turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


AYDINLIK KİMİN HİZMETİNDE?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

25 MART 2021

Bugünkü Aydınlığı okuyanlar ne düşünmüşlerdir bilemiyorum ama okuyup da bu kadar da olmaz diyenler hiç de az değildir. Vatan Partililere gelince onlar okusalar da okumasalar da zaten bir şey değişmiş olmayacaktır. Çünkü Bunlar Recep Tayyip Erdoğan’dan bir “Atatürkçü” yaratıp yalanın sapına sarılarak zaten partililerinin karşısına çıkmışlardır. Bu yalanlara kanan Vatan Partililerin bulunması ise bizi hiç şaşırtmamıştır. Çünkü bunlar dün ne iseler bugün de öyledirler ve politika olarak yapıp ettikleri şey ilkelere bağlı olmaktan çok Ali’nin külahını Veli’ye, Veli’nin külahını Ali’ye giydirmekten ibarettir.

Bugünkü Aydınlık yalanı çok daha ilginçtir. Başlığına baktığımız zaman bunu anlamakta hiç ama hiç zorlanmıyorsunuz. Neymiş efendim? ‘MACRON: ERDOĞAN’IN İDOLÜ ATATÜRK” diyesiymiş. Bu başlıktan bizim çıkardığımız anlam şudur: Erdoğan Atütürk’ü öyle bir lider olarak görüyor ki onun yapıp ettikleri onun için esin kaynağı bu yüzden de Erdoğan Atatürk’ü kendisine yolundan yürünecek önder olarak görüyor.

Acaba öyle midir?

Eski defterle karıştırıp örnekler verecek falan değiliz ama gerçekte Recep Tayyip Erdoğan’ın Atatürk’e yerinmediği apaçık ortada. Onun özet düşüncesi ise şu: Atatürk’te kim oluyormuş ben onun yapıp ettiklerini çoktan aşmış bir kişiyim. Daha da önemlisi Atatürk’ün gerçekleştirmiş olduğu her şeye de karşıyım üstelik.

Peki, bu durumda Macron’un söylediklerinden çıkarılması gereken sonuç bizim söylediklerimiz mi yoksa Aydınlık gazetesinin anlamak istedikleri mi? Elbette ki bizim söylediklerimiz fakat Aydınlık gazetesinin dile getirdiği Fransız Devlet Televizyonu’nda Erdoğan ile ilgili belgesel mi yapılmış ne o belgeselde de Macron konuşmuş ya Macron bile Erdoğan’ın Atatürk idolüydü dediğini ileri sürüyor. Bunu niçin yapıyor diyorsanız Vatan Partisi içinde Erdoğan’ın Atatürkçü olmadığını düşünen varsa böyle düşünmelerini engellemek ve Macron’u yeri geldiğinde örnek göstererek Vatan Partisi’nde olası kopuşların önüne geçmek için.

Acaba Erdoğan için Atatürk idol mü?

Kesinlikle hayır! Çünkü en azından Mustafa Kemal Atatürk dini kendi çıkarları için kullananlara şöyle seslendiğini görüyoruz. “dini çıkarları için kullananlar en aşağılık kimselerdir.” AKP parti olarak dini kendi çıkarları için kullanan gelmiş geçmiş partilerin en ileri gidenidir. Daha dün Erdoğan kadınlar için var olan İstanbul Sözleşmesi’ni feshettim demesiyle birlikte şükranlarını bildirmek için Erdoğan’ın kapısında sıraya giren çevrelere bir bakın isterseniz. Yine Atatürk, “Bizim ülkemiz şeyhler ve müritler ülkesi değildir” derken AKP iktidarı döneminde her tarafta pıtrak gibi biten dinci tarikat şeyhleri, şıhları ve onların peşinden giden müritler neyin nesidir acaba? Sonra Milli Eğitim başta her yere dinci tarikat cemaat, vakıf ve dernek üyelerinin doldurulması ve bunlara devletin her katında görevler verilmesinin ne anlama geldiğini anlamak bu kadar mı zordur?

Şu birkaç aylık süre içinde AKP’yi destekleyenlerin söyledikleri sözler Aydınlık çevresine hiç mi dokunmuyor ki bu denli Erdoğan över olmayı göze almış bulunmaktadırlar? “Şimdiye kadar yapılanlar hazırlıktı bundan sonra asıl amacımıza geçeceğiz” diyenlerin sözleri çok mu kapalı ki Aydınlıkçılar bu iletilerin anlamından uzak davranıyorlar.

Hani dinciler için söylenen bir söz vardır. “Bugün Allah için ne yaptım” sözü, sanırız Aydınlıkçılar da böyle bir noktaya gelip demir atmışlar. Her günkü Aydınlık gazetesinin ilk sayfasına bakın bugün Erdoğan için ne yapacağız diye ne çok düşünüldüğünü görürsünüz. İşi gücü bırakıp böyle bir politikayı kendilerine kılavuz edinmiş olanlara söz söylemek bile gerekmez.

Çünkü böylelerinin gagaları bilmem neden çıkmazmış.


TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA