turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


SAVAŞIN NE ŞANI NE DE ŞEREFİ VARDIR

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

22 ŞUBAT 2020

Ülkede sizi sayan, seven mi kalmadı hemen bir yolunu bulur savaş çığlıkları atar tutarsınız olur biter. Hele bir de yanına vatan, millet, Sakarya elden gidiyor dediniz mi sizi tutana aşk olsun. Politikalarınızı eleştirdiklerinde de sizi gidi vatan hainleri, sizi gidi gafiller dersiniz olur biter. Ha yine de yutturamadıysanız söylediğiniz yalanları, ülkenin beka sorunu var der, çıtayı daha da yükselttiniz mi, yalanlarınızı yüzünüze vurmakta zorlaşacağı için rahat rahat götürürsünüz malı.

Sonra ekonomik kriz mi yaşanıyor, hiç bu gözelere basmaz geçmişte ne kötü koşullarda yaşadığımızdan dem vurarak şimdiki kuşakların çoktan unuttukları bir sürü zırvayı getirip toplumun önüne koydunuz mu insanlar sanırlar ki bir yanda ölüm, diğer yanda ise sıtma var dolayısı ile sizin dayattığınız şeyleri bir güzel kabul edip seslerini kısıp otururlar. Sizler de iki de bir de çıkıp bakın burası çok önemli diyerek bilmiş bilmiş bilgiçlik taslarsınız olur biter.

Sonuçta önemli olan halkın gereksinimlerinin karşılanmasından, karınlarının doymasından, işsiz kalmalarından daha önemli şeyler de olduğu için bu dünyada onları anımsatır yine de tutturamazsanız Merkez Bankası’na ve TÜİK’e görev verirsiniz, pardon pardon emir verirsiniz faizleri indirtir arkasından da yakın zamanda faizleri tek rakama indireceğiz dersiniz işler tamamdır.

Vurgun, talan, soygun, hırsızlık mırsızlık geçin efendim bütün bunları, hepsi yalan bunların hepsi yalan! Köprüler mi yaptırmışsınız gelip geçmeye, tüneller mi, sayrılara şehir hastanesi mi, bunları dile getirenler olursa ki böyleleri ülkemizde bende dahil pek çok. Onlara da sözü uzun etmez cebimizden bir kuruş çıkmadan yaptırıyoruz dedikten sonra faturasını bizlere kesseniz de nasıl olsa işin içyüzünü pek anlayan çıkmayacaktır, kim ne bilsin ki hazine nedir, hazineden borç nasıl ödenir, faturasını da kim yüklenir değil mi? Siz yeter ki bastırın, siz yeter ki dünyalığınızı milyarları milyarların üzerine koyarak biriktirin.

Ha bir de israf diye bir şey var. Bu da densizlerin uydurması. Densizler nereden bilecekler ki itibarın ne olduğunu. Bu yüzden siz işinize bakın efendiler! Binalar dikin, köprüler, yapın, kanallar açın, dağa taşa camiler yapıp minarelerini de göğe salın ki itibarınız beş paralık olmasın. Dünyanın dört bir yanında sizlerin şanından şerefinden söz edilsin ki tarih, tarih olalı böylelerini nereye sığdıracağını düşünsün dursun.

Gelelim şimdi hak ve özgürlüklere. Bu tür konuşanların hemen hepsi komünist olduğu için bakmayın siz böylelerine. Hem özgürlük dediğiniz şey karın mı doyuruyor ki bunların üzerinde durasınız. Çiğneyin gitsin. Neymiş, adaletmiş, geçin babam bunları geçin, hiç beş parmağın beşi de bir mi ki herkese adalet eşit şekilde dağıtılsın. Kafanızı takmaya bunlara, hiç onca yargıya, bunların altına üstüne ne gerek var ki bunca curcunayla uğraşasınız şu şöyle olacak buyurulsun olsun bitsin.

Eğitim mi dediniz Allah hümme innanaste inike’den daha iyi eğtim mi olur? Bunları da zaten var olsunlar dini cemaat ve tarikatlar üstlenmişler olmuş bitmiş. Sağlık hizmetlerini kurcalamaya ne gerek var, hastanelerde hoparlörlerden ayetler okunsun, dini konuşmalar yapılsın, nefesi keskin hocalar hastalarımıza şifa dağıtsın herkes bir güzel sağlığına kavuşsun daha ne istenir ki?

Uzattık! Savaşın şanından şerefinden söz edecektik. Bugün Suriye’de savaş oluyor. İdlib’te toplanan ne kadar kanlı katil İslami terör örgütü varsa Suriye topraklarını kurtarmak isteyen Suriye askerlerine karşı savaş ilan etmiş durumdalar. İşin daha da kötüsü nedir biliyor musunuz şu ÖSO denilen katil sürülerinin TSK’nın bir parçasıymış gibi görülmesi. Bunların altına tanklar verilmiş, ağır silahlarla donatılmışlar ve savaşa sürülmüşler. Daha da kötü olanı ise Türkiye yöneticilerinin Amerika’dan patriot istemeleri. Hani geçin gün ülkemize geldiydi, Jeffrey mi neydi istekler ona iletilmiş. Malum Rusya bölgenin hava sahasını Türkiye uçaklarına kapattığı için havadan bir şey yapamıyormuşuz.

İşte savaş dediğiniz şey dinci, gerici, kapitalizmin gözü dönmüşlerinin yani faşistlerin başvurduğu bir yöntemdir ki kimseye ne şan ne de şeref kazandırır…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA