turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


YALAN DÜNYA

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

26 EYLÜL 2019

BM’nin toplantısına katılan Recep Tayyip Erdoğan öyle bir konuşmuş ki, ortalığı yıkmış geçirmiş.

Mazlumların hakkı mı dersiniz, İslam dünyasının hakları mı, Filistin mi konuşmuş da konuşmuş. Bu arada hani İsrail’in de haddini bildirmeyi unutmamış. Bu konuda yandaş basın aman Allah ortalığı bir velveleye veriyor ki demeyin gitsin. İçlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ı Mustafa Kemal Atatürk’le kıyaslayanlar bile var. Neymiş efendim bir Atatürk çıktığında mazlumlara örnek olmuş şimdi de Recep Tayyip Erdoğan oluyormuş. Dün akşam CNN’de AKP’nin kaşarlı savunucuları öyle diyorlardı. Aslına bakarsanız Recep Tayyip Erdoğan tek diyecekler de şimdilik bunu pek göze alamadıklarından çalıyı dolaşmayı akıllılık sayıyorlar.

Şimdi gelelim bu palavraların bir değerinin olup olmadığına.

Emperyalist ABD Irak’ı işgal etmeye karar verdiğinde bizim ülkemiz toprakları üzerinden bu işgalin gerçekleşmesi için meclisten tezkere geçirmek için yırtınanlar kimlerdi acaba?

AKP’nin bazı milletvekilleri havlu atınca işgal bizim ülkemiz üzerinden gerçekleşmedi ancak devamında ABD’ye Bütün deniz ve hava limanları, hava sahamız, İncirlik Üssü’nün kullanılması ve her türlü lojistik desteği veren kimdi ne çabuk unuttunuz?

Irak işgal edildikten sonra Amerikalılar ne kadar Iraklı Müslüman’ı katletti haberiniz var mı?

Ülke varlıklarına ve tarihi eserlerine el koyup yurt dışına kaçıranlar ve kaçırılan eserlerin bir kısmını İsrail’de sergileyenler Amerikalılar değil miydi?

Sizler; evet, unutmayı yeğliyorsunuz, ancak biz sosyalistlerin unutmamak gibi bir huyları olduğunu da mı bilmiyorsunuz? Ülke genelinde Iraklı kadınlara kim tecavüz etti?

Zindanlarda insanlık dışı işkenceleri yapanlar kimlerdi ve onların destekçilerinin kimler olduğunu anımsamıyor musunuz?

Sonra efendim Guantamano’da yapılan işkenceler de unutulup gitti sanırım.

Amerika Kuzey Afrika’dan Çin Seddi’ne kadar uzanan koskoca coğrafyada oyun üstüne oyun kurarken bu bölgede ne uygulanmışsa bu uygulamanın sorumlusu olarak Recep Tayyip Erdoğan değil miydi BOP Eşbaşkanı olduğunu söyleyen? Libya’dan Tunus’a, Cezayir’den Sudan’a, Mısır’dan Yemen’e, Afganistan’a, Pakistan’a kadar her türlü insanlık dışı uygulamaların sorumlusu ABD ve onların koalisyon ortakları değil miydi? Peki bu koalisyonda Recep Tayyip Erdoğan’ın yeri neydi çıkıp konuşabilir misiniz?

IŞİD, El Kaide, El Nusra, ÖSO Ahrar’ı Şam sürüsüne bereket bu kadar terör örgütünü kuran ve palazlanmalarını sağlayanlar kimlerdi kafanıza taş düştüğü, bilincinizi yitirdiğiniz için bilmiyorsunuz değil mi?

Suriye’yi parçalamak ve rejimini değiştirmek için kurgulanan oyunlardan da kesin haberiniz yoktur tabi. O teröristleri desteklemek için akın akın ta Çin’in Sincan Bölgesi Uygurlardan, Çeçenlere, Makedenyo’dan Arnavutluğa kadar dünyanın her tarafından gelen teröristler Türkiye toprakları üzerinden Suriye’ye geçmediler mi?

Bunlara her türlü silah ve lojistik destek Birleşmiş Milletler’de mazlum hakları için konuşan kişinin iradesiyle verilmedi mi?

Şam’da Cuma namazı kılacak olan kimdi niye unuttunuz?

Hani, Filistin dolayısı ile İsrail’ı eleştiren Recep Tayyip Erdoğan bilmiyor muydu Suriye parçalanır ya da zayıflatılırsa İsrail’in ekmeğine yağ sürüleceğini?

Bugün çıkmış her şeyi söylüyor. İyi de Türkiye de hukuku hiçe sayan ve doğrudan saraya bağlayan, hak ve özgürlükleri kullanılamaz hale getirip battallaştıran, basın özgürlüğünü rafa kaldıran, kendisini yargının yerine koyup önüne geleni işten atan KHK’lar hazırlayan, yargıya talimat üstüne talimat veren ben miyim?

Evet, binmişsiniz bir felaket atına kıyamete dörtnala gidiyorsunuz. Size göre ne var ki?

Tuzunuz kuru. Evinizde çorbanız kaynıyor. Bir eliniz yağda bir eliniz balda.

Ülkemizde yaşananları gölgeleyip Kayserililer örneği eşeği boyayıp sahibine satmaya kalkıyorsunuz, bu konu da maşallahınız var çok da marifetlisiniz.

Ancak mızrak çuvala sığmıyor. Gerçi siz çuvala ne minareler sığdırdınız ama artık deniz bitti.

Bu yalan dünyada o yalan bu yalan biraz da sen oyalan hesabı oyalanıyorsunuz iyi de bu kantarın topuzu bu ağırlığı artık çekmiyor.

Ne demişler; ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA