turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


İNCE’NİN BİN GÜNLÜK UZUN YÜRÜYÜŞÜ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

14 AĞUSTOS 2020

Günlerdir ülke Muharrem İnce’yi konuşuyor. Yalaka basında çarşaf çarşaf İnce’den söz ediliyor. Her gün bir başka havuz medyasına konuk edilen kişi de Muharrem İnce’den başkası değil.

Muharrem İnce ki Nagehan Alçı’nın programında boy verip oradan partisine atıp tutacak kadar haritasını pusulasını şaşırmış.

İnce, öyle de pişkin ki dünkü basın açıklamasında açıklamaların yayınlarını keserek veren yandaş televizyon muhabirlerine dönüp zevahiri kurtarmak için “Meğer beni ne kadar seviyormuşsunuz da haberim yokmuş, gözlerim yaşardı” diyebiliyor. Sayın İnce siz bilmiyor muydunuz da o sözünü ettiğiniz yandaş kanalların davetlerine koştura koştura gitmekten kendinizi alamıyordunuz? Ya da sizi bu kadar destekliyor olmalarının altında yatan şeyin ne olduğunu gerçekten bilmeyecek kadar saf mısınız?

Neyse; 4 Eylül’den itibaren bin günlük bir uzun yürüyüş başlatacakmışsınız. Ne diyelim, varın 1000 günde siz yürüyün ne olacak ki nasıl olsa yürümekle yolları aşındıracak değilsiniz. Size bu nasıl egodur falan diye de sormanın önemi yok, hem bize ne senin egon senin egon. Ancak bu yürüyüş diye sunduğunuz yol haritanızı belki bir çağrışım yapar da Atatürkçüler bana yönelir kafası ile çizmişsiniz ya işte bunun size bir yararı yok. Niye derseniz, bir suda bir kez yıkanılır onu da Kurtuluş Savaşı’nı örgütlerken Mustafa Kemal Atatürk denedi ve başardı, sizse aynı suda bir kez daha yıkanılacağını sanıyorsunuz ama diyalektik olarak bunun olanaksızlığını bir fizik öğretmeni olmanız nedeniyle size söylemiş olalım.

Gelelim, yandaş basında niye bu kadar konuşuluyor oluşunuza.

Her şeyden önce artık AKP ve saray iktidarını kim desteklerse desteklesin yokuş aşağı yuvarlanmaktan kurtuluşu yoktur. Bu iktidar her anlamda sıfırı tüketmiş, geçen her gün aleyhine işlemektedir. Dış politikada çuvallamıştır. İç politikayı şimdilik düşmanlaşma üzerine inşa etmiş ve ülke yurttaşlarını da siyaseten, inanç olarak, etnik köken olarak karşı karşıya getirmekten de çekinmeyen bir noktaya gelmiş dayanmıştır. Cumhuriyet’in tabutuna çivi çakanlar da bu iktidardır. Ülkemizde ekonomi altüst olmuş, sömürü tavan yapmış, patronlar ise kârlarına kâr katarak Karunlaşmışlar, ülke büyük bir ekonomik bunalım içine düşürülmüştür. Hak ve özgürlüklerin olmadığı, demokrasinin ayaklar altına alındığı, adaletin kolonlarının dinamitlendiği ağır bir dönemden geçmekteyiz. İşçiler işinden olmuşlar, çalışanların her türlü hakları ayaklar altındadır. Öyle bir yıkımın öngünündeyiz ki eğitim bitirilmiş, sağlık hizmetleri diyebiliriz ki durma noktasına gelip dayanmıştır. Üretimin yerini vurgun ekonomisi almış artık ne var ne yok hepsini dışardan alır olmuşuz. Bazıları hayali yerlilik ve emperyalizme karşı bir yol izleniyormuş gibisinden nane molla sözler döktürseler de olan da bellidir yaşanan da…

Doların sürekli değer kazanması, Türk lirası’nın ise erimesini bile yalanla kapatmaya çalışan bir zihniyet söz konusudur. Hazineden ve Maliye’den sorumlu bakan Berat Albayrak CNN’e çıkmış Ahmet Hakan denilen “büyük” gazeteci ile adeta ülkemiz insanlarıyla dalga geçilerek değerlendirimler yapılıp gülünüp eğlenilmiştir. Öyle ya gülmek lazım, ne demişler gülmek bir kilo pirzolaya bedeldir. Bir de çokomelli espri patlattınız mı iş tamamdır. Ya da kim niye kaygı duyuyor ki değil mi? Hangimiz maaşımızı dolarla alıyoruz ki?

Demek istediğim şudur Sayın Muharrem İnce 18 yıldır ülkenin anasını ağlatan bir iktidar var. Bu iktidarın gelip dayandığı noktada ortada. Siz tam da böyle bir dönemde piyasaya çıkmış ya da sürülmüşsünüz herkes sizden söz ediyor. Şimdiye kadar olmadığı kadar yandaş basının hidayetine mazhar oluyorsunuz. Öyle ki şu içinde bulunduğumuz ekonomik yıkım ortamını ve doların artışının ülkemizde nelere neden olacağını değil de sizin yazılıyor ve çiziliyor ve konuşuluyor olmanız az şey mi?

AKP ve saray iktidarına diyebiliriz ki can simidi gibi yetişmiş bulunuyorsunuz da ne yazık ki sizin ne ideolojiniz var ne de işçi sınıfından, emekçilerden ve halktan yana politikalarınız. Öylece yayınızdan fırlamışsınız ve 4 Eylül’den sonra 1000 günlük bir yürüyüş yapacakmışsınız.

Buyurun yürüyün Sayın İnce.

Sizin adınıza oy alma anketleri rakamlar veriyorlar ya isterseniz bir de sosyalistlerin gözünden ne kadar oy alacağınızı biz söyleyelim de sonra gerçeklerin soğuk duşundan zatürree olmayasınız.

Oyunuz mu?

%0,8


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA