turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


TAM GIRGIRLIK İŞLER

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

11 ŞUBAT 2021

Recep Tayyip Erdoğan şimdi de kalkmış 2023 yılında aya gideceğimizi söylüyor. Gülsek mi ağlasak mı bilemedik. Gerçi 2023 yılına böyle giderse vaatlerin sayısı altından kalkamayacak denli artıyor ama varsın olsun diye düşünülüyor sanırız. Öyle ya bugüne kadar o denli çok şey söylendi yerine gelmedi bir şey oldu mu? Olmadı. Aya gitme olayı da yerine getirilmezse bir şeyin olacağı mı var? Yok. Durum bu iken hem de halkın bu denli yoksulluk çektiği, virüs salgını nedeniyle can telaşına düştüğü bir dönemde bu tür açıklamaların yapılması ne anlama geliyor diye soruyorsanız söyleyelim.

Dinci kesimler bu söze bayılırlar.

“O yalan bu yalan, gel biraz da sen oyalan.”

İşte bu hesap, Recep Tayyip Erdoğan kalkmış üstelik de bizimle dalga geçiyor adeta. Sonra dönüyor konuşmasının bir yerinde kadınların da gidebileceğini söylüyor. AKP ve MHP yandaşı kadınlar ne kadar sevinmişlerdir kim bilir? Öyle ya Erdoğan kadınlara lütfediyor. Neymiş, onlar bile aya veya uzaya gidebileceklermiş.

Ama yine de sormakta yarar var bugün AKP veya MHP’ye oy veren kadınların acaba kaçta kaçı aya ve uzaya gitme düşü görüyordur hiç düşündünüz mü? Bence binde biri bile bu düşü görecek durumda değildir fakat konu gündem değiştirmek değil mi sallarsın olur biter. Erdoğan da aynen öyle yapıyor.

Bütün bunlar iyi de bu işler bize davul tozuna mal olmuyor ki sonuçta bizim cebimizden ne kadar para çıkacağı önemli. Bizler kuru ekmeğe muhtaçken bir de Erdoğan’ın aya gitme projesi ile soyulup soğana çevrilirsek ne yapacağız? Zaten karnımızı doyurmak için kuru ekmeği bile bulamıyoruz bir de buraya açılırsak var ya yandığımızın resmidir.

Benim sözlerim kiminize çok ama çok abartılı gelebilir. Olur ya aya gitme merakı Recep Tayyip Erdoğan’ı da sararsa asıl o zaman ne yaparız doğrusu bilemedim. Öyle ya Erdoğan aya korumasız mı gönderilecek? Gönderilemeyeceğine göre en az 3000 korumayı biz aya nasıl ve hangi parayla taşıyacağız?

İşin kötüsü iş bu kadarla da kalmaz inanın. Biliyorsunuz muhteremde saray tutkusu var, kalkar da bir de aya saray yaptırıyoruz derse yeminle söylüyorum yandık ki ne yandık. Zaten cebimiz delik cepkenimiz delik bizler nereden buluruz da bu masrafları karşılarız?

İşin bu yanını da geçiyorum ve diyorum ki ülkemizde virüs salgınını durdurmak için daha virüs aşısını bile tedarik etmekte zorlanırken nasıl olacakta aya göndermek için uzay aracı yapacağız? Sonra yapım aşamasından diğer tüm safhalara kadar nereden para bulup da finanse edeceğiz? Şu an kasamızda kaç milyar dolarımız var ya da var mı?

Ama yine de düşünmeden edemiyorum niyeyse. Hani bunların her biri ticaret erbabı ya üstelik de ticaret bunların kafasında ibadetle eşdeğer ya oturdum düşündüm ve galiba bu konuda neler yapabileceklerini kestiriyorum. AKP ve saray iktidarı hemen harekete geçer tıpkı otomobil üretiminde olduğu gibi ortada otomobil olsun ya da olmasın bir satım kampanyası nasıl başlattı ise bir de aya gitme kampanyası açtı mı inanın çok para toplarlar ve bu yolla da bizim sırtımızdan diyoruz da aya gitme masrafını da çıkarırlar mı çıkarırlar.

Haydi, bu konuda bir iyilik de benden olsun. Öyle ya reklamın kötüsü olmaz. Bir düşünün aya gitmek üzere uzay aracınıza 1000 kişi almışsınız. Bunların bazıları pencere kıyısı tabi onlar boşluktan mavi dünyamızı da görecekler pencere kıyısında olmayanlar ise kıyısından köşesinden ancak görecekleri için daha az ücret ödeyebilirler. Hani bir de pencere kıyısındakiler daha iç kısımdakilere acırlar da biraz da siz bakın derlerse yok mu hem insanlık ölmemiş olur hem de o insanlarımız da uzaydan dünyamıza bir göz atma fırsatı bulurlar.

Uzatmayalım, ekmeğe ne hacet, işe, sağlığa, eğitime ne hacet. Yeter ki mavi dünyayı ölmeden bir görelim ki gözümüz açık gitmesin.

Haydi bir… iki… Bir… iki… Kalkıyor, kalkıyor, uzay aracımız kalkıyor, yetiş yurttaş sen de yetiş ki dünya gözüyle mavi dünyayı görmekten mahrum kalmayasın. Sonra da Recep Tayyip Erdoğan bunu da başardı ya deyip ne övgüler dizeceksen dizersin.

Nasıl olur ama?

Seçimi de kazanır belki de padişahlık bile ilan eder ölünceye kadar da ülkenin başında kalırsın. Ne demişler milli irade ne diyorsa o olur. Padişahlık demişse tabi padişahlık olur.

Menderes döneminde nasıl odunu milletvekili seçtirdilerse şimdi de bütün bu saydıklarım tıpış tıpış olur da Erdoğan padişah seçilirse var ya biz muhalifler işte o zaman ortamızdan çatım çatım çatlarız…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA