turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


AĞZI BOZUKLAR

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

18 EYLÜL 2020

Önceki gün yüz binin üstünde üyesi olan TTB’ye Bahçeli verdi veriştirdi. TTB’nin ne teröristliğini bıraktı ne de hainliğini. Bununla da yetinmedi TTB’nin kapatılması için hemen dava açılması gerektiğini söyleyerek kendisini Alikıran başkesen yerine koydu.

Ancak Bahçeli’ye sağlık emekçilerinden gelen yanıt gecikmedi. Türkiye’nin her yanından sağlık emekçileri siyah kurdeleler takarak konuşmalarla yanıt verdikleri gibi büyük ozanımız Nazım Hikmet’in şiirinden de esinlenerek öyle bir yanıt verdiler ki inanıyorum bu yanıt bu çevreleri daha da bir rahatsız etmiştir. Hem doktorlarımız verdikleri yanıtlarında hekim olmanın ahlaki tüm kurallarını da anımsatarak bir kez daha halkın hizmetinde olduklarını dile getirmekten de çekinmemişlerdir.

Dedik ya bunların ağzı bozuk diye, Türk Tabipler Birliği’ne saldırı bu kez de MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’dan gelmiş. Hani üzerinde durmamak gerekir diyeceğim de bunların yapıp ettikleri de yanlarına bırakılmamalı. Hemen hiçbir konuda becerisi olmayan ancak ideolojileri gereğe vurup kırmak, asıp kesmek gibi sözlerle milliyetçiliğin arkasına sığınan bu kişilere de meydanı boş bırakmamak insani bir görevdir.

Bahçeli’den sonra devreye giren Semih Yalçın, Türk Tabipler Birliği’nin “tıbbi atık” haline geldiğini söyleyerek, "Tabipler Birliği hem doktorların mesleki yeminine sadakatsizlik, hem de yüz binlerce sağlık çalışanına ihanet etmektedir. Artık bu Marksist yuvasının dağıtılmasının, en azından mesleki tekelinin kırılmasının zamanı gelmiştir" ifadelerini kullanarak aklınca doktorlarımıza saldırmış oldu, oldu da Semih Yalçın gibilerin söylediklerinin gerçekten bir önemi yoktur çünkü çukurun da çukuru haline gelmiş politikacıların attığı taşlar unutmayalım ki uzağa düşecektir.

Türkgün gazetesine konuşan Genel Başkan Yardımcısı Yalçın’ın şu kendini bilmez sözlerine bakın bir. Yalçın, 'fitne tohumları serptiğini' söyleyerek, "Siyasete asla alet edilmemesi gereken hususların başında halk sağlığı gelmektedir. Buna rağmen Tabipler Birliği, korona virüse dair hastalık ve kayıp rakamlarıyla oynayarak devletin ve topyekûn sağlık camiasının bu konudaki canhıraş çabalarını baltalamaya çalışmaktadır" dedi.

Ne kadar ilginç değil mi? Bugüne kadar halktan gerçek rakamları gizleyenler kimlerdi acaba? Eğer Türk Tabipler Birliği, SES ve diğer sağlık emekçileri örgütleri olmasaydı gerçekler su yüzüne mi çıkacaktı? Ya da şöyle diyelim Türkiye’de eğer bir salgın yaşanıyorsa gerekli tedbirleri almayıp halkın sağlığını hiçe sayan ve onca yurttaşımızın ölümüne sebep olan bir iktidarın yanlış uygulama ve politikaları açığa çıkarıldığı için mi bu kadar celallenilmektedir? Yukarıda dile getirdiğimiz gibi ağır sözlerle Türk Tabipler Birliği’ne saldırmayı görev edinmiş olan MHP’lilere bu kez de AKP ve saray iktidarının mızraklık görevi mi verilmiştir ki böylesine ucuz ve tehdit edici saldırılar içindedirler?

Semih Yalçın devam ediyor. "Bu arada bazı terbiye yoksunu ve izansızların, Genel Başkanımız Sayın Bahçeli’nin Tabipler Birliği hakkındaki açıklamalarını fedakâr sağlık çalışanlarının bütününe yönelik gibi göstermeye çalıştığını görüyoruz.

"MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin korona virüs salgınıyla mücadele dolayısıyla sağlık çalışanları hakkında yaptığı paylaşım ve açıklamalar ortadayken, kendisi ve partimiz aleyhinde algı oluşturma çabası boşunadır.

"Sayın Bahçeli; sağlık çalışanlarının genel sorunlarıyla sadece korona virüsle mücadele döneminde değil, her zaman yakından ilgilenen ve onların fedakârca verdikleri hizmeti daima takdirle dillendiren bir siyaset adamıdır.”

Gibi Bahçeli’yi savunma sözlerinin de ne bir önemi ne de toplum katında bir karşılığı vardır. Görüldüğü gibi bu iktidar ve bu iktidarı sahiplenip kendilerini iktidar ortağı görenler gerçekte gidicidirler fakat toplumda algı yaratma peşinde olanların bu ve buna benzer çıkışlarının da bir değeri olmayacaktır. Olmayacaktır çünkü bugün yurttaşın canı sadece korona virüs salgını nedeniyle yanmamaktadır. Bugün neredeyse iktidarın izlediği yanlış politikalar yüzünde yurttaşlar hemen hemen hiçbir sağlık hizmeti alamamakta iktidar sayesinde durmuş olan sağlık hizmetlerinin de bilinen bir gelecekte yeniden verilebileceği ufukta görülmemektedir.

İşte bu yüzden Semih Yalçın ve benzerlerini bu ülkenin emekçi halkı asla unutmayacak, her zorluklarında yanlarında olan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın yanında olacaktır.

Bu da böyle bilinmelidir…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA