turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


CILKI ÇIKTI

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

16 EYLÜL 2019

Daha önce yazdık. Çocuklarının kendilerine verilmesi için Diyarbakır HDP İl binasının önünden oturan annelerin eylemi AKP ve saray iktidarı tarafından kurgulanmış bir oyundur diye. Şimdi de aynı şeyi söylüyoruz. Bu iktidar tarafından kurgulanmış acılı anne ve babaların duygularını sömüren kaba milliyetçi bir ilkellikten öte bir şey değildir.

Konuyu isterseniz biraz deşeleyelim. İktidar daha önce çocukları bir şekilde devlet tarafından yok edilen, ölüp ölmediği ve mezarları bile bilinmeyen çocukları için anneler uzun süredir CUMARTESİ ANNELERİ olarak direnmekte çocuklarının hiç değil ölüsünün kendilerine verilmesini istemektedirler. Ki bu olayda bazı annelerin çocukları kaybedileli neredeyse 40 yıla varmış dayanmış. Peki, bugüne kadar CUMARTESİ ANNELERİ’ne AKP ve saray iktidarı toplu iğne başı kadar olsun bir sempati ile yaklaşmış mı? Yaklaşmamış, aksine CUMARTESİ ANNELERİ’nin gözünün içine içine gaz sıkılmış yerlerde sürüklenmişler ve de bu eyleme katılanlar kim olurlarsa olsunlar ağır suçlamalarda bulunulmuştur.

Şimdi gelelim bu annelere kin ve nefretle bakan ve davranan bir iktidar nasıl olmaktadır da Diyarbakır HDP İl binasında eylem yapan annelere tam tersi sempati ile baktığı gibi üstelikte onları polis koruması altına alıp her gün İçişleri Bakanı da içinde devletin yetkilileri açıklamalarda bulunup durmaktadırlar? Ya peki, oraya giden sözde sanatçı bindirilmiş görevlilerin her türlü güvenlikleri ve rahatları sağlanarak kaba milliyetçilik yapmalarına ne diye izin verilmektedir?

Yanıtı çok açıktır. Çünkü eylem bizzat AKP ve saray iktidarı tarafından organize edilip sahneye konulmuştur da ondan.

Büyük ozanımız Nazım Hikmet dizelerinde ne diyor:

demeğe de dilim varmıyor ama
kabahatin çoğu senin, canım kardeşim!

Bugün orada eylem yapan annelerin ve babaların çocukları dağa çıkalı 5 yılı geçmiş. Her ne hikmetse bu anneleri ve babalar 5 yıl gıklarını bile çıkarmadan evlerinde oturup gözyaşı dökmüşler ama şimdiye kadar akıllarına hiç böyle bir eylem yapmak gelmemiş. Ne zaman bunlara iktidarın bir yetkilisi ve yetkilileri şunları şunları yapacaksınız demişler onlara da bir cesaret gelmiş bir cesaret gelmiş soluğu HDP il binasının önünden almışlar.

Şimdi bu kaba olduğu kadar yarın ne sonuçlar doğuracağı belirsiz eylem yoluyla AKP Türkiye’nin aklı kıt kaba milliyetçileri ve bir kısım Kürt yurttaşlarının yandaşlığını kazanmak için böyle bir yola başvurduğu kesindir de sonuçları itibariyle bir işe yaramayacağı gibi daha tehlikeli sonuçlar doğuracağı da bir gerçektir. Neden derseniz bize göre çocuklarının kaçırıldığını düşünen anne ve babalar devletin kapısına gelip dayanmıyorlar da HDP’nin kapısına dayanıyorlarsa bilinmelidir ki bu girişim de yeni yeni sorunları beraberinde getirecektir.

Aklımıza geldi biz de soruyoruz. Hemen her gün F-16’lar dağı taşı vurmuyor mu? Her operasyon sonrası yetkililer şurda şu kadar burda bu kadar terörist öldürdük demiyorlar mı? Ya peki, bu öldürülen kimselerin içinde Diyarbakır HDP İl Binası önüne organize edip oturttuğunuz anne ve babaların çocukları öldürdüğünüzü açıkladığınız bu teröristlerin arasındaysa o zaman dönüp anne ve babalara ne yanıt vereceksiniz?

Bana göre yanıtınız falan olmayacak. Yanlış olan hesabınız bağdat’tan dönecek ve bugün gayret içinde kurguladığınız bütün oyunlarınız boşa gidecek. Bugün orada her şeyi PKK ve HDP için söyleyen o anne ve babalar dönüp aynısının belki de beş fazlasını sizler için söylerse ne yapacaksınız?

Evet, sizler dipten doruğa her şeyinizle görülmemiş bir yanlışın içindesiniz. Hemen her gün F-16’larla dağı taşı bombaladığınızı ortalığı ateşe boğduğunuzu görüyoruz. Sonrada açıklamalarınız geliyor şu kadar şurda bu kadar burda terörist öldürdük diye. Bu sahneleri görüp ceddin baban ceddin deden diye ayranları kabaran milliyetçi takımına iyi gelen bu görüntüler acaba gerçekte Türkiye için iyi geliyor mu hiç düşünüyor musunuz? Dünya kamuoyu önünden nasıl bir izlenim yarattığını hiç tartınız mı?

Aslında size söylenecek çok söz var da bazen insan düşünüyor, KİME SORUYORSUN diye. Bakın siz önünüze gelene terrorist diyorsunuz ya acaba dünyanın Hiçbir yerinde sizin terörist dediğiniz örgütlere niye bir tane devlet çıkıp da evet, teröristtir demiyor. Yeri geldiğinde Türkiye’nin ne büyük tehlikeli ve stratejik öneme sahip olan bir bölgede olduğunu her fırsatta yineler ve bu tehlikelere karşın TSK’nın bir torba yasa ile asker sayısını 300-350 binlere düşürür gelecekte de 150-200 bine indirmeyi göze almışsanız yukarıdaki lafınızın dedim ya alıcıları o kaba milliyetçiler olur ama bu ülkeye ne yararı olacaktır söyler misiniz?

Bugün pinpon topu gibi sizi tık tık bir oyana bir bu yana döndürüp duruyorlar. Arkasından da pat diye yüzünüze bir tokat yerseniz (yiyorsunuz da) kime o zaman ne sözünüz olur?

ABD’nin her yaptığının açık tanığısınız. Şu sizin güvenli bölge oluşturulması politikanız olsa ki Kabul edilse işte o zaman varlığından sürekli rahatsızlık duyup açıklamalar yaparak PYD/YPG güçleri sizin politikalarınız sonucu bir devlet olma konumuna yükselmez mi?

Hani siz sürekli olarak PYD/YPG’ye terörist diyerek Türkiye’deki milliyetçileri kandırıyorsunuz ya sayıları 150 bini bulmuş ve düzenli bir orduya sahip konumuna gelmiş bir yapının terörist olabileceğine kimleri inandırabilirsiniz?

Hoş zaten inandırdığınız falan da yok ya neyse.

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA