turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


DARBE MARBE

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

17 ŞUBAT 2020

Şu yandaş ve yalaka basında görevleri gazetecilik değil de allem gallem olan bir takım kimseler bayram değilken, seyran değilken birden bire darbe olacağına dair haberler vermeye başladılar. Sayısız zorlama yorumlardan sonuçlar çıkararak sanki olmayan demokrasi tehlikedeymiş kurnazlığına yatarak bir şeyleri karıştırmaya devam ediyorlar. Bu yaklaşımları okuyunca bir kez daha anladım ki darbe hiçbir şekilde işçi, emekçi, aydın ve ülkelerini sevenlerin işine gelen bir şey değildir. Bu yüzden de her darbe sonrası yırtılan halkın yakası olmuş, bir avuç emperyalizme göbeğinden bağlı kimseler ise vatan, millet Sakarya bağırtıları ve Allahüekber çektirerek milyarlarına nasıl milyar kattıklarını bilmiyor değiliz.

İşte bütün bu gerçekler bize gösteriyor ki AKP darbe alavere dalaveresinden kazançlı çıkan taraf olmuştur. Olmaya da devam etmektedir.

Nasıl mı?

15 Temmuz Fetöcü darbe kalkışması bilindiği gibi başarısızlıkla sonuçlanmış bir darbe girişimidir. Onca cana mal olan bu darbe sonrası kazançlı çıkan tarafsa eğer AKP olmuşsa oturup bir düşünmek gerekmektedir. Çünkü darbeyi fırsata çevirmek isteyen AKP bir yandan iktidarını iyice güçlendirirken diğer yandan da ortada demokrasinin kırıntısını bile bırakmayarak ülkeyi tam anlamıyla konuşulamayan dilsizler ülkesine çevirmeye yeltenmiştir. Baskı ve yıldırma girişimleri altında kaç seçim yapılmış, ekonomide onca bunalımlar yaşanmasına karşın kimsenin gıkını bile çıkaramadığı bir ortam yaratılarak vurguna, talana, yandaşların Karunlaşmalarına her türlü olanak hazırlanmıştır. 15 Temmuz 2016’dan bu yana yaklaşık 4 yıl gibi bir süre geçmiş bulunmaktadır. Bu süre içinde AKP her türlü demokratik hak ve özgürlükleri ortadan kaldırmış, Fetö bahanesiyle Fetöcülerle bir kez bile yolları kesişmemiş olanlar tonga altına itilerek sesleri iyice kısılmaya çalışılmıştır. İşlerinden olanların, cezaevlerini boylayanların haddi hesabı yoktur. Bugün CHP gibi en kitlesel bir muhalefet partisi bile Fetöcü suçlaması ile susturulmak istenmektedir.

Görüldüğü gibi AKP ne yaparsa yapsın gemisini yüzdürecek konumda olmadığı gibi işi giderek daha da zorlaşmaktadır. İşte bu yüzden AKP’yi bir 4 yıl daha ayakta tutacak ve kendilerine muhalefet edenleri susturabilecek bir fırsata gereksinimi vardır. Bu fırsat da daha önce Fetö darbesiyle elde ettiğine benzer ama tamamen düzmece bir darbe söylentisi ve yine kumpaslarla dolu bir girişimle elde edilebilir diye düşünülmektedir. Dolayısıyla AKP ve saray yandaşları köşelerinden darbe vaazını başlatmış bulunmaktadırlar.

Gerçekten de durup dururken bu konuların gündeme gelmiş olması bazılarını hem şaşırtmış hem de kafasını karıştırmıştır. Darbe olasılığının acaba bir gerçekliği var mı diye ortalığa dökülmeler olmasa da yine de konunun değişik çevrelerde gündem konusu olduğunu göstermektedir.

Bu tür yaklaşımlar hiç kuşku yok ki AKP ve saray çevrelerinin kumpaslarına zemin hazırlamak için kurgulanıp ortaya sürülmüştür. Çünkü ortada bu işleri kendisine dert eden ne “zinde” kuvvetler vardır ne de böyle bir darbe girişiminin maddi temeli. Dolayısı ile AKP ve saray çevrelerinde pişirilip kotarılmış olan bu söylentilere hak ettiğinin ötesinde acaba soruları ile oyalanmak gerçekten de safdillik olur.

Bazı rahatsızlıklar olmuyor diyemem. Diyemem çünkü bugün Türkiye, AKP ve saray iktidarının politik hesapları için Suriye bataklığına sürülmüştür. Altlarına tanklar verilen, silahlarla donatılıp TSK askerleri gibi giyinen ÖSO gibi terör grupları vardır ki bundan da yurtsever olup da rahatsız olmayacak kimseler olacağını düşünemiyorum.

Hem madem birileri olmayan şeyleri çıkıp gerçekmiş gibi yazıyor çiziyor ben de bir gerçekten yola çıkarak bir soru sorayım.

Sizce SADAT nedir, necidir, bu yapı ne kadar Suriye’de veya Libya’da olup bitenlerin içindedir? İçindeyse TSK’da yer alıp da bundan rahatsız olmayacak aklı başında bir kimse var mıdır gerçekten de bilmek isterim.

Sonuç olarak kimse kendisini Ali kıran baş kesen yerine koyarak bir de akıllı sanarak dolap çevirmeye kalkışmasın. Kimse ne pahasına olursa olsun iktidarda kalmak için alengirli işlerin bataklığında kulaç atmaya kalkmasın çünkü sizin darbe marbe masallarınızı yemezler efendim yemezler…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA