turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


SAVAŞ TESKERESİNE HAYIR!

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

09 EKİM 2019

Bugüne kadar kaç savaş tezkeresi geldiyse CHP de vatan, millet, Sakarya adına bu tezkerelerin geçmesi için olumlu oy kullandı.

Şöyle geriye bir dönelim ve bakalım; hangi tezkere iyi sonuçlar doğurmuş acaba? Gerçi ABD’nin Irak’ın işgalini Türkiye üzerinden yapılması için AKP iktidarının getirdiği tezkere reddedildi ancak sonuç çok da değişmedi. Niye derseniz; kısa bir süre sonra dümenin başına geçen Recep Tayyip Erdoğan Amerikan işgali ve sonrası her aşamada ABD’ye her türlü olanakları sağlayarak hava ve deniz limanlarımızın ABD ve ortakları tarafından kullanımını sonuna kadar açtı ve de İncirlik başta olmak üzere bazı üslerin kullanılmasına izin verdi. Dahası her türlü lojistik destek ise eksiksiz olarak Amerikan işgalcilerine verildi.

Gelelim geçirilen tezkerelere:

Bütün tezkerelerin sonucunda atılan her adımda Türkiye bataklığa saplandığı gibi emperyalist/kapitalist güçlerin istekleri yaşama geçirildi ve Libya’dan Pakistan’a kadar olan bölgelerde sonuçları çok ağır olan acılar yaşandı. Bu yüzdendir ki artık ortada gerçek anlamda bir Libya Devleti yok. Suriye ise kaç yıldır büyük acılar yaşıyor. Bölgede örgütlenip Suriye’nin üzerine sürülen İslami terör örgütlerinin katıksız destekçisi olan AKP iktidarı tezkereler sayesinde ABD’nin bölgede yapmak istediklerine sonuna kadar kapıyı araladı ve Recep Tayyip Erdoğan gözümüzün içine baka baka BOP Eşbaşkanı olduğunu ilan ederek Suriye’de işlenen insanlık suçuna ortaklık etti.

Evet, bütün bu gerçekler gün gibi ortadayken CHP bir kez daha şovenistleri yalnız bırakmadı ve mecliste tezkereye evet oyu verdi.

Peki, bu tezkere sonrasında CHP acaba ne olacağını düşünmekte, neyin hesabını yaparak ülkeyi hızla bataklığa sürükleyen sağ partilerle birlikte davranarak tezkereye olur oyu kullanmaktadır, haklı olarak kamuoyunun bunu bilmesi gerekmez mi?

Doğru, ortada bir AKP ve saray iktidarı var. Bu iktidar öyle bir iktidar ki on gün sonrasını bile kestirmekten aciz hale gelmiş. İktidarın tek yetkilisi kamuoyunun önüne çıkıp Trump’la anlaştıklarını söylüyor ancak kamuoyu hangi konularda düşün ortaklığına varıldığından bile habersiz. Daha da açıkçası ortada böyle bir anlaşma var mı yok mu o bile belirsiz. AKP ve saray iktidarı nasıl olabiliyor da laf arasında söylenenleri doğruymuş gibi kabul ederek politika yapmaya kalkışıyor?

Haydi, kalkıştı diyelim, bunun sonuçları hiç mi hesap edilemez?

Daha dün, Trump tamam dedi ama çevresi kötü saptamalarında bulunan AKP’lilerin cümle ileri gelenleri bugün neler söylüyor dinliyor musunuz?

Yok, Trump deliymiş de, 2020 seçimlerinde ABD’liler böyle bir deliyi seçmemeliymişler de, Türkiye’ye karşı söyledikleri haddini aşan küstahça şeylermiş de, gıvır zıvır bir sürü laf salatası dinliyoruz.

Söyledik, yine söyleyelim. ABD emperyalist/kapitalist bir ülke değildir sadece. ABD aynı zamanda dünyanın en büyük emperyalist gücüdür. Bu yüzden de Trump, şöyleymiş, Obama böyleydi cinsinden politik anlayışlarla ABD ile politika götürülemez. Adam gibi oturursun, emperyalizm karşıtı ve seviyeli bir politik çizgi çizersin kendine, böylece de iki de bir de tuzağa düşüp celallenip durmazsın. Baksanız ya Trump’un sözlerine alınan bu ülkede bir sürü onuru kırık insanlar var. Şimdi çıkmışlar bu onuru kırıklar ha babam; Türkiye ile ilgili Trump bunları söyleyemez, Türkiye büyük devlettir, onurlu bir devlettir deyip duruyorlar. Haydi, sizin dediğiniz gibi olsun. Türkiye büyük devlettir, onurludur da izlenen politikalara hiç mi bakmıyorsunuz? Hiç büyük ve onurlu bir devletin izleyeceği politikalar mıdır bu politikalar? Şimdi çıkmışsınız ha babam topluma gaz verip duruyorsunuz. Saf mısınız siz?

Obama seçildiğinde de neler söylemiştiniz sizler neler. Obama’nın gizli Müslümanlığından tutun da Afrika’daki atalarına kadar ne çok yardım yapacağından dem vurup o canına okunan siyahi halkların kurtulduğundan bile sizlerdiniz söz edenler. Sonra ne oldu, anlatmaya bile gerek yok. Doğru bazı dilenci yardımları yapmıştır. Eşi dahil yardım dernekleri aracılığı ile oraya buraya göz boyamak için koşuşturmuştur ancak sonuç ne olmuştur sonuç görmüyor musunuz? Bizim memleketimizde bile Obama geldiğinde evlerinin önündeki bir tek ineğini yıkıp kurban edenler yok muydu?

Ama işin özüne gelmek gerek. Hem kapitalist düzenden yana olacaksın hem de onurlu olacaksın işte bu eşyanın doğasına aykırı. Bu konuda evet, bu konuda bir de dönüp sosyalistlere bakın. Acaba sizin politikalarınıza benzer politikalar savunurlar mı?

Savunmazlar, niye?

Çünkü hem onurludurlar, hem ülkelerini severler hem de bütün insanlığın kurtuluşu için mücadele ederler de onun için…

Size gelince şu halkın kafasını ütülemek için televizyonlarınıza gönderdiğiniz yalaka takımına bakın bir bunlar neler söyleyip nasıl da kıvırtıyorlar?

Trump deliymiş, Turum iyiymiş ama ah çevresi yok muymuş, Küstahmış gibisinden fasa fiso laflar…

Sizler de sözünüzün adamısınız.

Çünkü fasa fisosunuz...

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA