrem İmamoğlu tarafından açıklama yapılıyordu. İmamoğlu dediğini yaptı ve sözü geçen araçları tek tek Yenikapı’ya çekmeye başladı. Çekilen araçlarla ilgili sözünü ettiğimiz çevreler önce araçların lüks araçlar olmadığını söyleyerek güya savunma yapmaya kalktılar. Sonra bu araçların kullandığı yakıtlar gündeme gelince bunun üzerinde fazla durmadılar ama soluklanıp yeniden İmamoğlu’na karşı savaş naraları atmaya başladılar.

Ne var ki kim ne söylerse söylesin Yenikapı’ya çekilen araçların manzarası gerçekten de içler acısıydı ve hepimizin sırtından kimler nasıl malı götürmüş bir bir ortaya çıkıyordu fakat AKP ve Saray iktidarının destekçisi medya hemen harekete geçip en yüksek noktada yalanlar konuşmaya ve yazıp çizmeye başladılar.

Şimdi bazı gazetelerden başlıklara bakalım:

Türkiye Gazetesi;
“YENİKAPI’DA ARAÇ KOMEDİSİ”

Yeni Şafak;
“ZAMLARI GİZLEMEK İÇİN ŞOV YAPIYOR”

Akşam ;
“MAKAM DEĞİL HİZMET ARACI”

Star;
“MAKAM ARACI DİYE KAMYONETLERİ SERGİLEDİ”

Akit;
“YENİKAPI’DA YALAN RÜZGARI”

Güneş;
“İSTANBUL’U FELÇ EDEN ŞOV – İSRAFSA GERİ VER”

Halkı bilgilendirmek için şu saray basınının düştüğü komikliğe bakın bir. Neymiş efendim “Yenikapı komedisiymiş. Sonra İmamoğlu bu şovu zamları gizlemek için yapıyormuş. Öyle ya 1 ay içinde doğalgaza yüzde 30’luk zammı sanki İmamoğlu yaptı. Elektriğe bindirilen zamların sorumlusu da İmamoğlu. İğneden ipliğe zam geçidinin mucidi de İmamoğlu. Bindirilen zamlarda kıl kadar AKP ve saray iktidarının ve atanmış bakanların en küçük kusuru yok. Eee Halkın belini büken bunca zammı da Ekrem İmamoğlu yaptığına göre ne yapsın yaptıklarını gizlemesi gerekecek bu yüzden o da Yenikapı’ya çektirttiği araç komedisini oynamış.

Akşam gazetesi gözümüzün içine baka baka yalan yazıyor. Meğer sözü geçen araçlar makam aracı değil hizmet aracıymış. Artık neye kime ve nasıl hizmet ediyorsa ondan hiç söz ettiği yok.

Bizim gözlerimiz bağlı ya Yenikapı’ya çekilen araçların kamyonet mi ya da başka bir araç mı olduğunu göremiyoruz ama Star görmüş kamyonet olduklarını. Eee tabi israf araçları içinde kamyonet de olacaktır elbette ama Star sanki kamyonet olunca başka bir işe yaradığını düşünüyor olmalı.

Akit gazetesi “Yalan rüzgarı” demiş ya biz o rüzgarın dincilere ait olduğunu sanıyorduk, maşallah siz ne kadar da üstünüzdeki kirliliği başkalarının üstüne atmakta hüner sahibisiniz.

Biz başka şey duyduk ama Güneş gazetesi araçların çekilişinin İstanbul trafiğini felç ettiğini yazmış. Oysa bizler bu araçlar trafikten çekilince İstanbul trafiğinin rahatlattığını biliyorduk.

Her neyse uzatmaya gerek yok aslında. Ne derler; Minareyi çalan kılıfının uydururmuş. Ancak bu kez minareyi çalanlar kılıfını uyduramıyorlar ama olayın üstünü örtmek için de neredeyse kıçlarını yırtıyorlar. Yırtmaları da gerekir aslında. Niye derseniz bunca aleni yapılmış olan yolsuzlukların başka türlü üstünü kapatmalarının olanağı yoktur çünkü. Hoş kapatamıyorlar da. İşte o zaman da devreye Süleyman Soylu giriyor ve Ekrem İmamoğlu’na “…seni pejmürde ederiz” diyerek tehdit ediyor. Devletin neresinde olursanız olun bu tür sözler sarf edemezsiniz. Eğer sarf edebileceğinizi düşünüyorsanız demek istiyorsunuzdur ki ben hukuk mukuk tanımam, koydum mu oturturum. Bu duruma düşmüş olan bir faninin de işi zordur gerçekten. Zordur çünkü yaptığı hareket basit bir kusur falan değil doğrudan ağır bir suçtur. İktidarı yitirdiklerinde de hesabını vereceğini Soylu’nun da bilmiyor olması düşünülemez.

Ülkemizde yalanın ve talanın haddi hesabı yok. Bu yüzden de sahibinin sesi haline gelmiş olan medya yalanın ve talanın üstünü yalan haberler yaparak örtmeye çalışıyor. Şimdi soruyoruz o kirli basına. Dün açıklanan teşvik haberlerini nasıl da sayfalarınızda ballandıra ballandıra haber yapmışsınız öyle? Siz kimin parasının kime peşkeş çekilmesini göklere çıkaran haber yapmışsınız niye?

Bakın neler olmuş Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın şirketi nasıl arkalanıyor? İnsansız hava aracı şirketi Baykar Makine’ye yüzde yüz vergi indirimi ve yüzde 120 yatırıma katkı sağlanacakmış. Sabah’ın sahibi Kalyon ile Saray’ı yapan Rönesans’ta teşvik listesinde yer almış. Kalyona her türlü vergi indirimi ve yüzde 70 yatırıma katkının yanında 57 milyon liralık nitelikli personel desteği verilirken Rönesans her türlü indirimlerden yararlanacak ve 45 milyon liralık da nitelikli personel desteği alacakmış. Bunların kimler olduklarının üzerinde durmaya bile gerek yok. Dağdaki çoban bile biliyor neyin ne olduğunu. Bugünkü sayfalarınızda konu ile ilgili haberlere baktık da hepsini şaşalarla anlatmışsınız maşallah. İçinizden bir tekiniz de çıkıp bu kadar da olmaz dememişsiniz niyeyse. Şu içine düşürüldüğünüz hale bakın bir. Size acımamak gerçekten de elde değil. Zavallısınız, kirlisiniz, ülkenin yurttaşlarını kandırmak için yalan haber yazıp çiziyor ve konuşuyorsunuz.

Eh tabiî ki de içinde Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğu haberlerle ilgili doğruları yazamazsınız. Yazmanız da gerekmez zaten.

Siz en iyisi yine Ekrem İmamoğlu’nun Yenikapı’ya çektirdiği araçlarla ilgili haberlere dönün ki yarın yalan haber yazmakta kusur eylemeyesiniz…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA