turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


HERKES EKTİĞİNİ BİÇECEK

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

19 EYLÜL 2019

Vatan Partisi üzerine yazı yazmanın gereksizliğine karar vereli uzun zaman oldu olmasına da yine de arada bir değinmeden geçmenin olanağı yok.

Niye derseniz bizim AKP ve saray iktidarı ve bileşenleri ile ilgili olarak politik bakışımız bunların dinci, gerici ve faşist bir öğretiye sahip olduklarıdır.

Gerçi benzer bir değerlendirimi birçok kez Vatan Partisi’ne de yapmış onlara da tartışmaya bile gerek yok bunlara nasyonal sosyalist yani faşist demiştik. Yapıp ettiklerine baktığımız zaman ne kadar isabetli bir tanı koyduğumuzu her fırsatta tek tek doğrulayan adımlar yine Vatan Partisi’nden gelmektedir.

Biliyorsunuz bunlar Recep Tayyip Erdoğan’dan ortaya bir Atatürkçü çıkardılar. Bununla da yetinmeyip Erdoğan’ın aynı zamanda da emperyalizm karşıtı ve ABD’ye karşı da mücadele eden bir lider olduğunu söylediler. Sonra arkası geldi, ne devirmedikler çam ne de kırmadıkları cam kaldı. Bugünkü yargının bile altın çağını yaşadığına dair buluş onların buluşudur. Sonra milliyetçilikte MHP’yi geçme sevdasında oldukları için Kürtlerle ilgili ne zaman tartışmalar köpürtülse HDP’ye yönelik saldırılarını hız kesmeden devam ettirdiler. HDP’nin kapatılması için Anayasa Mahkemesi’ne başvuracak kadar da Bütün milliyetçilerin en önünden yürüdüler. Bir yandan da işi gücü bırakıp muhalefetin muhalefeti olma görevini üstlenerek CHP’yi, Saadet Partisi’ni, İyi Parti’yi ve öteki tüm sol ve sosyalist partileri de PKK ile işbirliği yapıyorlar propagandası ile ellerinden geldiğince gerçekleri karartıp AKP-MHP ve öteki türevlerinin ekmeklerine yağ sürdüler.

Bunca çabanın karşılığı ise karşılığını buldu ve nihayeti Doğu Perinçek saraya buyur edildi. Bu olay sonrası kesinlikle inanıyorum ki Perinçek günlerce uyumamıştır. Uyumamıştır çünkü kendisinde gördüğü onca özelliğin sonuçta bir işe yarayacağını devletin bir yerinde bir saplık görevi verileceğini kesinlikle kendisine inandırmıştır. Hatta bakan olma olasılığını bile aklından neden olmasın diye geçirmiştir kesin.

Bu kadar yeter, gelelim Vatan Partisi’nin İBB’den atılan sözde işçileri ziyaretine. Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı Cem Dikmen yanındakilerle birlikte gitmiş ve işçilere yanlarında olduklarını söylemişler. Ne diyelim bir yapının ayarları bozulunca ortada ne şaftı kalıyor ne de dingili. Vatan Partisi’nin de ayarı bozulduğu için şaftsız dingilsiz teneke gibi yerlerde sürünmesinden doğal bir şey olamaz. Şimdi soralım bu İBB’den atılanlar kimler? İBB’ye nasıl alınmışlar, bir iş yapıyorlar mıymış, alınış yolları nasılmış, AKP’nin militan kadrosu ya da trolleri miymişler yoksa bazılarının yavşaklana yavşaklana söyledikleri gibi ekmeklerinin peşinden olan kimseler miymişler? Uzatmayalım Vatan partisi bu hareketi ile işçilere falan sahip çıktığı yok. İşin özüne indiğiniz zaman görüyorsunuz ki bunlar gerçekte işçi düşmanlığı yapıyorlar. Hoş zaten Vatan Partililere baktığınız zaman niye sarı sendikacıların kıçlarında dolanıp durduklarını da anlamak zor değildir.

Birde Vatan Partililerin Diyarbakır’da HDP İl binasının önünden oturan anne ve babaları desteklemek için yaptıkları destekleme ziyareti var. AKP’nin böyle bir eylemi niye sahneye koyduğunu anlamayacak kadar sığ düşünenlerin gözünü aslına bakarsanız Kürt düşmanlığı ve milliyetçilik kör etmiş. Bu yüzden de orada eylem yapanları destekledikleri yetmiyor, çıkmışlar bir de herkesi tıpkı AKP; MHP gibi hainlikle suçlamaya kalkıyorlar. Buradan oy anlamında nemalanacakları bir şey yok bunu onlarda biliyorlar ama rüya görüp durmak da az şey değil hani. Sonra Perinçek dememiş miydi yeni satın aldığımız binada milli hükümetin içinde olacağız falan filan diye. Kendilerine bakanlık olursa tadından yenmez de olmazsa sağlam bir yerden bir koltuk falan verilirse umduklarını yani “milli hükümet”in içinde yer alma düşleri de gerçekleşmiş olmaz mı?

İşte böyle adamlar dipte yatıp padişahı rüyalarında görüyorlar. Hani bir de aç tavuk öyküsü var, biz bildik bileli Aydınlıkçılar bu öykü ile bugünlere kadar gelmediler mi? Geldiler de birileriyle oynaşmaya girenler zayıf taraf oldukları için kapıkulu olarak kullanılacaklarını da bilmeliler.

Ama zaten bunlar kapıkulluğuna çoktan teşneler ne gam…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA