turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BAYRAM GELMİŞ NEYİME KAN DAMLAR YÜREĞİME

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

24 MAYIS 2020

Yıllardır öyle bir toplum haline getirilmişiz ki herkes herkese düşman. Dini siyasete alet edenlerin buradan yürüyerek bugüne kadar toplumun gözüne nasıl kül üfürdüklerini bilmiyor değiliz. Bu çevrelerin işleri güçleri kutsallık. Öyle ya bu çevreler de iyi biliyorlar ki kutsallık denilince akan sular durur kimse kalkıp da gözünün üstünde kaşınız bile var diyemez. Bu çevreler süreç içinde öyle bir dokunulmazlık kazanırlar ki yalan da söyleseler herkes onlara inanır, onların dediklerini yerine getirirler. Bu çevreler bu yüzden de gün gelip devran dönünceye kadar milyonların kanıyla beslenen birer yarasaya dönüşüp çıkarlar.

Hani İzmir’de belli ki kışkırtma amaçlı camilerde “Çav Bella” marşının çalınması var ya yediden yetmişe bu olayla yatıyor bu olayla kalkıyoruz. Yatanlar da kalkanlar da biliyorlar ki bu olayın perde arkasında bir güzel oyun oynanmakta, kitleler bir yolunu bulup kapıştırılmak istenmektedir. Bu yüzden de toplumun sinir uçlarıyla oynamak bugüne kadar iktidarların hep işine gelmiştir fakat böyle durumlarda muhalefetin de hiç mi hiç onlardan kalır yanları yoktur. Bu yüzden de gösterilen tepkilere baktığınız zaman kim kimdir ayırt edemiyor AKP’nin CHP’lileştiğini, CHP’lilerin AKP’lileştiğini hepsinden ortaya karışık bir şeyler çıktığını görüyorsunuz.

Bugün bayram ya. Bayram da kutsal ya. İşte salt bu nedenle bu gözelerden uzaklaşıp ıramak istiyorsunuz.

İşte bu yüzden hiç tereddüt etmeden yazımın başlığını ben de

“BAYRAM GELMİŞ NEYİME KAN DAMLAR YÜREĞİME”

koymaktan zerrece bir çekince duymuyorum.

Öteden beri kutsallaştırma gayretinden hep nefret etmişimdir. Adam dinci olmuş, bıraksanız bilmem kaç yıllık koşusunu kıtır kıtır doğrayacak hale gelip çıkmış. Irkçılık da öyle. Kime sorsanız geldiği ırk öyle bilmem ne ki sadece onlara özgü sanki en en olmak. Gerçi en en olmanın yolu bir adım atıldığında faşistliğe çıkıyor ya yine de insanlar bu konuda ırklarını kutsallaştırdıkları içe dokunulmaz ve herkese hükmeder görmeyi yeğliyor niyeyse.

Oturup düşünüyorsunuz dünyada ne kadar halkının kanını emen faşist özellik taşıyan kimse varsa kendi ırkı için her bir üstünlüğü yakıştırmış, başkalarını da bir hiç yerine koymuş. Hitlerin Alman faşizmi sonrası öğretisel olarak Alman halkının önüne koyduğu kutsallığı iyice yakından inceleyin bakalım ne sonuçlar çıkaracaksınız. Faşist öğreti Almanları kutsallaştırmış ama öyle üstün müstün olmak şöyle dursun var olan özelliklerini bile yok etmekle kalmayıp öyle bir yıkımlarına neden olmuş ki dünya durdukça unutulmayacak olan arşivlik bilgilerle doludur Alman halkı için yaşananlar.

Öyle bir ülkeyiz ki Müslümanlığımız ve Türklüğümüzle övünmekten başka elimizde sermayemiz kalmamış. Hiçbirimiz bir diğerimizle kardeş mardeş değiliz ama din kardeşiyiz evvel Allah. Kimse kimsenin Türk olmuş olmamış gözünün yaşına bile bakmıyor ama lafa gelince mangalda kül bile bırakmıyoruz nedense.

Recep Tayyip Erdoğan din kardeşlerine sesleniyor, ulusa sesleniş konuşmasında da sanırız biz Türklere sesleniyor olsa gerektir fakat sözünün bittiğinde anlıyor ve görüyoruz ki sanki baş düşmanı ne Amerikan emperyalizmi, ne İsrail yayılmacılığı ne de başka bir şey, onun için düşman da biziz, kanı içilip bir kaşık suda boğulacak olan din iman karşıtı, terörist, hain de biziz.

Kısacası büyük ozanımız Nazım Hikmet’in söylediği gibi;

YALANLA BESLİYOLAR SİZİ

Ve insanlar, ah, benim insanlarım,
yalanla besliyorlar sizi,
halbuki açsınız,
etle, ekmekle beslenmeye muhtaçsınız.
Ve beyaz sofrada bir kere bile yemek
yemeden doyasıya,
göçüp gidersiniz bu her dalı yemiş dolu
dünyadan…
İnsanlarım, ah, benim insanlarım,
antenler yalan söylüyorsa,
yalan söylüyorsa rotatifler,
kitaplar yalan söylüyorsa,
beyaz perdede yalan söylüyorsa çıplak
baldırları kızların,
dua yalan söylüyorsa,
ninni yalan söylüyorsa,
rüya yalan söylüyorsa,
meyhanede keman çalan yalan söylüyorsa,
yalan söylüyorsa umutsuz günlerin
gecelerinde ayışığı,
söz yalan söylüyorsa,
ses yalan söylüyorsa,
ellerinizden geçinen
ve ellerinizden başka her şey
herkes yalan söylüyorsa,
elleriniz balçık gibi itaatli,
elleriniz karanlık gibi kör,
elleriniz çoban köpekleri gibi aptal olsun,
elleriniz isyan etmesin diyedir.

Ve zaten bu kadar az misafir kaldığımız
bu ölümlü, bu yaşanası dünyada
bu bezirgan saltanatı, bu zulüm
bitmesin diyedir.

Gördüğünüz gibi yalanla besliyorlar sizi. İşte bu yüzden de BAYRAM GELMİŞ NEYİME KAN DAMLAR YÜREĞİME diyorum anlaşılıncaya kadar demeye devam edeceğim.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA