turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


UMUTSUZLUK

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

10 KASIM 2019

İnsanlar niçin canından vazgeçer?

Haydi, canından geçti diyelim nasıl olur da canına kıyanlar en yakınlarını da birlikte götürecek kadar görülmemiş bir umutsuzluk kuyusuna yuvarlanırlar?

Benzer soruları çoğaltabiliriz ama bilinmeli ki yararı yoktur. Çünkü son birkaç gün içinde 4’der kişilik iki ailenin toptan ölümü ile sonuçlanan iki olay yaşadık.

Bu olaylara herkes kendi penceresinden bakarak yanıt bulmaya çalışıyor. Kimisi siyanürün kolayca bulunmasına atıyor suçu, kimisi psikolojik bunalımlara ve ağır depresyon ilaçları aldıkları için bak bak zaten bunlar sorunlu kimselerdi demeye getiriyor sözü.

Bu gibiler yoksulluğu ve umutsuzluğa düşmeyi ve nedenlerini akıllarına bile getirmek istemiyorlar.

Şu Türkiye gazetesi var ya işte o gazete bugünün önemine dair baş sayfasında küçücük bir yazı bile yok yok olmasına da başlığını bakın nasıl atmış:

“ALTI AYDA 10 CAN GİTTİ DEHŞETİN ADI SİYANÜR”

Bunların aklına ne yoksulluk geliyor, ne de çaresizlik!

Öyle ya gelirse ne olacak, ya herkes yoksulluğu ve yoksulluğa neden olan AKP ve saray iktidarını sorgularsa iktidarın ayaklarının altındaki toprak çekilmiş olmaz mı? Çekilirse de bir sürü beşli, yedili bilmem kaçlı soyguncu çete tonganın altına gitmez mi? En önemlisi de iktidar gümbür diye yıkılınca ne olacak? Kim ya da kimler bu ülkede olup bitenlerin hesabını nasıl verecek?

İş arıyorsun iş yok!

İş buldun diyelim ya ücretini alamıyorsun ya da aldığın ücret yol parasıydı, yemek parasıydı derken hiçbir yaraya merhem olmuyor. Ev kirası yok, elektrik, doğalgaz, yiyecek, giyecek, gıda almak için para yok. Anandan, babandan istesen onda da yok. Kardeşini arasan onun sorunu seninkinde de beter. Konu komşu desen artık selamlaşmıyor bile. Herkesin yüzü asık, herkes başı kesilmiş tavuğa dönmüş.

Ya peki, herkes öyle mi? İnsanlar bir yemeğe 1000 lira ödüyor, çantaları bilmem kaç bin dolardan başlıyor. Giydiklerini bir daha giymiyorlar ve fiyatları dudak uçuklatacak kadar fazla. Evlerini, barklarını ayırmışlar villaları saraydan da saray. Ellerini nereye atsalar para pul, mal mülk gani. İnsanların başlarını sokacak evleri varmış yokmuş, açlarmış yoksullarmış, borç yüzünden insan içine çıkamaz olmuşlar neylerine. Din alıp din satanların zaten işleri tıkırında. Büyüklü küçüklü herkesin keyfi yerinde. Kimisi yanmaz kefen satıyor, kimisi Allah yolunda ülkeyi yalamış yutmuş. Fakire fukaraya o da kendi fakirine fukarasına sadaka olanağı yaratmış onlara bin şükür çektiriyor ve kendilerine köle haline getirmişler.

Okullar okul olmaktan çoktan çıkarılmış. Din tüccarlarının elinde oyuncağa döndürülmüş. Kimi ok atıyor, kimisi yurt yapıyor. Her biri bir yere çullanmış deveyi hamutuyla götürüyor. Bunları uyarsanız boş, uyarmasanız zalimlikleri çekilir gibi değil. İşi biraz daha ileri götürseniz çoktan ya terörist ilan ediliyorsunuz ya da hain. Özetle halk düşmanları halkın damarlarına kene gibi yapışmış kanını emiyor. Halk umutsuz, halk geleceğini karanlık görüyor.

Hani başlık atmış ya yandaş gazetelerden biri;

“ALTI AYDA 10 CAN GİTTİ DEHŞETİN ADI SİYANÜR”

Diye, sanki yalanı bu şekilde söylerlerse gerçeklerin üstü kapatılacak sanıyorlar. Ama ne demişler; Güneş balçıkla sıvanmaz.

Hangi yalanı söylerseniz söyleyin kapitalizmin bir avuç haramzadeye tanıdığı sonsuz olanaklar yüzünden insanların canından vazgeçiyor olmasını değiştiremezsiniz. Yaşananları neyle kapatmaya çalışırsanız çalışın sonucu değiştiremezsiniz. AKP Manisa milletvekilinin yumurta hesabı bile densizliğinizi gizleyemez.

Asıl burada neye yanıyoruz biliyor musunuz, canından bezdirdiğiniz milyonlara sosyalist bir parti olarak ulaşamadığımıza.

Onlara gerçek kurtuluşlarının ve umutlarının nerede olduğunu gösteremiyor oluşumuza.

Eğer gösterebilseydik, eğer onlara ulaşıp onları örgütleyebilseydik, sizlerin çarkını kırar geçerdik.

Sizi de düzeninizi de tarihin çöp sepetine gönderir bu tür ölümlere neden olan şeyin siyanür değil de siz ve sizin düzeniniz olan kapitalizm olduğunu göstermiş olur, yalanınıza da, insanlık düşmanı oluşunuza da son noktayı koyardık, koyacağız da…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA