turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


AĞZI BOZUKLAR

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

03 MAYIS 2020

AKP ve saray iktidarı ile birlikte yeni bir durum daha ortaya çıkmıştır. İktidar durmamış, oturmamış öyle bir kesimi örgütlemiş ki bu kesimlerin eli kalem tutanlarının, hasbel kader milletvekili veya bu partinin il başkanı bile olanlarının ağzından çıkan sözleri ne kulakları duymaktadır ne de arlanıp sıkılarak yüzleri kızarmaktadır. Örneğin AKP’nin İstanbul İl Başkanı olan Bayram Şenocak kalkıp CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na olmayacak sözel edebilmekte, AKP Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç ise Özgür Özel için hiç sıkılmadan ölüm tehdidinde bulunabilmektedir.

Diğer yandan sokak süprüntüsü konumunda bir sürü lümpen belki bir baltaya sap oluruz düşüncesi ile AKP saflarına doluşup durmadan oraya buraya saldırıp dururlarken onlardan öyle küfürler işitilmektedir ki bizler bunları dinlerken bile utanıp yerin dibine girerken AKP sürekli olarak bunları adeta ortaya sürmekte ve bu gibi onuru ayaklar altına alınmış adamlar bakanlar düzeyinde koruma altına alınıp kıllarına bile dokunulması engellenmektedir.

Örnek verecek olursak bunlardan birisi Çubuk’ta bir asker cenazesinde Kılıçdaroğlu’na saldıran inek hırsızıdır, diğeri de dün tesadüfen rastladığım Zaralı olduğunu söyleyen yüzünden lümpenlik akan hem de yoksul biri olduğu çok belli olan CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’e küfreden kişidir. Bu kişinin ettiği küfürleri gerçekten Müslüman olan kişiler dinlemişler midir bilmiyorum ama bu gibi süprüntülere sahip çıkmak akla ziyan bir şeydir. Neden derseniz bu tiplerin yaratacağı ortamla kim iktidarını sürdürmek istiyorsa onlar sadece bu ülkeyi uçuruma itmiş olmuyorlar aynı zamanda da kendileri öyle bir kayanın altında kalacaklar ki nasıl olsa günü geldiğinde böyle olacağını yaşayarak göreceklerdir diyorum.

Şimdi bu kişinin bir dokunulmazlığı mı var? Nasıl olmaktadır da bu ülkenin kolluk güçleri, savcıları, yargısı harekete geçmez de bu adam bu kadar rahatlıkla küfredip tehditler savurabilir? Gerçi AKP ve MHP’nin elinde bunlara benzer sürüsüne bereket bir sürü kişi vardır da bunları görüp işitip de bu kesimlerin içinde hiç kimse mi utanıp arlanıp sıkılmaz?

Uzatmanın gereği yok. Zaten bu gibi kimseleri insan sıfatından görmekte gereksizdir fakat iş ne yazık ki bu kadar basit değildir. Geçmişte yaşanmış ne kadar faşist rejimler varsa hemen hepsi vurucu güçlerini bu aşağılık lümpenlerden devşirmişlerdir. Çünkü az çok ar haya bilen hiç kimse bir başkasına bu denli ne ağır hakaretlerde bulunabilir ne de saldırganlık sergileyerek kırıp geçmek ister. Ama bu işin de garip bir cilvesi olduğu bilinmeyen bir şey değildir. Hitlerin oluşturduğu SS’ler ve SA’lara baktığımız zaman bunların çoğunun lümpenler ve küçük burjuva unsurlardan devşirildiğini görürüz. Sonrası ise hazindir. Rejim kullanılan bu vurucu kesimin neredeyse büyük bir bölümünü doğramıştır. Yani o küfreden ağzı bozuklar var ya yarın olası bir faşist rejimde kullanılacaklar evet de ilk ağızda da bunlar efendileri tarafından eşşek cennetini boylattırılacaklardır.

Şu an pek çok ağzı bozuk lümpen takımını beslemek, biraz eğitimlilerini de trol yapıp onun bunun üzerine sürmek AKP’nin işine geliyor. Malum bunlar bildiğiniz gibi iyi kışkırtıcılık yapıyorlar. İsteniyor ki AKP’ye en iyi muhalefet yapanlar kimlerse seçilsin bu dibe vurmuş kimliksiz kişiliksiz kimseler üzerlerine salınsın onlar da bu beyinsizlerle uğraşırken iktidarda olanlar da bir güzel işlerini görsünler. Yani kendilerine engel olunmasın. Bu şark kurnazlığı ile şekillenen doğu siyaseti bize ve diğer doğu halklarına çok pahalıya mal olmuştur. Bu gerçeği bilmeyen yoktur fakat işe de yaradığı bilindiği için bu silahı dinciler, gericiler, faşistler ve sözde çağdaş olduğu söylenen sermaye güçleri de kullanmaktan her zaman için büyük bir zevk almışlardır. Çünkü birileri elindeki maşa ile elini yakmadan kolaylıkla işini göreceğini iyi bilmektedir.

Bugün AKP ve saray iktidarı için bütün yollar aynı yere çıkmaktadır. Dolar kendilerinin belirlediği sınırı çoktan aşmış, fiyatlar katlana arta sürmekte, virüs salgını ve hatta Ramazan bile fırsata çevrilerek vurgun düzeni daha fazla nasıl vurgun vurabilir bu anlayışa göre ayarlanmış olan sömürücülerin düzeni zorla da olsa tıkır tıkır çalıştırılmaya çalışılmaktadır. İyi de her şeyin bir sonu vardır.

AKP ve saray iktidarının da uyguladığı ekonomik modelin de sonu gelmiştir.

Çünkü niye?

Deniz bitmiştir deniz de ondan!


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA