turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ERDOĞAN’IN SÖZLERİNDEN ANLAŞILANLAR YETER DE ARTAR BİLE

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

19 ŞUBAT 2021

Önce AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP Ankara İl kongresinde yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na söylediklerini tarihe not düşelim.

“Utanmadan, sıkılmadan 13 şehidimizle ilgili olarak ‘Bunun sorumlusu Cumhurbaşkanıdır’ diyorsun. Ya sen ne yüzsüzsün, sende yüz var mı? Terbiyesiz herif. Sana Milli Savunma Bakanımı gönderiyorum, sana İçişleri Bakanımı gönderiyorum, seni bilgilendirsinler diye, sen bunlara layık değilsin. Utanmadan, sıkılmadan kalkıp Cumhurbaşkanına fatura kesmeye kalkıyorsun. Senin bu yaklaşımlarınla bu ülkede biz terörizmle mücadeleyi durdurmayacağız. Sen teröristlerle el ele, kol kola Ankara’dan İstanbul’a yürüyebilirsin ama biz teröristlere karşı mücadelemizi sürdüreceğiz, sen de tribünlerden seyret. Bay Kemal şu teröristlere bir gün ‘terörist’ de. Diyebiliyor mu? Diyemez. Niye? Onlarla ortak. Diyemez ve demeyecek ama biz gümbür gümbür, üzerine üzerine gidiyor ve bunları çökertiyoruz ve çökerteceğiz. PKK’nın Suriye’ye uzantısını ‘Terör örgütü olarak görmüyorum’ diyenler, Bay Kemal ve yandaşlarıdır. Bunlar bize terörle mücadele dersi veremez. Kılıçdaroğlu ve şürekası bilsin ki baş veririz ama onlar gibi teröristler ve destekçileri karşısında baş eğmeyiz.”

Şimdi bu sözleri bir insana hangi ruh hali içinde olmak söyletir oturup düşünmek gerekir. Erdoğan’ın gelen eleştirilere özellikle de CHP’den gelen eleştirilere ne kadar kızdığı ortada. Yalnız bir şey var. Biliyorsunuz bizler Karadeniz’de 2023 yılında çıkarılıp verilecek olan doğalgaz müjdesi ile de Mavi vatan müjdesi ile de kandırılmıştık ya eğer Gara’da yapılan operasyon bu istenilen başarıyı getirseydi siz o zaman müjde neymiş görür ve şimdiye kadar verilen müjdelerin de evvel Allah hepsini unutur giderdiniz ama olmadı. Operasyon başarılı geçmedi. Bu yüzden de ister istemez başta Erdoğan olmak üzere eleştirilmeye başlandı ki bu eleştirilere kafası atan Erdoğan’da ağzından geleni söyleyip geçti. Ancak baktık gördük ki bu sözlerin bir bölümü Cumhurbaşakanlığı sitesinden kaldırılmış.

Hem bizim için bazı yönleri karanlık olsa da bölgede bulunan başta ABD ve İsrail olmak üzere bu operasyonla ilgili pek çok şeyi biliyordur kesin. Hatta bazı bilgileri de dost ve müttefik olarak görülen ülkeler vermiş. Yani durum ABD tarafından iyi bilindiğinden Akar’ın sözleri ABD Dışişleri Bakanı tarafından kuşkuyla karşılanmış.

Hem şimdi yaşananların içyüzünü çok iyi bilmesek de yakında nasıl olsa konu ile ilgili ne var ne yok ortaya saçılacak bizler de böylece ne olmuş bitmiş öğrenmiş olacağız. Yani işin kısaca özeti bu.

Bugün sık sık işittiğimiz PYD/YPG güçlerinin Fırat’ın doğusunda 60 bin hem de en modern silahlarla donatılmış silahlı gücü var. İşin bu noktaya gelişinin de bir numaralı sorumlusu ABD’dir. Sonuç olarak bu işin bu noktaya gelişinde sorumlu aranacaksa eğer o sorumlu aymal açık AKP ve saray iktidarının ta kendisidir. Hani bugün isteyen istediği gibi konuşup ahkâm kesiyor ya suçladıkları da PYD ya bir düşünün PYD’yi Esat’a karşı kim kışkırtmıştı bilmeyen mi var? PYD’nin başı Salih Müslim Ankara’da kaç kez ve kim tarafından ağırlandı unuttuk mu?

Geçmişte AKP iktidarının ülkenin başına açtığı belaların ve Arap Baharı’nda ABD yanlısı politikaların hık deyicisi olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın hangi rollere soyunduğunu unuttuk sanılıyorsa bize göre aldanılıyor kesinlikle. Gerçi BOP’u ve Arap baharını konuşa konuşa canımız çıkmıştı ama şimdi ne oldu da rüzgâr başka yönden estirilip duruyor anlamak bizce zorunlu hale geldi.

Görüldüğü gibi Sayın Erdoğan’ın sinirleri iyice laçka hale gelmiş. Hiç gelmemiş olsa bunca hakaret dolu sözler niye söylenir değil mi?

Bugün ne söylesek ki diye düşünürken dedik ki fazla söze hacet yok, koyalım Erdoğan’ın konuşmasını o sözler herkese ne anlatacaksa anlatsın.

Bildiğiniz, gördüğünüz gibi anlatıyor da…


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA