turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


7 DÜVEL AKP’YE KARŞIYMIŞ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

02 KASIM 2019

Biliyorsunuz Kurtuluş Savaşı’nın zorluğu anlatılırken 7 Düvele karşı savaşıldığı söylenir. Böylece de verilen savaşın önemi ve başarıya ulaştırılmasının zorluğu anlatılmak istenir. Doğal olarak bu sözler bir gerçeği anlatması bakımından çok ama çok anlamlıdır. Ancak yaşanılan bu tarihi olay için söylenen sözler AKP için de söylenmeye kalkışılırsa ne bir anlamı kalır ne de gerçekle uzaktan yakından küçücük bir ilişkisi vardır.

Yandaş gazetelerden Akşam şöyle bir başlık atmış.

7 Düvel AK Parti’ye karşı”

Türkiye’nin başını içerde ve dışarda olmadık belalara sokan AKP’ye karşı niyeyse 7 düvel karşıymış. Bu sözlerin hiçbir değeri olmadığı bilinen bir şey olmasına karşın gazetenin böyle bir başlık atmasının nedeni olsa olsa kamuoyu önünde saygınlığını iyice yitirmiş olan AKP’yi bu şekilde göstererek yitirdiği saygınlığı yeniden kazandırma isteğinin dışında bir anlamı yoktur. Bu yüzden de yandaş basın ne yazarsa yazsın AKP’nin yeniden eski günlerini görmesi neredeyse olanaksızdır.

Devam ediyoruz.

CHP Milletvekili Mahmut Tanal Levrek fiyatlarının yüksek oluşunu eleştirmiş. Bu eleştiriyi kafaya takan Güneş gazetesi ise şöyle bir başlık atmış.

“BEYİMİZİN DERDİNE BAK”

Halk neredeyse kuru ekmeğe muhtaç edildi. Gıda maddelerinin yanına varamaz oldu. Ne et, ne süt, ne de balık alamaz oldu. Bu yüzden de halkımız resmen açlık sınırının altında yaşıyor. Oysa bir avuç soyguncu takımının ise bir elleri balda, bir elleri yağda. Mahmut Tanal ise gerçekte buna değinmek istemiş. Bunun üzerine de Güneş gazetesi vay sen misinin bunları söyleyen deyip atmış vatansever başlığını. Sonra da yazısını şöyle sürdürmüş.

Fırat’ın doğusundan Akdeniz’e kadar ülkemiz beka sorunu yaşarken Mahmut Tanal’ın derdi de başka değerlendirmesini yapmış. Bu değerlendirmeyi okuyunca doğrusu yalanın nasıl kıvırıldığı konusunda uzmanlaşmış olan yandaş basın için ne söylesek az diye düşündük. Öyle ya insanımızı kuru ekmeğe muhtaç edenleri savunmak için baksanız ya Güneş gazetesi ne yollara başvuruyor. Hem bu şekilde bir yaklaşım gösterirse kimse çıkıp da AKP ve saray iktidarının ülkeye yapıp ettiklerini konuşamayacak. Konuşursa da beka sorununu gözardı ettiği için kolaylıkla hain ilan edilip çıkılacak. Bu yüzden de Güneş gazetesinin nasıl bir işlev gördüğünü anlamakta kimse zorlanmamalıdır.

Sonra bir de AKP ve saray iktidarının stepnesi konumuna düşmüş olan Aydınlık gazetesine bakalım ne herzeler yumurtlamış? Bilindiği gibi Türkiye Barolar Birliği Genel Başkanı olan Metin Feyzioğlu direksiyonu AKP ve saray iktidarına kırmasından sonra her taraftan eleştiriler almaya başladı. Bazı eleştirilere karşı ise dava üstüne dava açıldığını duymaktayız. Tanıdığımız birçok kimse Feyzioğlu’na hakaret edildiği gerekçesiyle karakollarda ifadelere çağrılıyor. Böyle giderse Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra dava açma konusunda ikinci sıraya oturacak gibi görünüyor.

Her neyse Aydınlık bu konuyu ele almış ve şöyle bir başlık atmış.

“MEHMETÇİĞİ DESTEKLEDİ, SALDIRILAR BAŞLADI”

Görüyorsunuz değil mi Aydınlık gazetesindeki tavrı. Yandaş basınla tıpatıp aynı görüntüyü sergiliyor. Ama onlardan biraz daha kurnaz olduğu kesin. Niye derseniz ülke insanının duyarlı yanını kullanıyor. Mehmetçik diyecek ki attığı başlık yığınlar katında bir değer bulsun. Oysa Metin Feyzioğlu’nun son zamanlarda politik tutum ve davranışlarını ele alıp ona göre bir başlık atsaydı olmaz mıydı? Yok, Aydınlık neyin etkili olacağını neyin olmayacağını iyi bilir. Bilir de böyle bir gazeteye inanan var mıdır o da işin başka bir yanı. Ama ne olacak herkes işini yapacak. Vatan partililer de düştükleri çamurda ancak bu şekilde çırpınıp duracaklar. Onlardan ötesini beklemekse yanılgının daniskası olur.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Boğazların her anlamda kontrolünün Recep Tayyip Erdoğan’ın inisiyatifine verilmesi ile ilgili demiş ki boğazların kontrolü zaten belediyelerde değildi.

Bu tür yaklaşımları duyunca var ya insanın tek olumlu şey düşünmesinin olanağı yok. Bu kurnazlık Turgut Özal’la başladı, Recep Tayyip Erdoğan’la doruk noktasında. Konuşulanlar ise bilinenin bir kez daha yinelenmesinden öte bir şey değildir o kadar…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA