turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ZAMLAR ve GERÇEKLER

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

08 EKİM 2019

Hem CHP, hem AKP birisi Abant’ta diğeri Kızılcahamam’da toplantılar yaptılar. AKP’nin toplantısında bana göre en dikkati çeken nokta tek adamın belirlemeleriydi. Recep Tayyip Erdoğan’a göre partisi içinde fitne bayağı yol almıştı ve fitnenin olduğu yerde bereket de olmazdı, başarı da. Bu yüzden de AKP’nin Kızılcahamam toplantısına fitne damgasını vurmuş oldu.

Sonra bir gece yattık ve sabah uyandık ki zamlar yağmur gibi bindirilmiş. Oysa daha önceki gün enflasyonun tek haneli rakamlara düştüğü bizzat iktidar tarafından açıklandı. Konuya odaklanıldığı zaman görülüyor ki bu iktidar resmen bizlerin aklıyla dalga geçmekte. Çarşı Pazar yanarken ve hemen her yerde yurttaşların alım gücü düşer ve her şey ateş pahası olup yanına yaklaşılmazken iktidar kağıt üzerinde her şeyi ayarlamış bile. Oysa gerçekler başka bizlerin yaşadıkları ise resmen zulüm.

AKP ve saray iktidarı bu denli çırılçıplak yalanla neyi kurtarabilir gerçekten de anlaşılması zor. Nitekim halkla yüz yüze kalan AKP’li milletvekilleri zamları halka anlatmakta zorluk çekiyorlarmış. Bazıları ileri gidemiyor ve bari Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ekonomi iyiye gidiyor demesinin arkasından zamlar yapılmasın diye şikayet ediyorlar.

Durumu özetlersek AKP şu an kırılan vazoya benziyor. Vazo öyle bir dağılmaya başladı ki parçaları bir süre sonra yapıştırmak bile mümkün olmayacak. Bu yüzden de memleketin tek adamı zevahiri kurtarmak için savaş dahil başka başka yollar arıyor.

İşin kötüsü Recep Tayyip Erdoğan bulunduğu yerin öneminin ayırdında mı bilinmez ama dönüp dönüp Türkiye kamuoyuna Trump’la ilgili olumlu açıklamalar yapmayı sürdürüyor. Neymiş efendim; Trump demişmiş ki PYD/YPG’nin bulunduğu yerlere 30-32 kilometre girebilirsiniz. Bütün AKP’liler ve Erdoğan severler ayakta. Sözü, gördünüz mü dünya lideri Erdoğan nelere kadirmiş demeye getiriyorlar.

Ancak aradan fazla zaman geçmeden Trump öyle bir açıklama yapıyor ki Türkiye ekonomisini mahvetmekten söz ediyor ve kendisine de öyle bir değer biçiyor ki akıllara ziyan.

Aslını sorarsanız Trump’un ne söylediği çok da önemli değil, önemli olan Recep Tayyip Erdoğan ve çevresindekilerin hiçbir şeyi doğru anlamadıkları ve Trump’la ilgili iyi polis kötü polis benzetmesi ile işi geçiştirmek istedikleridir. Ayrıca ülke ekonomisi bu denli bataktayken tıpkı Suudi Krallığı gibi milyarlarca dolarlık silah alımından söz edilmesi de ayrıca akıl kârı açıklamalar olmasa gerek. Neymiş efendim patriot alacakmışız, hâlâ da F-35’lerin peşindeymişiz.

Neler oluyor, daha kim bilir neler olacak bilmiyoruz. Kapalı kapılar arkasında ABD ile ne görüşüldü, onlara ne taahhüdünde bulunuldu meclisin bile bilgisi yok. Öyle görünüyor ki Saray bilgi vermeyi de aklının ucundan bile geçirmiyor. Bu yüzden de göreceksiniz Suriye’ye yönelik ülkemiz yeni bir hüsran daha yaşarsa şaşırmamak gerekir. Sonra da tek kişinin verdiği kararların yarattığı ağır yükün kimin sırtına yükleneceği de bilinmeyen bir şey değil. Hoş daha ortalıkta savaş mavaş bile yokken bu denli büyük zamların bindirilmesi aslında ülkemizde savaş ekonomisinin uygulandığını gösteriyor ya neyse. Olur da operasyon sıcak bir çatışmaya dönüşürse göreceksiniz ekonomi öyle bozulacak ki halk bu operasyonun da yükünü taşımak zorunda kalacaktır.

Bir de ABD’nin kullanıp gözetim altında tuttuğu İslami terör örgütü katilleri ve onların aileleri var. ABD’nin el çabukluğu marifet örneği onları da şimdilik Türkiye’nin başına bela ettiği anlaşılıyor. Dolayısı ile işin ekonomik yükünün yanında bir de bu terör örgütlerinin bizim muhafazamız altında olacağı konuşulmaya başlandı. Sonrasındaysa bizler neler yaşarız bilemiyoruz.

Ne diyelim; kanmaya devam. Kandıkça da dönüp halkı kandırmaya devam.

Sonrası ise fitne neymiş, fitne nelere mal olurmuş onları da görürüz kesin…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA