turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


KAPİTALİST/EMPERYALİST SİSTEMİN KABADAYILARI

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

04 OCAK 2020

ABD emperyalist/kapitalist sistemini ve devletini masaya yatırmaksızın gerçeklerin anlaşılmasının olanağı yoktur. Masaya yatırıldığında da görülecektir ki kafa kopardıkları, olmadık işkence yöntemleri ile çoluk çocuk demeden herkesi öldüren İslami terör örgütlerinden yüz kat daha zalim ve katil konumda olan ABD devletidir.

Bugün Ortadoğu’da her türlü insanlık suçunu işledikleri, canları nereyi isterlerse orayı vurdukları için bölgemizde ve dünyada ABD en tehlikeli güç olarak karşımızda durmaktadır. ABD denilen haydut devlet kimi isterse öldürecek, canı nereyi isterse bombalayacak ama yine de sütten çıkmış ak kaşık gibi karşımıza geçip bizlere demokrasicilik taslayıp akıl verecek öyle mi? Haşdi Şabi örgütü sizce ABD tarafından niye bombalanmıştır biliyor musunuz? Ya peki, ABD işgalinin kırılması, İslami terör örgütlerinin yıkımının önüne geçilmesi ve İsrail’in hak hukuk tanımaz uygulamalarına karşı mücadele eden Haşdi Şabi askeri gücü hedef seçildiğine göre bazıları niçin ve neden düşüncesizce davranıp bu örgüte paramiliter örgüt suçlaması yaparlar nedenini anlayabiliyor musunuz?
Kasım Süleymani ve onunla birlikte Bağdat Havaalanı’nda ABD’nin füzelerle vurup katlettiği Ebu Mehdi El-Mühendis’in ABD ve emperyalistler katında hedef seçilmiş olmalarına hiç kafa yoruyor musunuz?

Yormayın tabi. Çünkü kafa yorarsanız eğer belki olur ya beyninizdeki kireçlenme çözülür de düşünme ve doğruları iyi kötü anlama yeteneği kazanırsınız. O zaman da keyfiniz kaçar, vurgunlarınızın, soygunlarınızın önü kapanır, işte bütün korkunuz budur. Böyle önemli olaylar yaşıyoruz, yaşananların hiçbiri bizim için uyarıcı bir işlev görmüyor. Çünkü İran gibi bir devlet bölgede emperyalistlerin dişine bayağı sert gelmekte, emperyalistler kolay kolay İran’la baş edemeyeceklerini düşündükleri için gözleri kararmış konumda bölgemizi ve dünyayı ateşe atmayı bile göze almış görünmektedirler. Peki, İran’dan sonra sıra hangi ülkeye gelecektir kafanız basmıyor mu sizin? Basmıyor olamaz ama sizler zaten karakter olarak emperyalistlerin boyunduruğu altına girmeye dünden razı kimseler olduğunuz için maşallah gıkınız bile çıkmadan seyrediyorsunuz?

Yazılıp çizilen ve konuşulanların yinelenmesi olacak ancak varsın olsun ABD ile pek çok kez dalaşıp sonra da yelkenleri suya indirerek Trump iyi ya çevresi olmasa noktasına gelen Recep Tayyip Erdoğan’a ne buyurursunuz? Erdoğan ülkeyi ‘Barış Pınarı’ harekâtına niçin sokmuştu, ne elde etti de durdu haberiniz var mı? Hani şöyle giriyorduk, böyle giriyorduk ne oldu da konu bir daha kamuoyu önünde konuşulmaz oldu? Ya da şöyle soralım; Erdoğan ABD tarafından ne ile tehdit edildi de artık bu konu ile ilgili tek söz edemiyor?

Gördüğünüz gibi bölgemiz yangın yerine çevrilmiş durumda. Bütün bunlar hayra alet şeyler değil, değil olmasına da AKP ve saray iktidarının Türkiye’yi belanın içine doludizgin sürmesi ve Libya’ya asker göndermek için meclisten savaş tezkeresi çıkarması nedendir dersiniz? Bu işin içinden de göreceksiniz önümüzdeki günlerde kesinlikle ABD çıkacak ve bir kez daha anlayacağız ki Erdoğan’ın BOP Eşbaşkanlığı sürüyormuş meğer.

Süleymani’nin öldürülmesi sıcaklığını koruyor. İran ülke genelinde ayakta. İntikam yeminleri edilip kesinlikle karşılık verileceği söyleniyor. Ancak bu arada hem ABD’nin bu tutumuna karşı çıkar görünen fakat İran’ı da her fırsatta hedef tahtasına koyan çokbilmişlerden ortalık geçilmiyor. Bu insanlar kendi ülkelerinde yaşananlar sanki önemsiz şeylermiş gibi İran üzerinden demokratlık taslayıp dinciliğe karşı çıkıyorlarmış gibi görünmeleri yok mu işte bu durum da en az dinci, gerici ve faşistlerin tutumu kadar tehlikeli bir etki bırakıyor insanların üzerinde.

Sonuç olarak AKP ve saray iktidarı attığı son adımlarla bedeli ağır olacak bir bataklığa ülkeyi hızla sürüyor. Amerikan karşıtlığı bazılarına bak gördünüz mü dedirtirken bir de bakıyorsunuz ki Erdoğan öyle bir adım atmış ki yandaşlarının tepesine kaynar su dökülmüşe dönüyor. Yandaşlar daha kaynar suyun şokundan kurtulmadan bu kez de buz gibi su ile yerlerinden sıçrayıp donup kalıyorlar.

Buzları çözülünce de dünya lideri olarak gördükleri Reisleri bu kez de gözlerinde ilaha dönüşmüş ki yandaşlar, kefenliler ve mafya tipli eğri büğrü ne kadar yamukluk varsa çevresinde halkanıvermiş yeri göğü inletmekteler.

Yalnız işte bir şey var. O da evdeki pazarın çarşıya uymaması.

Erdoğan’ın hiçbir hali çarşıya uymuyor işin özeti…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA