turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


65 YAŞ ÜSTÜ DELİKANLILAR

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

19 AĞUSTOS 2020

Ülkemizin şımarık, aptal, bir o kadar da dünyadan habersiz sözüm ona genç geçinenleri için ne söylense az.

Otobüste, trende, vapurda, yolda izde, nerede olursa olsun bazıları maskelerini burnunun, çenesinin altına indirmiş.

Kimileri de bir aksesuar gibi koluna takmış, öylesine bir havada ve bir şeylerle ilgilenir görünüyor.

Bazılarına bakarsanız kendi kendilerini mırıldanıyorlar. Ne işi var bu yaşlıların dışarda diye. Korona virüs virüsünü yaşlıların bulaştırdığından o kadar eminler ki nerede görseler onların yüzüne tiksinti ile bakıyorlar. Sanki ülkede maske ya da başka kuralları çiğneyenler bu yaşlı amcalar, teyzeler de onlara hadlerini bildirmek gerektiğini düşünerek söz çarpıp onlara duyurmaya çalışıyorlar.

İşin bu noktaya gelmesinde kim ya da kimler suçludur acaba? Kim ne söylerse söylesin buradan açıkça söylüyorum kendisini bilim insanı, tıp insanı ya da ne bileyim siyasetçi sanan insanlardır. Niye derseniz; işin gerçek yüzünü bu sözünü ettiğim kesimler de çok iyi bildikleri halde çıkıp ilk etapta 65 yaş üstü kimseleri topluma öyle bir sundular ki sanırsınız bu yurttaşlarımızın her birisi virüsü yayma üssü. Ne bulaşırsa onlardan bulaşır, Bütün kötülüklerin anası konumundalar.

Kendisini bir konuda yetkili sayanların ne denli kof birer varlık olduklarını böylesi dönemlerde daha iyi anlıyor insan. Evet olabilir, yaşı daha ileri kimseler virüsü kaptıklarında vücutları dayanıklılık gösteremeyebilir ama ne onlar virüsün nedeni ne de birer virüs üssü. Kalkıp yüreklice bu virüsün önlenmesi şu şekilde olur diyecek yürekleri olmayanlar bir şey söylemeleri gerekli ya onu da yanlış yaparak söyleyip bugün 65 yaş üstü yurttaşlarımızın bir başka şekilde katilleri konumundalar. Onların yüreksizliğinden feyz alan fakat kendisi de 65 yaş üstü olduğu halde politik dokunulmazlığına güvenerek herkes dışarı çıkabilir ama 65 yaş üstüne dışarı çıkmak yasaktır diyebiliyorlar.

Bugüne kadar onların emir kulları konumunda olan sözüm ona danışmanıydı, tıpçısıydı, bilim bilmem neyiydi kimseler gerçek bilgilerden yoksunluklarını suskunlukla geçirip evet efendim, sepet efendim yöntemini seçerek tam neredeyse 5 kıymetli ayımızın heder olmasına göz yumdular. Oysa siyasi erke bilim insanı demeliydi ki 15 gün kimse sokağa çıkmamalı, yine de devam ediyorsa bir kez daha 15 gün kimse çıkmamalı diyebilmeliydiler ama her ne hikmetse herkes dışardaydı, üstelikte topluca çalışılan yerlerde insanlar işlerinin başındaydı. Bu dönemde yasak sadece 65 yaş üstü kimselere kondu.

Şimdi de aynı politika izleniyor. Müthiş donanımlı valilerimiz, kaymakamlarımız bir karar alıp 65 yaş üstü kimselerin her türlü sosyal, siyasal hak ve özgürlüklerini kısıtlama hakkını kendilerinde görebiliyorlar. Hani bunlar eğer utanıp sıkılmasalar var ya tıpkı eski çağlarda olduğu gibi cüzamlıların kapatıldığı alanlar gibi alanlar bile kurar, buna da adım gibi eminim.

Birileri AVM’leri açarken sesin çıkmasın, (çünkü çıkamaz) birileri Ayasofya’da olduğu gibi camiye namaza koşar gıkını çıkaramazsın, söylendiğine göre korona virüs bize ilk İran ve Suudi Arabistan kaynaklı bulaşmış niye? Çünkü birisi ile ticari ilişkiler söz konusu kapıları kapatamıyorsun, öbürü de din konusu yanı hassas bir konu ona da gıkını çıkaramıyorsun. Sonra Hacıdan, Umre’den gelenler ülkenin her yanına virüs yayıyor, doğru dürüst tedbir bile alamadığın gibi yeni hacılar göndermekten bile vaz geçmiyorsun ama 65 yaş üstü kimseler hedef tahtasında.

Toplumu bu şekilde koşullandıran bir siyasi erk var. Siyasi erkin bilimdışı kararlarına olur efendim, sepet efendim çeken sözde bilim insanları var. Bu yüzden de 65 yaş üstü yurttaşlara güç yetiren korkaklar var.

Buradan ilan ediyorum susarsanız sonsuza kadar susarsınız. Konuşur ve haklarınızı ararsanız kimse sizleri aşağılayıp toplum içinde rencide edemez. Ederse de yanıtı alır oturur.

Topluca tedbir alınmasına evet!

65 Yaş üstü yurttaşlara çekilen muameleye hayır!
Ayağa kalkalım sorumlularından hesap soralım!

Hemen şimdi…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA