turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


GİT GİT NEREYE KADAR

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

09 MART 2020

AKP ve saray iktidarını eleştiriyoruz elbette. Ancak bir kere bile olsun tek bir doğrusuna da rastlamamak nasıl bir şeydir hiç oturup bunu düşündünüz mü?

ABD’nin politikalarının bir parçası haline gelinip BOP Eşbaşkanlığı yüklenildiğinde bu işin nerelere kadar varacağını bütün açıklığı ile belirtmemize karşın, Sayın Recep Tayyip Erdoğan çıkıp ne söyledi?

BOP Eşbaşkanı’yım ve bize verilen bir görevi yerine getiriyoruz.

İyi anladık da bu görevi üstlenmenin sonucu ne oldu? Türkiye’nin ve de bölge ülkelerinin bu konu ile ilgili olarak küçücük bir çıkar elde etmesi söz konusu muydu? Değildi. Aksine hem bölge ülkeleri hem de ülkemiz için ağır bedelleri oldu.

Ağız dolusu Saddam’a küfredilip Irak’ın işgali sırasında Amerika’nın yanında yer alınmasının sonuçlarını bugün hangimiz akıl edip de düşünüyor ya da ne bileyim konuşuyoruz? Yaşananlara gelip geçti gözüyle bakılarak milyonlarca Iraklının katledilmesini, zindanlara atılarak ABD askerlerince insan onuru ile bağdaşmayacak muameleler çekilirken AKP iktidarı ağzını açıp da tek söz etti mi?

Sözü uzatarak bir sürü zamanınızı almak değil niyetim ancak Kuzey Afrika’dan Çin Seddi’ne kadar uzanan coğrafyada Allah için AKP’nin attığı bunu da iyi yaptı diyebileceğimiz tek bir adımı neden değil birini anımsamak kimsenin aklına bile hiç gelmez? Gelmez çünkü yoktur.

Suriye sorununda AKP ve saray iktidarı neden Amerikalılarla bir davranarak ve onlara uyarak çabalar içine girip Amerika’nın besleyip ortaya saldığı dini hasletleri kırık katil sürüleri ile al gülüm ver gülüm bir politika içine girdi? Neden Suriye’de mevcut iktidarı yıkıp yerine şeriat özlemleri içinde olan ve ABD’nin güdümündeki dincilerle bir olundu da onca acıların yaşanmasına kapılar sonuna kadar aralandı? Niçin Suriye’nin içişlerine karışmak ve orada iktidar değişikliği gerçekleştirmek için kollar sıvandı ve savaş ortamına Türkiye sokularak İsrail’in ekmeğine yağ çalındı? Herkesin düşündüğü ve gördüğü gerçekleri AKP ve saray iktidarının cümlesi ve yalakaları niye görmezler acaba?

Suriye’de yaşanan İdlib sorunundan kaynaklı onca evladımız canından olurken ortalığı velveleye verip vatan, millet, Sakarya nutukları atarak şehitler tepesi boş mu kalacak dolu mu tartışmaları yaparken ölümü kutsayanlar dönüp içerde bu yanlışları ortaya koyanlara onca ağır söz ederlerken Moskova görüşmelerinden sonra bir başka dil kullanmaya Recep Tayyip Erdoğan’ı iten gerçekler nedir dersiniz? Hani birilerinin söylediği gibi Şam’a girilecek Esad’ın da başına çuval geçirilecekti şimdi ne oldu da Erdoğan kendi askerimiz ölsün elbette istemeyiz diyerek yine de şehitler tepesinin boş bırakılmayacağı yönünde sözler edip durur?

Ta Çin’deki Uygurlardan, Özbeklere, Afganlılara özetle bütün dünyadan patır patır Türkiye’ye sığınmacılar gelirken sesini bile çıkarmayıp sonra da Suriye’den gelenlerle bu sayı 5-6 milyonu bulunca yoksa işlin rengi biraz değişti mi dersiniz? Bu sığınmacıların Avrupa’ya gönderilmemesi koşuluyla para verilmesi teklifine pat diye atılan AKP ve saray iktidarı şimdi niçin bu sığınmacılar üzerinden Avrupa’ya gözdağı vermeye kalkışıyor? Ya da ne bileyim AB ülkeleri bu gözdağı karşısında korkuya kapılıp panikleyerek AKP ve saray iktidarına Eurolar mı saçacağı düşünüldü?

Şu Moskova buluşması AKP ve saray yanlılarının kelpiğini iyice düşürdüğü için Recep Tayyip Erdoğan efelenmeyi niçin elden bırakmayarak Moskova görüşmesinin koşullarına uyulmazsa yine savaş açarız gibi hamaset sözleri söylemekten de geri durmuyor? Bugün Edirne sınır kapılarına yönlendirilen sığınmacıları AKP ve saray iktidarı nereye kadar AB’ye karşı sopa olarak kullanabileceğini düşünüyor?

Yanlışlar bir değil iki değil, birini unutsak bir diğeri hemen arkasından geliyor. Dış politikadaki yanlışlarını, iktidar içerde AKP ve saray iktidarının politikalarına karşı çıkanlara karşı ağır baskı olarak rahatlıkla gözünü kırpmadan uyguluyor.

Hani bir sürü şeyi unuttuk.

Peki, Libya’da neler oluyor?

Bugün Libya’ya gönderilen askerlerimiz ne yapar, ne içer, ne yer, kime karşı kimleri savunur, niçin savunur. Ya da ne bileyim bir büyük arıza da orada yaşanır mı yaşanmaz mı kim kafa yorar ya da yorar mı?

Böylesine gereksiz işe yaramaz politikalar AKP ve saraya bir şey kazandırır mı kazandırıyorsa nedir bu kazançlar bir iktidar yetkilisi çıkıp da söyleyebilir mi?

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA