turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BÜYÜK YASAK

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

14 EKİM 2019

Ülkemizde hak arayışı yasak. Gösteri yasak. Herhangi bir konuda zülfüyâra dokunan düşünceler yasak. Örgütlenmek yasak. Sendikalaşmak yasak. Bildiri dağıtmak yasak. Özetle tam anlamıyla bir yasaklar ülkesi haline geldik.

Ancak yine de haklarını yemeyelim bazı konulardaki serbesti dünyanın hiç ama hiçbir ülkesinde yoktur. Örneğin; işyeri açıp vergi yükü altında ezilmektense aynı işi vergisiz, şunsuz, bunsuz vakıflarla götürmek serbest. Hele bir de iktidardan kamu yararınadır belgesi aldınız mı keyfinize diyecek olmaz. Üstelik iktidarın her iyiliğine mazhar olur, size kapılar açılır, arsalar bağışlanır kısaca ihya edilirsiniz.

İhaleye girebilir, yarıştıklarınız kim olursa olsun ihaleyi almanız garantidir. İşi iyi yaparsınız, kötü yaparsınız bunun da bir önemi yoktur. Daha da ustaca yapılan şey verdiğiniz ihale rakamını şeytanın aklına gelmeyecek yöntemlerle katlarsınız da katlarsınız. Bunun adı çalıp çırpmakta olsa ne gam çalıp çırpma, ihaleye hile karıştırma hakkınızdır. Size yasak yoktur yani serbestsiniz. Korunur kollanırsınız. İktidarın şefkatli kolları arasında hem kazanır hem kazandırırsınız. Size ses çıkaran mı oldu halkın anasını bellemekte hakkınızdır, öyle bir serbestlik verilmiştir ki size serbestsinizdir suçta olsa yaptıklarınız.

Sonra efendim paranız olmasa da ne gam. Devletin bankaları ne duyuruyor çekersiniz krediyi gazete mi alacaksınız televizyon mu gönlünüz ne çekiyorsa alırsınız olur biter. Reklamlarınız hazırdır. İş çevreleri size koşar, devlet zaten sizindir. Paralar kum gibi kaynar, kasalarınızı doldurur keyif çatarsınız. İşler yolunda mı gitmedi, canınız sıkılmasın yatarsınız borçlarınızın üstüne olur biter. Sonra size iş mi yok bir de bakmışsınız ki bu kapı kapatılmışsa bir başka kapı zaten açılacaktır.

Vergi derdinden korkmanızın gereği yoktur. Bu konuda korkmaları gerekenler küçük vergi mükellefleridir. Dünya yıkılır onlara ne af gelir ne de zaman aşımına uğratılır. Oysa kayrılanlar öyle midir çıkarılır bir karar bakmışsınız ki milyarları bulan vergi borcunuz silinip atılmıştır. Ne demişler atalarımız at binenin kılıç kuşananın. Ne yapalım hayat bazılarından yana bazılarından yana değil.

Yasaklar bazılarına göre misli mislidir. Bazıları ise yasak masak tanımazlar. Ve zaten yasaklar delinmek içindir diyerek delip geçerler. Bazıları ise geçmeseler de önemli değildir, yasak onların boynunda köle halkası gibi takılıdır.

Sonra efendim, ülkeye ve insanlarına hainlik etmek, ülkeyi satıp savmak bazılarına serbesttir. Bazıları ise daha doğarken vatan haini olma adayıdır. Bu yüzden de bazıları içinde yer alanlara her daim vatan haini numarası çekilip durur. Bazıları yurttaşlarının gönenç içinde yaşamasını savunur, bazıları ise baldırı çıplaksız olur mu diyerek bilgiçlik ve zorbalık taslar. Bazıları her fırsatta uçuk aklıyla din alıp din satar, bazıları ise feylesof olsa kâr etmez. Birilerine yürü ya kulum denmiştir, birilerinin arabası ise düz ovada şaşar.

Gün olur gemisini kurtaran kaptandır. Gün olur aynı gemide olmaktan söz edilip sizden özveri üstüne özveri istenir. Şehit düşen oğlu için ağlayan ananın 18 bin liram yoktu oğlum beni affet demesi hainlik sayılır. Oysa bu hainlik mührü elinde olanların çoğu değil 18 bin lira, parayla oynadıkları için askere bile gitmeyip kahramanlık naraları atıp kurt olur ulurlar.

Bizim memleketimizde her şey bir başka türlü işler. Birileri bilmem kimin bilmem neresinde kıl olur ama yine de insandan sayar kendisini. Kulluktan, kölelikten dehşet keyif alır. Salhane öküzü gibi en önden koşar senin yoluna ölürüz diye.

Şaştığım şey nedir biliyor musunuz? Bazılarının kendi ikballeriyle ülke çıkarlarını aynı görmeleridir. Bir bakmışsınız ki ikbal izzet konusunda sarsılma söz konusuysa yapılır bir operasyon sonrasında da herkes AKP’ye çağrılır.

İşte bu yüzden ülkemin güzel insanları, yasak dendi mi tepem atar.

İşte bu yüzden ülkemin güzel insanları, vatanseverlikte şahmeran kesilenlerle derdim büyüktür.

İşte bu yüzden ülkemin güzel insanları, sosyalist olmak insan olmaktır insan!

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA