turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


SAHTEKÂRLIK

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

01 ARALIK 2019


Bugünkü Türkiye gazetesinin başlığı şöyle:

‘Efsane Cuma’da Dünya 3. Olduk KARNIMIZ DEĞİL GÖZÜMÜZ Aǒ

Hepinizin bildiği gibi kapitalizm ne edip edip kitleleri donuna kadar soymak ister. Bir başka deyişle kapitalizm soygun ve vurgun rejimidir. Bu yüzden de kapitalizm sürekli olarak yaptığı propagandalarla yığınları tam anlamıyla bir tüketim toplumu haline getirmeyi başarmıştır. Öyle bir ortam yaratılmıştır ki hemen pek çok kesimden insanlar bir şeyler alabildikleri sürece kendilerini iyi duyumsamakta, aşağılanmış ve onurları çiğnenmiş olmaktan kurtulduklarını düşünmektedirler.

Bütün bunlara karşın, dünyanın pek çok ileri kapitalist ülkelerinde tüketimi daha da fazla fişeklemek için ‘Çılgın Cumalar’ düzenlenir. Böyle zamanlarda insanların nasıl insanlıklarından çıktıklarını görerek sözüm ona kendilerini toplum mühendisi sayanlar bu görüntüye bakarak farklı farklı ama en önemlisi de kapitalizmin çıkarlarını gözeten açıklamalar yaparlar. Yani demek isterler ki; bazıları sistemi eleştiriyorlar ya aslında herkesin keyfi yerinde. Baksanız ya alışveriş yapan insanların çılgınlığına. Yaşamları bu kadar çekilmez olsa niye oralara koşsunlar ki?

Gerçekten de yaratılan bu görünüm insanlığın yaşamında kapitalizmin sür git sürmesini istemekten öte bir şey değildir. Bu yüzden de yukarıdaki başlığı seçip atan Türkiye gazetesinin başlığı hiç kimse sanmasın ki düşünülmeden sadece görüntüye ve görüntü çılgınlığına bakarak atılmıştır. Atılan bu başlığın en önemli neden kapitalizmi aklamak ve yığınlardaki memnuniyetsizliği perdeleyip her şeyi güllük gülistanlık göstermeye yöneliktir.

Şimdi Türkiye 17 yıldır AKP ve saray iktidarının yönetimi altındadır. Bu süre içinde yaşanılanları tek tek saymaya kalksak sayfalar yetmez. Bu yüzden de değinip geçmek en iyisidir. Türkiye 17 yıldır görülmemiş bir talan, vurgun, hırsızlık vb. bir ortam içindedir. Milyonlarca insan aç, yoksul, umarsız ve işsizken evet, bir avuç haramzadenin bir eli balda bir eli yağdadır. Sonuç olarak bu vurgun ve talana dağ olsa dayanmayacağı için paralar da suyunu çekmiş, Türkiye görülmemiş bir ekonomik darboğazın içine yuvarlanmıştır.

Sözü geçen ekonomik krizde bile bir avuç iktidar çevresinin işi iştir. Onlara Allah yürü ya kulum dediği için onlar ne ekonomik krizin farkındadırlar ne de ekonomik kriz dertleridir. Dolayısı ile krizden söz edenlerse ya terörist ya da vatan hainidirler. Hele sayısız yerden maaş alıp işleri tıkırında olanlara mı dokundun işin felakettir. Hemen tepene binilir, icabına bakılır. Yalan üzerine kurulu düzenin her türlü ceremesini çekmek zorunda kalırsınız.

Böyle durumlarda en yetkili ağızlardan duyduklarınız dudaklarınızı uçuklatsa da bunların hiçbirinin onlar katında önemi yoktur. Kiminiz ananızı da alır gidersiniz, kiminize herkes iş bulmak zorunda değildir ya denildiği için açlığa talim edersiniz. Hak etmişsinizdir ama iktidarın işine gelmediğiniz için size bir kulp bulunur atanamazsınız. İşinizin insanısınız değilsiniz hiç önemli değildir. Bazılarının üfürüğünün yanında bir hiç konuma düşersiniz. Onlar THY’ye, TÜBİTAK’a vb. yerlere yönetici olurlar sizlerse sokakları arşınlayan bekçi bile olamazsınız.

Bilim insanlığınız da para etmez, başkalarından çok şeyi daha iyi biliyor ve yapıyor olmanızın da size bir getirisi olmayacaktır. Çoluğunuzla çocuğunuzla ortalarda kalıverirsiniz. Kimin kapsını çalacağınızı bilemez, onurunuzu ayaklar altına alıp yetkili kapıları çalmaktan insanlığınızdan çıkarsınız.

Öyle ya bizim kurnaz sermayedarlar Efsane Cuma düzenlemişler, sizler de canhıraş koşuşturmuşsunuz oraya. Bunu gören vurguncu takının tencere dibi yalayan takımı ise ellerini ovuşturarak gazetelerine başlık atıp hem sizin yaşadıklarınızın yalan olduğunu söylemek yürekliliği bulmuşlar hem de uğrunda yağdanlık oldukları kapitalizmi bir kez daha sabunlayıp çitileyip önünüze getirmişler.

Niçin?

Niçini çok belli. Soyulacak, aç bırakılacaksınız sizi bu hallere düşürenlerin kimler olduğu konusunda bir yargıya varamayacaksınız. Kuru ekmeğe muhtaç mı edildiniz, olmadık bedelleri siz mi ödüyorsunuz sistemden kaynaklı olduğunu bile düşünmeye zamanınız olmayacak. Bir avuç hırsız ve vurguncu takımı ise yiyecekler, içecekler. Yedikçe, içtikçe şişecekler. Kan emen tombul kenelere dönüp patlayacak hale gelecekler ama sizler onları patlatmayı bile akıl edemeyeceksiniz.

Bakın gördünüz mü yandaş ve yağcı Türkiye gazetesi sizin durumunuzu nasıl yorumlamış?

Yalanmış her şey. Sizin karnınız değil gözünüz açmış!

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA