turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ÇIKMAZMIŞ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

09 KASIM 2019

Recep Tayyip Erdoğan iktidarının bunca hataları söz konusu iken bunların hiçbirini dile getirmez ve hatta sahiplenmezken kalktı Suriye ile ilgili ilgin bir açıklama daha yaptı.

Neymiş efendim?

“Bütün ülkeler Suriye’den çıkmadan çıkmayız” demiş. Sonra da Suriye’nin bütünlüğünden söz ederek sözlerine devam etmiş.

Peki, bu iş nasıl olacak?

Suriye egemen bir devletse istediği gibi davranma hakkını da kullanma hakkına sahiptir. Bu durumda İsrail ve emperyalist dünyanın ağababası Amerika sürekli olarak güvenliğini tehdit ediyorsa etmekle kalmayıp gelip topraklarını işgal etmişse bazı askeri anlaşmalar yaparak İran ve Rusya’yı Suriye’ye çağırmışsa kim ne diyebilir ki?

İşi yokuşa sürmek budur işte. Sen kalkıp bir yandan Suriye’nin toprak bütünlüğünden söz edeceksin diğer yandan da kalkıp ABD ile birlikte davranarak dünyanın dört bir tarafından ipten kazıktan kopmuş katil sürülerinin Suriye’ye geçmesine göz yumup burada katliamlar gerçekleştirmelerine önayak olacaksın sonra da hiçbir şey olmamış gibi kalkıp “bütün ülkeler Suriye’den çıkmadan çıkmayız” diyeceksin.

Yani bir anlamda Suriye’nin toprak bütünlüğünü hiçe sayıp girilen yerlerde kalmayı hesaplayacaksın. İşte bu anlaşılamaz.

Bildiğiniz gibi ‘Barış Pınarı’ harekâtı Türkiye kamuoyuna yönelik propaganda için yapılmış olup görüldüğü gibi hiçbir işe de yaradığı söylenemez. Amerika ile kol kola girilip devriye atıldı, 120 saat sonra işin cılkı çıktı. Arkasından Soçi görüşmeleri oldu bu kez de Rusya ile 150 saat süre konuldu arkasından da Rusya ile devriye atılmaya başlandı bunun da işe yaramadığı görüldü. Sizin anlayacağınız Recep Tayyip Erdoğan’dan dinlediğimiz girdik, gireceğiz sözlerinin arkası gelmedi.

Gelinen nokta ise çok farklı. AKP ve saray iktidarı iki ülke arasında gidip gelerek ‘Barış Pınarı’ harekâtından sonuç alacağını sanıyor. Olaylar yaşanırken Trump’tan öyle bir mektup alındı ki Recep Tayyip Erdoğan başta, iktidar takımının çıtı bile çıkmadı. Çöp möp derken bir de bu mektubun arkasına iliştirilmiş Mazlum Kobene’nin mektubu çıktı ortaya. Konuşuldu monuşuldu, onca telefon trafiğinden sonra Erdoğan’ın Amerika’ya gidip Trump’la görüşeceği belirlendi. Ne konuşulacak, ne söylenecek bize göre hiç de önemi yok, yok olmasına da Erdoğan, Trump’un önüne Mazlum Kobene’nin mektubunu koyacakmış. Hani insanın koysan ne olur koymasan ne diyeceği geliyor aklına. Madem mektup koyacaksın koysana Trump’un mektubunu Trump’un önüne.

Koyamazsın, çünkü çöpe attığınızı söylediniz. Öyle ya çöpe atılmış mektup sonuçta kirlenmiştir. Mektubun üstündeki kir de temizlenemez ki değil mi? Kirli kirli mektubu atıverseniz Trump’un önüne o da devletlerarası alışılmış usullere aykırı olur. Siz en iyisi bildiğiniz gibi davranın.

Uzatmayalım aklımızla dalga geçen bir iktidar söz konusu. AKP’nin Manisa Milletvekilinin sözlerini işittiniz. Bilmem kaç yılında asgari maaşla şu kadar yumurta alınıyormuş da bugün şu kadar yumurta alınıyormuş. Doğalgaz ve elektrik fiyatlarını da geçecekmişiz.

Bu sözler şaka gibi değil mi?

Ya damadın ekonomi ile ilgili açıklamalarına ne buyrulur. Ekonomistler ülkede ekonominin kötü gidişatına değinirlerse imişler teröristten hiç farkları kalmazmış. Yahu ne kıvırtıp duruyorsun be damat, sen en iyisi bize karşı çıkan herkes terörist de çık ki işin içinden. Akkoyun, karakoyun belli olsun ve zaten bu konuyla ilgili yasa tasarısı hazırlığında olduğunuzu yandaş gazeteler yazıyorlar. Çıkarın ki böyle bir yasayı tam olsun, insanlar faşizm neymiş, demokrasi ne ayırdına varsınlar.

Öyle ya başka türlü iktidarınızı devam ettirmenin de yolu kalmadı. Size de yazık nihayetinde…

Hiçbir şeyi önemsemeyin yakın yıkın geçin olsun bu işler. Suriye’nin toprak bütünlüğü ha? “Bütün ülkeler Suriye’den çıkmadan çıkmayız” ha?

Bugüne kadar hangi politikanız gerçekleştiyse bu da gerçekleşir. İsterseniz bunun için de bir yasa çıkarıp herkesi “hain” ilan ederek bitirin şu işi olsun bitsin.

Trump iyi, Trump dost naraları atın ki yolunuza da devam edin edebilirseniz tabi…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA