turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


HER YER TEHLİKE

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

16 ŞUBAT 2021

AKP ve saray iktidarı ekonomiyi çökertti. Salgının önü alınamıyor. Ölüm korkusuydu, işsizlik ve açlık korkusuydu derken ülke tam anlamıyla karanlık bir dehlize sokuldu. Bu yüzden de iktidar yığınların dikkatini başka alanlara çekmek için aya gitmekten tutun da Anayasa değişikliği ve hukuk reformlarına kadar sürekli gündem değişikliği yaratıyor. Şimdi de PKK’Ya yapılan operasyonları gerçek yüzüyle değil de iktidarın işine geldiği gibi konuşup tutum almaya zorlanıyoruz.

AKP ve saray iktidarı yaşananların yanına her fırsat bulduğunda asıl kafasından geçeni eklemeyi olağan hale getirdi. AKP yetkililerinin ağzından laiklik karşıtı sözler işitmenin yanında Türkiye Cumhuriyeti sanki bir şey olmuş da uçmuş havası verilerek kimileri de Yeniden Kuruluştan söz ediyor. Bu arada da Mustafa Kemal Atatürk karşıtlığı da ayyuka çıkarılmış durumda. Yani 16 Nisan 2016 tarihinde yapılan Anayasa değişikliği ile ülkemizde nasıl rejim değiştirildiyse şimdi de ülkenin kurucu değerlerinin tümden yok sayılacağı yeniden kuruluş anlamına gelen bir din devleti kuruluşu fısıldaşmaları kapılar arkasında kalmıyor sık sık da ortalığa saçılıyor.

16 Nisan 2016 tarihinden sonra pek çok değişiklik arka arkaya geldi. Sonra bir de bakıldı görüldü ki ortada demokrasi ve hukuk adına hiç mi hiçbir şey kalmamış. Nasıl geçmişte muhalefetin suskunluğundan yararlanılmış ve olmadık açıklamalar birbirini izlemişse şimdi de aynısı yaşanıyor. Bir sürü Alicengiz oyunu ile korkutulan muhalefet kendi değerlerini savunup AKP ve sarayın dayatmalarına karşı çıkacağı yerde salt korkutulduğu için neredeyse AKP ile hemen her konuda biz daha iyi yaparız yarışına girecek. Bu yüzden de CHP’li Engin Altay’ın son açıklamaları doğrusu içe sindirilecek gibi değil. Neymiş efendim, iktidar Doğu Akdeniz’de ne getirmiş de desteklememişlermiş, Yok Libya’da hele de Suriye ve Irak’ta getirsinlermiş ne getireceklerse destekleyeceklermiş.

Bakın hele. Demek ki sözü edilen yerlerde AKP ve saray iktidarının yapıp ettikleri doğruymuş da iş sadece muhalefetin desteğine kalmış öyle mi?

Muhalefet özellikle de CHP sizlerin AKP ve saray iktidarı ile politikalarınız aynıysa ki söylediklerinizden bunlar çıkıyor, yığınlar çıkıp da sizin cızırtınızı mı dinleyecek? Desteklerler Erdoğan’ı olur biter. Ha bir de Amerika’ya karşıtlığınızı AKP ve saray iktidarının sizi suçlaması üzerinden mi yürüyerek kanıtlayacaksınız? Soruyoruz bu kadar korku niye? Korkmuyor da millet bize sonra oy vermez diye düşünüyorsanız millete doğru anlatsanız ya ABD’nin politikalarına karşı sizin politikanız nedir, niye susuyorsunuz dilinizi kedi mi yedi?

Bazı sözleri anımsatalım size.

AKP Milletvekili Ayhan Oğan’ın, “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” demesi,

AKP Balıkesir Milletvekili Tülay Başucu, “600 yıllık imparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi” demesi,

Çorum Valisi, Çorum Belediye Başkanı ve AKP Milletvekili Erol Kavuncu’nun İskilipli Atıf Hoca’yı anarken söyledikleri sözler;

“Yeni devlet kuruyoruz!” sözleriyle iktidarın ortalığı köpürtmeye kalkışması;

Gülen’in savunucusu ve AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, “4 aşamalı süreç başlamış vaziyette. Bu anayasanın ismi ‘Yeniden Kuruluş Anayasası’ olacak” demesi,

Sizce ne anlama geliyor?

Bu iktidar ve bu iktidarın hınk deyicisi Devlet Bahçeli’nin höyküre höyküre yaptığı konuşmalar ve hedefleri sizde hiç mi kuşku uyandırmıyor da halkın karşısına çıkıp “ne getirirlerse getirsinler destekleyeceğiz” gibisinden eveleme geveleme sözler ediyorsunuz?


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA