turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ÇİNE MAÇİNE ASKER GÖNDERMEK

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

10 ARALIK 2019

AKP iktidarı halkın sırtına binmiş iktidarını sürdürmek için elinden ne geliyorsa yapıyor. İş bu kadarla kalsa iyi. Bir de yoksul Anadolu halkının gencecik canları üzerinden şan, şeref kazanmak için Çin’den Maçin’e kadar asker göndermek yolunda her şey göze alınmış durumda. Sanırsınız ki kendisini dünya jandarması sanan ve bütün dünya halklarının baş düşmanı konumunda olan ABD emperyalist/kapitalist sistemi ile boy ölçüşüyor.

TRT Özel’de programa çıkan Recep Tayyip Erdoğan sanki programda değil de bildiği ne varsa önüne pronter koymuşlar oradan okuyor. Onun işini bozmuşmuş bunun işini bozmuşmuş bir yana, kendisi Libya’da yaşanan emperyalist saldırı sonrası ortaya çıkan bölünmede Trablus’a sahip hükümeti desteklediği ve o dönemlerde çuvalla onlara dolar yolladıkları için aynı desteğini özenle devam ettiriyor. Oysa Hafter’in kontrol ettiği Libya toprakları çok daha geniş işin daha da tuhaf yanı ise Hafter’e Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Mısır destek veriyor. Ayrıca Hafter’e bağlı askeri birlikler ise gelip Trablus kapılarına dayanmış. Her ne kadar Trablus Hükümeti’ni BM tanıyorsa da gerek güç itibari ile gerekse konumu açısından her an güme gidecek özelliklere sahip.

Neymiş efendim; Türkiye dışına asker gönderilmesi bakımından atılması gereken adımlarımız varmış. Asker veya askeri işbirliği mutabakat muhtırası iki ülke arasında eğitim ve teknik destek konularında işbirliğine yönelikmiş. Dolayısıyla da Libya’ya her türlü desteği vermeye açıkmışız.

Bu sözleri dinlerken Osmanlı İmparatorluğu’nun Libya’nın, Cezayir’in, Sudan’ın, Mısır’ın ve diğer Arap ülkelerinin çöllerinde ne kadar Anadolu çocuğunu bıraktığı geldi aklımıza. O savaşlardan Osmanlı’nın sonunun geldiğini bilmeyenimiz yoktur. Aynı kafayı taşıyan Recep Tayyip Erdoğan gibiler yüzünden de bugün benzer şeyler yaşıyoruz. Suriye’de kaç Anadolu çocuğu yaşamından oldu bugün onların anne, baba ve yakınlarından başka onları anımsayan var mı? Şu an bile bizim askerlerimiz İdlib, El Bab ve diğer Suriye topraklarında niye bekleşiyor acaba bu iktidarın bir yanıtı bulunuyor mu? Amerika’nın isteği ile artık atılıp tutulan palavralar da bittiğine göre sahi biz oralarda ne yapıyoruz? Niye ve neden bugün Türkiye’nin asker bulundurduğu yerler Suriye ile bir anlaşma yapılıp onlara teslim edilmiyor da insan kasabı IŞİD’çıların ve diğer İslami terör örgütlerinin Suriye’den süpürülüp atılmasına engel bir politika izleniyor dersiniz?

Aman efendim neymiş; Libya’ya asker gönderebilirmişiz. Sahi niye Libya’ya asker gönderiyoruz? Libya’da süren içsavaşın tarafı olmak insanlığa ve Türkiye’ye ne kazandıracak açıklayabilir misiniz? Siz ki Kaddafi’nin linç edilerek katledilmesinde pay sahibi oldunuz ya ne yapsanız Libya bunu unutmayacaktır. Emperyalist dünya ile bir olup Libya’nın başına çorap örerek Libya petrollerine el koyan eyy…eyyy diye bağırıp durduğunuz birçok ülkenin işini kolaylaştıran siz değil miydiniz? NATO’nun ne işi var deyip de arkasından NATO emrine gemiler verip Libya’ya süren kimdi unutuldu mu sanıyorsunuz?

İşin en garip yanı da şu bana sorarsanız; siz bir kez daha Anadolu’nun yoksul çocuklarını ölüme göndermekten söz ediyorsunuz. Bu konuda Osmanlıya atfen söylenenleri anımsamazsınız tabi de biz sosyalistler bulur çıkarır anımsatırız bilginiz olsun. O zaman da asker halktandı şimdi de. O zaman da Çin’de Maçin’de ve yemen ellerinde ölenler halk çocuklarıydı şimdi de. Yani sizin anlayacağınız bu devran bugüne kadar hiç değişmedi de siz bir kez daha, daha ağırını yaşatmak istiyorsunuz.

Alın size işte türküsü:

Yemen yolu çukurdandır,
Karavanam bakırdandır,
Zenginimiz bedel verir,
Askerimiz fakirdendir...

Sizin emperyal ülkülerinizi biliyoruz. Size bağlı bir sürü vurguncu takımı sizden ihale istiyor. Onlar sizin asker gönderdiğiniz yerlere gidecekler, çalacak, çırpacak, tarımından tutun da aklınıza ne gelirse onları yapacaklar. Ülkemizde ise tarım bitirilecek, Türkiye dibe vuracak ama sizin yakınınızdakiler yok mu onlar paraya ve dünya malına boğulacaklar.

Yok, öyle pronterden asker kanı pazarlamak. Yok, Anadolu’nun yoksul çocuklarının kanı üzerinden şan şeref sahibi olmak.

Biz söyleyelim de gerisini siz bilirsiniz demiyoruz.

BİLİN Kİ BÖYLE BİR KARARI ENGELLERİZ!

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA