turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


UTANMAZ ARLANMAZLIK

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

02 ARALIK 2019

Dün Türkiye gazetesi şu başlığı atmıştı.

‘Efsane Cuma’da Dünya 3.sü Olduk KARNIMIZ DEĞİL GÖZÜMÜZ Aǒ

Oysa bugün o başlığın anlatmak istediklerinin tam tersi şeylerin yaşandığını bir dünya öğrenmiş oldu.

İnsanlar öyle canlarının istediği şeylere değil de kendileri için yaşamsal olan şeyleri almak için ter döktüler. Örneğin bunlar içinde en rağbette olan şeyse bildiğiniz gibi çocuk beziydi. Çünkü çocuk bezi fiyatları o kadar pahalanmıştı ki bu yüzden çocukları olan ailelerin bütçelerine bir darbede çocuk beziyle indirilmiş, aile bütçesinden 250-300 lira gibi bir para daha harcanmak zorunda kalınmıştı. Bu yüzden de bu indirimi fırsat bilen ailelerin çoğunun söylediklerini dinlediğiniz zaman öyle önlerine geleni değil de sadece çocuk bezi aldıklarını söylemeleri oldukça ilginçti.

Aynı gazete bugün farklı bir yaklaşım içine girmiş ve şöyle yazıyor. Cuma indirimlerini bahane edenler önce fiyatları yükselttiler, arkasından da indirim yapıyormuş izlenimi vererek milleti böyle soydular diye yazmışlar.

Görüldüğü gibi gerçekleri söylemekten bu denli korkanlar yığınlara dönüp hedef şaşırtıcı şeyler yazarak toplumun öfkesini iktidara değil de başka başka yerlere yönlendirmeye kalkıyorlar. Bu konuda oldukça da yavuz hırsız sayılırlar.

Hani, ülkemizde her şey tıkırında gidiyor fakat bazıları yok mu bazıları, onlar çıkıp dönen çarkın içine çomak sokarak her şeyi berbat ediyorlar. Bu yüzden de vatandaş soyuluyor 3’e alacağı şeyi 5’e almak zorunda kalıyorlar.

Bu ülkede tarımın bitirildiğini bilmeyen varsa öne çıksın lütfen. AKP iktidarı tarımı bitirdi ve bir tarım ülkesi olan ülkemiz artık tarım ürünlerini dışarıdan alır oldu. Şimdi ise hangi ürüne baksanız o ürünün dışarıdan dışalımının yapıldığını görüyorsunuz.

Bu yüzden ülkede soğanından sarımsağına, domatesinden patatesine, pirincinden mercimeğine, nohutundan fasulyesine kadar ülkede hiçbir şeyin yanına varılmaz oldu. Bir de baktık ki AKP ve saray iktidarı manavlığa soyunmuş. Soyunmakla kalmamış fiyatların arttırılma suçunu da pazarcıya, manava yıkıp onları terörist ilan etmiş, depolar basarak depo depo soğan aramaya kalkışmış.

Uzatmayalım bütün bu yaşananların bir tek nedeni var o da iktidarın ekonomi ile ilgili politikalarının hiç birinin doğru olmayışı.

Bu yüzden de yurttaşların sırtına bindirildikçe zam bindirilmiş, soygun, vurgun arşı âlâya çıktığı için ekonominin ayakta duracak hali kalmamış. Dolayısıyla da yurttaşların alım gücü olmadığı için onlar da nerede ucuzluk varsa oraları takip eder olmuşlar. Bu yüzden de bazı firmaların bu Cuma indirimlerine koşanların sayısı ister istemez herkesin dikkatini çeker sayıya ulaştığı için Türkiye gazetesi gibi yağdanlıklar gerçeği görmek yerine halkın karnının tok olduğunu fakat gözlerinin aç olduğunu gazetelerinin başlıklarına taşımışlar.

Evet, ülkede tartışmalar gerçekten de gittikçe hem sertleşmekte hem de bu tartışmalara katılanların sözleri insanın tepesini attırır hale gelmiş bulunmaktadır.

Bu tartışmalara bir yerinden katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi bir kez daha görüyoruz.

Bahçeli tartışmalara mermi ve top mermileri üzerinden girmiş ve öyle bir hesap çıkarmış ki bu hesabın sonrasında demektedir ki siz biliyor musunuz sadece mermiler için biz kaç para harcıyoruz?

Herkes oturduğu yerde otursun ve pahalılıktan da dem vurmasın.

Değerli yurttaşlar, zihniyet olarak aynı görüşleri paylaşanlar aradan yüz yılda geçse aynı şeyleri söylüyor olmaları sizce bir rastlantı olabilir mi?

Bir zamanlar Avrupa’yı ve Rusya’yı kasıp kavuran ve İkinci Paylaşım Savaşı sırasında ortalığı cehenneme çeviren Hitler’in de benzer sözleri olması ne kadar da ilginç değil mi?

Tıpkı Hitler de kendisini eleştirenlere karşı Alman çocuklarının tereyağına gereksinimi yok, tankların gres yağına gereksinim var demiyor muydu?

İşte bu yüzden ülkede pahalılığı görmek istemeyenleri, pahalılığa bu tür kılıf uydurmaya çalışanları iyi tanıyın. İyi tanıyın ki onlar her fırsatta sizleri vatan, millet, Sakarya yalanıyla kandıramasınlar.

Eğer vazgeçebiliyorlarsa kendi lükslerinden vazgeçsinler ki görelim Hanya neymiş Konya neymiş?

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA