turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ŞUNLARIN HALİNE BİR BAKIN!

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

08 ARALIK 2019

Yine Recep Tayyip Erdoğan tarafından çok değil daha düne kadar aynı yolda yürüdükleri arkadaşlarına zehir zemberek sözler söyleyerek ne dolandırıcılıklarını koydu ne de döndürdükleri dolapları.

Sözü getirip Şehir Üniversitesi’ne bağlayarak attı, tuttu ve Halk Bankası’nı dolandırmaya çalıştılar diyerek 417 milyon borçlarını ödemediklerini söyledi.

Böyle durumlarda Anadolu’da bir söz vardır. “Öküz öldü, ortaklık bitti” diye, işte durum tam da böyle. Kim Recep Tayyip Erdoğan’ın ayak izinden ayrılırsa her şeyi hak ediyor olmalı. O da gayet kendine güvenli bir şekilde (artık neyine güveniyorsa) ağzına ne geliyorsa söyleyebiliyor.

Ancak hiç de kazın ayağı öyle değil. AKP ve saray iktidarı döneminde yaşanan yolsuzlukları açıklamaya kalksak günlerimiz bile yetmez. Bir düşünün Kütahya’ya hava alanı yapıldı. Verilen yolcu garantisine bakıyorsunuz çevresindeki üç ilin nüfusundan bile daha fazla. Böylesine büyük vurgun nasıl planlanır, nasıl uygulanır çıkıp hesaba kitaba döksünler bir açıklasınlar da görelim iş nasılmış?

Bu kadar değil. Köprüler, tüneller, şehir hastaneleri, yollar, havaalanları hepsi hepsi aynı anlayışla yaptırılmış. CHP Genel Başkanı soruyor; “kaç lira harcadınız” diye yanıt yok. Yanıt yerine söylenen sözün dibi de yok. “Eyy Kılıçdaroğlu, senin bu hesaplara aklın ermez” deyip çıkıyor muhterem. Oysa yönetim kademelerinde bulunanların öyle gizli saklı harcamalar yapıp bunu da kamuoyundan ve denetlemesi gereken kurumlardan saklamak gibi ne bir yetkileri var ne de hakları ama onlar tam da böyle davranarak işi pişkinliğe vurup bir de eleştirenleri suçluymuş gibi göstermeye kalkmıyorlar mı akıl alacak gibi değil.

Evet. Saraylar yaptıracaksın bizler bu sarayların niçin yaptırıldığını ve sırtımıza yüklenen yükün ne olduğunu bilmeyeceğiz. Kafana nasıl eserse öyle davranacak bir gün uçan saray sahibi olacak bunun hesabını vermeyecek, bir gün deniz kıyısında saraylar dikecek onu da bilmeyeceğiz. Sonra da nasıl olsa bilmiyoruz ya Deniz kuvvetleri envanterinde olan bir yatı bilmem ne kadar paraya Tuzla’da onartacak bir de yüzer saray sahibi olacaksın bunu da bilmeyeceğiz ama siz dün birlikte yürüdüğünüz arkadaşların sizinle yollarınızı ayırdığında ise gürleyip hesap kitap ortaya dökeceksin.

İşte bu işler böyledir. Bir işin hilesine hurdasına kaçtın mı erinde geçinde insanın ayağına dolanmamasının olanağı yoktur. Yandaşlarının önünde seller gibi dolar taşar ağzına geleni söylersin de hakkında bu sözleri söylediklerin susmaz da onlar da bir konuşmaya başlarlarsa acaba ortalık neye döner Sayın Erdoğan bilmiyor olamazsın. Yok, elinde bulundurduğun devlet gücüyle onları da susturmayı düşünüyorsan o başka diyeceğim de bunu becermeniz de artık olanaksız gibi bir şey. Çünkü arı kovandan çıktı bir kez. Çuvalın alt emceğinden tutanlarsa o çuvalın içinde ne varsa çırpıp ortaya dökmeden duramazlar bilinsin.

Bütün bunlara bakıp da sözle peynir gemisi yürütmeye kalkanların bir gün halleri kesinlikle acınacak hal olur. Baksanız ya Recep Tayyip Erdoğan yine Libya üzerinden herkese esip yağmış. “Güçlü Türkiye’yi eskisi gibi itip kakamayanlar, dilediği gibi yönetemeyenler hırçınlaşıyor” demiş. Biz biliyoruz, eski Türkiye’yi de yenisini de. Eskisi şöyle iyiydi, böyle iyiydi diyecek halimiz yok, ancak sizin yönetiminizdeki Türkiye kadar itilip kakılan bir Türkiye olmadığını bizler de biliyoruz, dünya alem de. İki de bir ortaya çıkıp naralı sözler patlatmayı siz yönetmek olarak anlıyorsanız o başka. Ancak burada patlıyorsunuz, peki de niye NATO toplantısında da aynı şekilde patlayıp sözlerinizin arkasında duramıyor da jest yapıp Veni vidi vici geri dönmeyi yeğliyorsunuz.

Uzatmayalım dönen çarklarınız dönmez hale geldi. Öyle ya da böyle halkın başına çuval geçirerek de olsa yönettiğiniz Türkiye elinizden kaçmak üzere.

Öyle görülüyor ki hırçınlığınız bu kadarla kalmayacak, kim bilir daha kimlere veryansın edip sonunda da kendi sonunuzu hazırlayacaksınız nasıl olsa göreceğiz.

Çünkü uzun sürmeyecek…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA