turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


SON FETÖ OPERASYONLARI YENİ BİR GELİŞMENİN AYAK SESLERİ Mİ?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

10 EYLÜL 2020

Süleyman Soylu’nun sözlerini anımsıyorsunuz değil mi? “Bir tek FET֒cüyü göreve getirmişsem, bir tek FET֒cü göreve geldiyse ve bu söylenmiyorsa bu, ülkemize ihanettir. Ben getirmişsem ben ihanet ediyorumdur.”

Bu sözleri Soylu 18 Temmuz akşamı CNN’de eski AKP milletvekili Mehmet Metiner’e söylüyordu. Çünkü Metiner’in konuşmalarında bu yönde sözler vardı.

Aradan çok zaman geçmedi bir de baktık gördük ki Fetö operasyonu çekilmiş ve bu operasyonda 43 kaymakam ve vali yardımcısı açığa alınıvermişti. Sayının daha da yükseleceği 400’ü bulacağı ileri sürülüyordu. İşte bu kimselerin göreve getirilmesinde Soylu’nun imzası olduğunu herkes biliyordu fakat bir durum vardı o da Soylu’nun konu ile ilgili “Etirmişsem ben ihanet ediyorumdur”sözleriydi.

Demek ki işin içinde iş vardı. Devlet kademesinin neresine olursa olsun eleman alınırken kim kimdir, nedir ne değildir bir bir araştırması yapılıyor, Bylock mu kullanmış, Bank Asya’nın önünden mi geçmiş biliniyordu ama kaymakam ve vali yardımcıları atamasına gelince demek ki konu çok da önemsenmemişti. Malum bunların atamasının altında Soylu’nun kapı gibi imzası vardı.

Evet, AKP çevrelerinde bu konular ne derece tartışılıyor bilmiyoruz ama tartışılmadığını söylemek de kesinlikle doğru değildir. Bugüne kadar yapılan operasyon ve ayıklamalara baktığımız zaman bu işin en çoğunun TSK’da yapıldığını biliyoruz. Peki, TSK’da örgütlenen Fetöcüler Emniyet’te ya da Soylu’nun başında bulunduğu bakanlığın her kademesinde örgütlenmemiş olabilir miydi? Hayır, işin doğrusu Fetöcülerin Emniyet ve İçişleri Bakanlığı’nın çeşitli kademelerinde örgütlü gücü de oldukça fazlaydı. Dokunulanlara baktığımız zaman iste ortaya devede kulak bir sayı çıkıyordu. İyi de Soylu’nun emri altındaki Bakanlıkta nasıl oluyordu da gereken operasyon bir türlü yapılamıyor bir temizleme hareketine girişilemiyordu? Tabiki de Süleyman Soylu’nun bu işte etkisi büyüktü. Çünkü ya üzerine gidilmesi gerekenlere sahip çıkılıyor ya da sümen altı yapılıp geçiliyordu. Zaten Mehmet Metiner’in dile getirdikleri de sanırım bu gibi durumlar olmalıydı.

Abdullah Gül bir ara Güroymak ilçesinin adını nasıl Norşin olarak söylemişti de yine hepimiz şaşırmıştık anımsıyor musunuz? Bu ilçenin kaymakamı da Fetöcü olarak açığa alınmış. Güroymak ilçesinin bir özelliği var. Saidi Nursi buradan yetişmiş. Nurculuktan tutun da menzil’e ve pek çok tarikatın bu ilçe de cirit atıyor olması da önemli bizce.

Geçenlerde gazetelerde bir fotoğraf gördük. Süleyman Soylu yerde oturuyor, Mehmet Emin Seydagil sandalyedeydi. M. E. Seydagil’in ANAP’tan milletvekili olmasının nedeni ise Güroymak şeyhlerinden Muhammed Said’in torunu, şeyh Muhammed Taha’ın oğlu olduğu içindi. Ayrıca kendisi de artık şeyh unvanı taşıyordu. Fotoğrafta bulunan Fevzettin Erol ise Menzil tarikatından ayrılıp Buhara kolunun başına geçen kişiydi. Süleyman Soylu’nun ziyareti ilçeden çok buradaki medresenin ziyaretiydi.

AKP ile Fetöcüler arayı açtıktan sonra dini tarikat ve cemaatlerde de sallantılar oldu. Salt kendilerini gizlemek için başka başka tarikatlardan görünmeye başladılar. Bunları yakından incelediğimiz zaman gerçekleri tek tek bütün çıplaklığı ile görebiliriz. Kim kimdenmiş, kimi destekliyormuş, ortaya çıkarmak hiç de zor değildir.

Hani 2021 Ocak ayında öldürülen şeyh Abdülkerim Çevik vardı ya o öldürüldüğünde de Soylu’nun çıkışlarına tanık olduk. Bu kişi ise Gülen için “Peygamber vârisleri için ne düşünülüyorsa Hoca efendi için de aynı şeyleri düşünmek ve aynı şeyleri idrak etmek gerekiyor” İşte bu kişi de basbayağı Fetöcüydü. Tabi arada birileri Fetöcülükle suçlandığında da her şey kitabına uydurulup “O FET֒den değil filanca cemaatten. Falanca tarikatın FETÖ ile ilgisi yok, onlar başka” diyen kişide de, sözü geçen kişilerde de bir keramet aramak gerekmez mi?

Şimdi Güroymak kaymakamı da operasyona takıldığına göre Süleyman Soylu’nun Güroymak’ta çekilmiş resmi ile birlikte nasıl bir duruma düşürüldüğünü de unutmamak gerekir ki konu önümüzdeki günlerde sanırız AKP’nin birbirleriyle hasım çevrelerinde tartışılacak ve yeni bir yol haritasına başlangıç olacak yeni adımlar da atılacaktır sanırız.

Hep birlikte göreceğiz AKP bu vartayı nasıl atlatır bekliyoruz…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA