turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


HEPSİ DALAVERE

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

26 EKİM 2019

AKP ve saray iktidarının üretime yönelik attığı tek adım yok. İşçiler işlerinden olurken, bugüne kadar yurttaşları hile ve hurda ile kandırıp paralarını kapan çok sayıda yeşil sermaye kesimlerine yeni olanaklar hazırlanıyor. Hazırlanan yeni vergi yasasının altından da bir kez daha dalavere çıktığını görüyoruz.

Biliyorsunuz bir zamanlar herkesi dolandıran yeşil sermaye kesimleri bir şekilde kurtarılarak bu kez de o şirketlerin yönetimi AKP’nin eline geçsin isteniyor. Dolandırıldıkları için halklarını arayanların haklarını yargıda aramaları sonucunda yargıdan karar çıkmaması isteniyor. Dolandırılanlara sözü geçen şirketlerde pay hakkı verilerek davların düşürüleceği, şirketlerin bu kez de yönetiminin AKP’nin isteği doğrultusunda hareket edenlerin eline geçeceği dile getirilerek yeni vergi yasasından da AKP ve saray nihayetinde civciv ve kuş çıkarmayı başardı diyebiliriz.

Bir de İslam’ın en tutucu gazetelerinden biri olan Akit var ya bakın dünkü Cuma namazı sonrası Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını nasıl özetlemiş ve demiş ki Erdoğan, Cuma namazında halka seslendi:

“MÜMİNE ŞEFKATLİ, KÂFİRE ŞİDDETLİ”

Cuma namazını Büyük Çamlıca Camii’nde kılan Erdoğan, “Allah bize, Muhammed ümmeti olarak aramızda merhametli olmamızı emrediyor” diye konuştu.

Şimdi gelelim gazetenin yazdığına göre Erdoğan’ın söylediklerine.

Erdoğan, Fetih Suresi’nden ayet okuyarak başladığı konuşmasında, “Sevgili kardeşlerim öncelikle cumanız mübarek olsun. Izhak (Danış) Hoca’nın az önce okumuş olduğu ayeti kerimede küffara karşı şiddetli olmamızı Rab’im bizlere emrediyor. O bizler kim? Muhammed ümmeti. Dolayısıyla kendi aramızda merhametli olmamızı bize emrediyor. Kendi aramızda merhametli olacağız. Küffara karşı da şiddetli olacağız” dedi.

Bu söylenenlerin dikkatlice irdelenmesi gerekiyor aslında. Çünkü aynı ayetten sonuçlar çıkararak IŞİD’ından El Nusra'sına, El Kaide’sinden Ahrar-ı Şam’ına kadar pek çok İslami terör örgütü de aynı sonucu çıkarttığı için kolaylık kelle kesip oluk oluk kan akıtabiliyor. Görüldüğü gibi Akit gazetesi de aynı özlem içinde olduğu için Erdoğan’ın konuşmanın bu kısmını çekip almış ve öne çıkarmış.

Türkiye Cumhuriyeti’nde yönetimin tepesinde olan bir kişi sanki kendisini ülkenin imamı yerine koymuş. Bu yüzden de Cuma vaazının bir kısmını çıkıp halka o söylüyor. Bazılarınız çıkıp bu sözleri basite alıp geçebilir ancak laik bir ülkenin cumhurbaşkanı koltuğunda oturan bir kişi bu sözleri söyleyemez. Nedeni de çok açıktır. Çünkü bu ülke laiktir bu bir, aynı zamanda bu ülkeye yurttaşlık bağlarıyla bağlı herkes Müslüman olmak zorunda da değildir. İşte o zaman böyle bir konuşma ile yurttaşlar arasında kin ve nefreti körüklemek ve yurttaşları bilinçli şekilde karşı karşıya getirmek gibi bir sorun ortaya çıkar ki bunun açıklaması da sanıldığı kadar kolay değildir.

Hani bu sözlere bakıp bazı IŞİD, El Kaide, El Nusra, Ahrar-ı Şam aşılı ve kendini Müslüman olarak tarif eden kimseler sevinebilirler ama edilen sözlerin yaratacağı tehlikeler de sanıldığından çok daha vahimdir.

Sonuç olarak bugünkü AKP ve saray iktidarını ve bu iktidarın yapıp ettiklerini incelediğiniz zaman en haksız tasarruflarını bile rahatlık içinde uygulamalarının rahatlığını anlamak isterseniz şöyle düşünün; bu iktidar ne yapıyorsa İslam için yaptığını, sadece kendi pencerelerinden mümin, ümmet ve Müslüman olarak gördükleri kimselerle dost ve dayanışma içinde onlara karşı merhametli olacakları, kalan kısmına karşı ise düşman ve şiddetli olacaklarının bir cuma vaazıdır ki bu ülkenin hiçbir yurttaşı bu gerçeği aklından an olsun çıkarmamalı atacağı adımı da ona göre atmalıdır…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA