turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


OLMAZ OLMAZ DEMEYİN

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

28 KASIM 2019

İnsan küçücük bir kabahat işlese yüzünün kızarıklığı uzun süre geçmez. Ancak bu bazıları için böyledir. Hele dinci, gerici çevreden isen ne yüzün kızarır ne de söylenenler seni etkiler.

Öyle ya da böyle elde ettiğin ne varsa Allah’ın takdiridir der geçer ve üstünde düşünmeye bile değer bulmazsın. Bu yüzden de bazılarını eleştirmişsin, olmadı bu gibilere bu kadar da olmaz demişsin sizi takmadıkları gibi bir de üstüne üstlük Allah etmesin mahkeme kapılarında sürüm sürüm süründürürler. Öyle ya gerçekleri yazmış ve birilerinin onuruna dokunmuş olduğun için bir güzel manevi tazminat parası da ödeyebilirsin. Hani adalet diyoruz, yargı diyoruz ya bu gerçeklerin de hiçbir değerinin olmadığını yaşar ve görürsün.

Basında Bilal Erdoğan’la ilgili olarak pek çok haberler çıktı. Vakıfları, dernekleri, şirketleri ile en çok konuşulanlar arasında sayılır. Bilmenizi isterim ki eğer Bilal Erdoğan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu olmasaydı inanınız, değil onca şirket, vakıf ve dernek belki de bir tanesini bile yönetip altından kalkamayacağını görürdünüz. Adı geçen kişinin ne yüksek eğitim yapmış ya da yapmamış inanın derdimiz bile değil. Bize sorarsanız onun eğitimi sadece ve sadece Kartal İmam Hatip Okulu eğitimidir. Burası öyle bir eğitim yuvası olarak ülkemiz tarihine geçmiştir ki şaşırıp kalmak elde bile değildir. Müteahhitler buradan çıkmakta, ülkenin birçok kurumunun başına buranın mezunu kimseler getirilip oturtulmakta, özetle vur patlasın çal oynasın cinsinden bir düzen tutturulmuş ki varın gerisini siz düşünün.

Bizim emeklilikte yaşa takılanlar iş bulamıyoruz, emekli de olamıyoruz diye varsınla miting üzerine miting yapsınlar. Recep Tayyip Erdoğan’ın EYT’lilerin yaptıkları gösteriler canına tak etmiş olmalı ki seçim bile kaybetsem EYT’lilerle ilgili yasayı çıkartmayacağım demek durumunda kaldı. Bir siyasetçinin bunu göze alması kolay değil hani…

Peki, niye dedi?

Niye olacak, devletin kasasında para olmadığı için.

Ne olmuş peki onca paralara da kasa tamtakır kuru bakır kalmış?

Anlaşılmayacak bir yanı yok, ihalelerden tutun da adam kayırmaya, gereksiz atamalardan tutun da har vurup harman savurmaya kadar hepsi bu iktidar döneminde “itibar” için yapılmış. Bugün Bilal Erdoğan’ın Kartal İmam Hatip Okulu’ndan arkadaşlarının izini sürün çok azı imam ya da müezzin olmuştur. Bunlar bugün ya önemli birer müteahhittir ya da devletin çeşitli kurumlarında hak etmiş etmemiş bunu tartışmıyoruz en tepedeki yöneticiler konumundadır.

Bizlerin kulakları neler duymadı neler. Şu bildiğiniz ağlak Bülent Arınç bir zamanlar çıkıp demedi mi “Allah verdikçe veriyor” diye. Yani Allah işi gücü bırakmış bu dinci ve gerici takıma yağdırdıkça yağdırıyor öyle mi? Demek ki bunlar kendisinden sual olunmaz, kendisine söz bile söylenmez söylenirse asi olunacak Allah’ı da yanlarına aldıklarına göre artık bunlara güç mü yeter? Karşılarına çıkıp da ayıptır mayıstır mı diyebilirsiniz? Deyin bakalım ne olacağını görür müsünüz görmez misiniz?

Yahu diyorsun senin ne özelliğin var da 40 şirketten aylık alıyorsun? Hem 40 şirketten aylık almak da nasıl bir şeydir? Yanıtı olmadığı, olamayacağı gibi bir de hesap veren sen oluyorsun.

Özetle dün bu ülkenin işçilerinin emekçilerinin sırtına Fetöcüsü ve şimdiki iktidar ortakları binmişti bugün ise Ensarcısı, Menzilcisi saray iktidarı ve bilmem necisi binmiş bu nasıl bir iştir? Para dediğiniz şey işçilere ve emekçilere gelince yok, size gelince “Allah verdikçe veriyor” oluyor, bunu anladık sizler içinize sindirmiş ve kendinizde hak görüyorsunuz da bir de işsiz, ekmeksiz, yok yoksul bıraktağınız ve cebinde pazara gidecek parası olmadığı için intihan eden ve 1,5 lirası olanlar hakkınızda ne düşünüyor?

Duymak ister misiniz?

Yok, sizler bu gözelere basmazsınız. Başka konuları gündeme getirip bütün ülkeyi o konu üzerinde tartışmaya başlattıktan sonra sizler de bir güzel işinize bakarsınız.

Neymiş?

CHP içinde çete varmış!

Çete sizin ananız, babanız yedi ceddiniz ve sülalenizdir.

Kanıtını mı arıyorsunuz işte bilinen bütün yolsuzluklar, vurgunlar ve kayrılanlar…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA