turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


HAYAL ALEMİNDE OLANLAR

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

07 ARALIK 2019

Türkiye’nin adı Osmanlı olmadığına göre nasıl olmaktadır da Akit Gazetesi “Akdeniz’de Osmanlı tokadı kudurttu” diye bir başlık atar? Bunlar hayal aleminde dolaşmadıklarına göre ülkenin adını değiştirdiler de bizler mi bilmiyoruz?

Boş verin be değerli yurttaşlar, benim ki şaka şaka. Niye derseniz Akit gazetesi çevresindekileri dikkate alacak ve önemseyecek kadar aklımızı yemedik, ancak böylelerine de hadlerini bildirmek gerekir bence.

Neymiş, Akdeniz’de Osmanlı tokadı birilerini kudurtmuş. Peki, Osmanlı düşü görenleri geçelim de nedir sizce bu işin içyüzü?

Bilindiği gibi bugün Libya olarak tanınan iktidar gerçekte Libya ile yakından uzaktan ilintisi olmayan haydutlardan ibarettir. Haydut demek bile bunlara iltifat yerine geçer, neden derseniz bunlar emperyalist dünyanın aynı zamanda da uşağı konumundalar. Bugün eğer AKP ve saray iktidarı ile böyle bir anlaşma yapıldıysa bunun nedenini ülkemiz insanları unutmuştur ancak biz unutmayız. Daha doğrusu biz sosyalistler asla unutmazlar. Bu haydut takımına AKP ve saray iktidar çuvallarla dolar götürüp vermiştir Libya’nın işgalinden sonra. Eh onlar da eşek değil ya bugün Akdeniz’de böyle bir anlaşmayı yapıvermişlerdir.

Tamam, yapmışlar da gerçekte bu anlaşmanın ne derece sağlamlığı vardır. Bu anlaşmanın arkasında duracak bir Libya devletinden söz edebilir miyiz? Ya da şöyle de sorabiliriz AKP ve saray iktidarı ülkemizde ne bıraktı ki bizim gücümüze dayanılarak bu anlaşma yürürlükte kalabilir?

Libya’da BM tarafından tanınan hükümet zaten ülkenin üçte birini bile temsil edemezken, emperyalist ülkeler kendilerine yüz çevirdiklerinde ya da hadi işinize dediklerinde dağılıp gitmeyecekler midir? Dağılıp gittiklerinde de bu anlaşmanın ne hükmü olacaktır?

Haydin ordan sizi palavracı madrabazlar. Osmanlı tokadı diyerek övünmeye kalktığınız şeyin arka planı bu kadar boşken ne diye ortaya atılıp da bilmem neden tayyare laf üretip duruyorsunuz? Hem bizler bu iktidarın bugüne kadar arkasında durduğu neye tanık olduk ki bu konuda bileği bükülmez bir politika izleyebilsin? Koştura koştura Londra’ya NATO toplantısına gidenler burada bağıra çağıra koşullarını sıralamamışlar mıydı? Peki, Londra’da ne oldu? Londra'da da Veni vidi vidi oldu. Gidildi ve gelindi. Bu durumu şimdi nasıl açıklıyor Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu?

“Jest yaptık.”

Siz neyin jestini yapıyorsunuz be adam? Bu ülke babanızın malı mı ki istediğiniz zaman talan ediyor, istediğiniz zaman fabrikalarını peşkeş çekiyor, istediğiniz zaman karış karış topraklarını satıp madenlerini yabancılara peşkeş çekiyorsunuz?

Şunlara bakın hele bir. ‘Akdeniz’de Osmanlı tokadı kudurttu’ demişler.

Hani bugün TRT1’de oynatılan ‘Payitaht’ dizisi var ya Abdülhamit Han Hazretlerini bizlere okutmak için ne göbek çatlatmışlar ne göbek. Sanki bizler Abdülhamit’i bilmiyoruz. Sanki Osmanlı’nın en büyük toprak kaybının onun döneminde yaşandığından bihaberiz. Sanki baskı ve zulüm rejimi olan Abdülhamit dönemi farklıydı da bizler farklı olarak anlamışız.

İşte böyle. Bu dinci, imancı takımı böylesine yaygaracıdır işte. Yaygara yaparken de bir adım ötesini görecek ne durumu vardır ne de yeteneği? Ama maşallah, yalana gelince üstlerine yoktur. Aslında onların nezdinde olan başkadır da bizler olanı değil de olmayanı görüyormuş gibi suçlanırız.

Peki, bu yaygara ne zamana kadar devam eder?

Ne zamana olacak; kar yağana kadar kar…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA