turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


MEKTUP

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

18 EKİM 2019

Kapitalist/emperyalist sistemin uçuk, kaçık ve Ku Klux Klan kılıklı ABD Başkanı Trump, Recep Tayyip Erdoğan’a bir mektup yazmış. Mektupta öyle aşağılayıcı şeyler kullanmış ki bizim ne kadar sermaye sever varsa onurlarına dokunmuş. Başka konular hızla unutuldu. Vay böyle bir mektup nasıl yazılırmış kafa ona takıldı. Çünkü bu mektupta yazılanlar bir deli saçması ve garip şeylermiş ve de diplomatik dilde kullanılmazmış. Türkiye Cumhuriyeti’nin hükmi şahsiyetine dokunuyor ve bir o kadar da aşağılayıcıymış.

Şimdi bunları bırakalım, gerçek aşağılayıcılık neymiş ona bakalım.

Bu ülkeyi çok değil, bundan bir asır önce emperyalist/kapitalist güçler işgal edip tarihten silmek istemedi miydi? Peki, bu eylemi gerçekleştirmek isteyenlere karşı YA İSTİKLAL YA ÖLÜM denilerek nasıl bir mücadele verildi hiç haberiniz var mı sizin? İşgalciler yenilgiye uğratılıp Kurtuluş Savaşı başarıya ulaştırıldıktan ve bağımsızlık kazanıldıktan sonraki tarihlere bir göz atacak olursak neler gözümüzün önüne serilir hiç mi bilginiz yok?

Çok değil, genç cumhuriyetin kuruluşunun üstünden daha 20-25 yıl bile geçmeden bizim ülkemizin yöneticileri neler yapmaya kalkıştılar unuttunuz mu? Ya da şöyle diyelim; işleri, güçleri komünist avı sürdürmek olan yönetici tayfası bu işe niçin ve kimlere mesaj vermek için kalkıştılar biliyor musunuz? Hemen İkinci Paylaşım Savaşı’nın arkasından emperyalist kampın baş jandarmalığını ele geçiren ABD ile kurulan ilişkilerde mi aklınızın ucuna gelmiyor? Marşal Yardımı, Truman Doktrini bu ülkenin baş gündemine nasıl ve kimler tarafından oturtuldu? Hür Dünya safsatasıyla Kore’ye asker gönderenlerin, Türkiye’yi NATO’ya sokmak için göbek çatlatanların, Barış gönüllüleri altında CIA ajanlarını Türkiye’ye doldurup Amerika’ya sayısız askeri üs verenlerden de kesinlikle sizlerin bilgisi yoktur biliyorum.

Türkiye’yi NATO içinde askeri bir güç olarak kullanmanın ve kapitalizmin doğası gereği sömürmenin dışında bir hesapları olmayanların ayaklarının altına halı serenleri de anımsamıyorsunuzdur kesin. Dünyada mazlum halklara boyun eğdirmek için her yerde savaş çıkartan ABD emperyalizmine hayırhah bakan Türkiye yöneticilerinin bir tekinin bile ismi aklınıza gelmiyordur biliyorum. Sonra efendim, soğuk savaş yıllarında Amerikalılara onca askeri üssün yanında nükleer silahların bulunduğu üs verilmiş olmasından da kesinlikle bilginiz yoktur. Yıllarca komünizm karşıtlığı üzerinden yürütülen ve bu ülkenin güzel insanlarına çektirilen onca eza ve cefayı bile çoktan silmişsinizdir aklınızdan. Sonra ABD ve NATO’nun Gladyosu içinde yer alıp ne katliamlar gerçekleştirenler biliyorum ki aklınızın köşesinden bile geçmiyordur.

Mektup deyince ABD Başkanı Johnson 22 Kasım 1963 tarihinde Başbakan İsmet İnönü’ye gönderdiği mektup geliyordur aklınıza. Şimdi bu mektuba bir yenisi eklendi. Deli Trump’un Recep Tayyip Erdoğan’a yazdığı mektup. İşte bu mektup üzerinden herkeste bir celallenme bir celallenme ki demeyin gitsin. Ne olmuş efendim ülkemizin onuru zedelenmiş. Şimdi önüne gelen bu konuda yorum yapıp bir deli kırmasının ülkemizi düşürdüğü durumu konuşup ayranlarını köpürttükçe köpürtüyor.

Sözün özüne gelmek en iyisi. Ne kadar kapitalist sistemin savunucusu varsa olup bitenlere gerçek tanıyı koyamıyor niyeyse ya da koymamak için bir onur sarmalı içinde debelenip duruyorlar. Sanki Trump’a deli denince ABD emperyalist/kapitalist sistemi aklanmış olacak? Sanki sistemin ne arızası var ne de kötü bir yanı. Deliler yüzünden işler çığırından çıkıyor o kadar. Bir önemli noktada şu; bizim ülkemizin yöneticileri öyle ülke sever öyle ülke sever ki hiç suçları yok maşallah!

Zaten Hitler de Musolini de Salazar da Franko da delinin tekiydi. Hitler denilen bir deli çıktı dünyayı kana buladı. Alman kapitalizminin emperyalist amaçlarının hiç suçu olur muydu? Bu yüzden de Hitler deli yerine konulup yerle yeksan edilmesine kapı aralandı ancak kapitalist/emperyalist sisteme toz bile kondurulmadı. Şimdi de aynısı yapılıyor. ABD kapitalist/emperyalist sistemi bir kez olsun masaya yatırılıp eleştirilmiyor ama kötülüklerin anası olarak Deli Trump’u tefte koyup herkes çalmak istiyor.

Bitirelim yazımızı.

Bugün dünyanın çeşitli yerlerinde özellikle de Ortadoğu’da dökülen kanların, işlenen insanlık suçlarının nedenini anlamaya mı çalışıyorsunuz, bırakın siz onu bunu öze değin konuşun öze. Bölgede bütün suçların sorumlusu Dünya kapitalist/emperyalist sistem olup bu sisteme bağlı yöneticiler ve bu sistemin işbirlikçileridir.

Bize göre onur da onursuzluk da bu gerçeklerden çıkarılıp yığınların gözlerinin önüne serilmelidir. Yoksa bugün Trump var yarın bir başkası olur.

Bugün Ortadoğu’nun kral, sultan ve saray muktedirleri olur yarın onların yerini alacak yenileri…

Bence yeterince açık oldu ne dersiniz?

 

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA