turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


YENİ KUMPASLAR

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

26 KASIM 2019

Gece gündüz durmadan kumpaslardan söz ediliyor. Oysa kumpas denilen şey öyle kapalı gizli de yapıldığı yok. Merak ediyorsanız kumpas neymiş, şu yalaka ve yandaş televizyon ve gazetelerde neler söylenip neler üretildiğine bakacaksınız. Her ne kadar Muharrem İnce zıplayıp ortaya çıkarak AKP ve saraydan gelen kumpasları yok sayıp oklarını kendi partisi ve yöneticilerine çevirdiyse de olup bitenlerin adresi öyle açık ki üstünde konuşup tartışmaya bile gerek yok.

Öyle ya Sözcü gazetesi yazarlarından Rahmi Turan çıkıp bir yazı yazdı ve bu yazı yüzünden yer yerinden oynamakla kalmadı, Türkiye’nin gündemini de değiştirmiş oldu. Bu konu ile ilgili olarak yazılan yazı Sözcü gazetesine de ağır gelmiş olmalı ki günah çıkartma kabilinden öyle bir başlık döşenmiş ki bu başlığa CHP ve yöneticileri sevinirler mi yoksa kendilerine yönelik böyle bir kumpas yazısının Rahmi Turan tarafından yazılmış olmasını unutmazlar mı orasını da onlar bilecekler bence.

Yine yazılıp çizilenlere ve konuşulanlara bakılırsa yeni kumpaslar var deniliyor. Şaşırmadık. Şaşırmadık çünkü AKP ve saray entrikacılıkta maşallahları var üstlerine yok. Bilmem kaç koldan öyle bir yalan üretiyorlar. Sonra kesinlikle kendi yalanlarına kendileri de inanıyor olmalılar ki bu kez de ürettikleri yalanlar üzerinden yürüyerek CHP’ye göz açtırmayacak yumruklar sallamaya başlıyorlar. Hem adamlar bu işi yaparken kendilerince öyle hünerli bir yol izliyorlar ki doğrusu izledikleri yol ve yöntemle başarılı da oluyorlar.

Neymiş efendim, Muharrem İnce’ye haksızlık yapılmışmış. Nagehan Alçı’sından bilmem kimine kadar kadre uğramışların yanındaymışlar gibi bir havaya girerek durmadan ortalığı kızıştırmaya devam ediyorlar. Bu kadar kepaze bir oyuna ise Muharrem İnce’nin gelmesi ve oklarını partisine ve parti yöneticilerine çevirerek partide çete olduğunu ileri sürmesi doğrusu ancak ve ancak burjuva düşüncesiyle donatılı bir siyasetçiye yakışır ya neyse…

Hani bizler ülkedeki yoksulluğu, adaletsizliği, pahalılığı, işsizliği, dış sorunları konuşup bunların neden kaynaklandığı üzerinde durup halkımızı bilinçlendirmeyecek miydik? Şimdi ne oldu da bütün sorunlar dağ gibi ortada yığılıyken CHP’yi konuşur olduk? Ya da şöyle soralım bu CHP’liler nasıl tiplerdir ki yazıp çizdiklerine, birbirleriyle ilgili söylediklerine hiç dikkat etmeden ortalığı toza dumana katarlar? Bugün hiçbir sorunu çözemeyen ve iyice sıkışmış olan sarayın ekmeğine niye yağ sürülür de ülkede yaşanan dinci, gerici ve faşist bir anlayış görülmezden gelinir? Sizler gerçek anlamda bir derdi olmayan bilmem kimci olarak bölünüp politika yapmayı mı iş sanıyorsunuz?

Biz sosyalistlerin yazıp çizdiklerini ve söylediklerini anlamanız niye bu denli zor sizin için?

Yoksa açlık, yoksulluk, işsizlik, adaletsizlik var, özgürlükler yok edildi derken sizler de mi koskoca bir yalanın peşinden savruluyordunuz?

Bunca enerjinizi niye İnceci, şuncu, buncu olmaya harcıyorsunuz da faşizme karşı demokrasi, kapitalizme ve sömürüye karşı sosyalizm gerçeğinden yılkı atı gibi uzak duruyorsunuz?

Bu denli basit bir açıklamada bile yeri yerinden oynatacağınıza kalkıp oluruna davranarak neden bir araya gelip de kumpasçıların haddini bildirmek varken bir kaşık suda fırtına koparıyorsunuz?

Ülkede anayasa değişikliği gerçekleştirildi, siz ve sizin gibiler yüzünden reddedilen bir anayasa kabul edilmiş oldu. Sonra cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılması ile birlikte Türkiye çok başka bir mecraya girecek olmasına karşın neden önemsizmiş gibi davranarak seçimlerin yitirilmesine neden oldunuz?

Neden yenilgiyi bu kadar kolay kabul edip bilek öpmeye kalkıştınız?

Hem miting meydanlarında 50 bin avukatla YSK’nın önünde olacağım derken niçin ortalıktan kayboldunuz?

Niye yenilgiyi önce FOX’un habercisi İsmail Küçükkaya ile paylaştınız da size onca oy veren partililerinizle paylaşmak gibi bir duruş sergilemediniz?

Bu ülkede en büyük haksızlık sosyalistlere karşı yapılan haksızlıktır. Baraj koyuyorsunuz işinize geliyor, cumhurbaşkanlığı adaylığı için bile önümüze aşılmaz setlerle çıkıyorsunuz. Dümeni hep sağdan yana çeviriyor sonra da kalkıp bize düzeysiz ve kokuşmuş kavgalarınızı izlettiriyorsunuz.

CHP’liyseniz ve de faşizme ve dinci gericiliğe karşıysanız geçersiniz halkın karşısına bu AKP ve sarayın kumpasıdır der çıkarsınız işin içinden…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA